https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/toyota-a-dalsi-japonske-automobilky-se-budou-zabyvat-alternativnimi-palivy?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Toyota a další japonské automobilky se budou zabývat alternativními palivy

30.11.2021 01:25 | TOKIO (ČTK)
Foto | Christina Telep / Unsplash
Největší japonská automobilka Toyota Motor a další čtyři japonští výrobci vozů se budou zabývat využitelností alternativních ekologických pohonných hmot pro automobily se spalovacími motory včetně vodíku a syntetických paliv z biomasy. Na projektu se budou vedle Toyoty podílet i společnosti Mazda Motor, Subaru, Yamaha Motor a Kawasaki Heavy Industries.
 

Uzpůsobení spalovacích motorů na ekologická paliva, jako je vodík, je technologicky náročné, ale společnostem by umožnilo podpořit stávající dodavatelské řetězce. Ty fungují už desítky let a zaměstnávají stovky tisíc pracovníků.

Automobilky včetně Toyoty zvyšují kvůli zpřísňování emisních limitů výrobu elektromobilů. Japonsko uvedlo, že chce být do roku 2050 uhlíkově neutrální a podporuje používání vodíkového paliva.

Toyota plánuje do roku 2025 představit 15 modelů elektromobilů a v příštím desetiletí investuje 13,5 miliardy dolarů (297,9 miliardy Kč) do rozšíření kapacity výroby baterií. Zároveň však pokračuje ve vývoji vozidel na vodíkový pohon.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist