https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/thunbergova-na-demonstraci-v-hamburku-vytkla-politikum-necinnost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Thunbergová na demonstraci v Hamburku vytkla politikům nečinnost

24.2.2020 00:17 | HAMBURK (ČTK)
Švédská aktivistka Greta Thunbergová se v pátek v severoněmeckém přístavním městě Hamburk zúčastnila desetitisícové demonstrace hnutí Fridays for Future (Pátky pro budoucnost).
Švédská aktivistka Greta Thunbergová se v pátek v severoněmeckém přístavním městě Hamburk zúčastnila desetitisícové demonstrace hnutí Fridays for Future (Pátky pro budoucnost).
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Švédská aktivistka Greta Thunbergová se v pátek v severoněmeckém přístavním městě Hamburk zúčastnila desetitisícové demonstrace hnutí Fridays for Future (Pátky pro budoucnost). Podle agentury DPA v projevu vytkla politikům, že nedělají dost pro ochranu klimatu.
 

"Rozhodující osoby se stále chovají, jako by všechno bylo v pořádku. A vědci jsou stále ještě ignorováni," prohlásila sedmnáctiletá Thunbergová. Vyjádřila se tak dva dny před zemskými volbami v druhém největším německém městě, které tvoří samostatnou spolkovou zemi.

"Je rok 2020 a my teď potřebujeme vidět skutečné činy," zdůraznila Švédka. "Krize je tady a teď, a ne ve vzdálené budoucnosti," dodala světoznámá školačka. Řekla, že nechápe, jak se mohou politici dívat do očí svým dětem, když jim kradou budoucnost.

"Pokud se dost lidí zapojí do urychlování změny, může se změna i podařit," prohlásila Thunbergová.

Mladí demonstranti v pátek do hamburských ulic vyšli s transparenty se slogany jako "Budeme stávkovat, dokud nebudete konat" nebo "The Earth is on Fire" (Země je v plamenech).

Thunbergová se poprvé zúčastnila stávky za ochranu klimatu v Hamburku téměř před rokem, 1. března. Největší účast měla tato globální manifestace v Hamburku loni 20. září, kdy se tam sešlo na 70.000 lidí.

Na úvod páteční demonstrace držely tisíce žáků a studentů minutu ticha za oběti středečního masakru v Hanau, kde 43letý Němec zastřelil devět lidí s migračními kořeny.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

RV

Richard Vacek

24.2.2020 18:37
Chudák děvče. Nikdy nebude schopna pochopit, že ji jiní zneužívají ke svým cílům.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist