https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-breclavi-otevreli-vodarenskou-vez-videt-je-z-ni-na-palavu-i-do-rakouska?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Břeclavi otevřeli vodárenskou věž, vidět je z ní na Pálavu i do Rakouska

25.9.2022 00:49 | BŘECLAV (ČTK)
Foto | Radek Linner / Wikimeda Commons
Stovky lidí využily v sobotu možnosti podívat se na okolí z mimořádně otevřené čtyřicetimetrové vodárenské věže v Břeclavi. Je z ní vidět na Pálavu, lednický zámek i rakouské větrné elektrárny, řekl ČTK ředitel Vodovodů a kanalizací Břeclav Milan Vojta. Podle něj byla věž přístupná v minulosti několikrát, v posledních letech to ale kvůli pandemii covidu nebylo možné. Společnost plánuje, že ji bude otevírat alespoň jednou ročně na Břeclavské svatováclavské slavnosti, jako je tomu nyní.
 

Zájemce o vyhlídku čekalo 120 betonových schodů k akumulaci a 65 schodů na kovovém schodišti skrz akumulaci. "Při pěkném počasí jde vidět až desítky kilometrů na Pálavu nebo do Rakouska," uvedl Vojta.

Na věži nedávno skončila sanace obvodového pláště a další práce zhruba za 4,5 milionu korun. Opravená je fasáda, plechová krytina kulové báně a prostor nad akumulací. Podle Vojty dovnitř zatékalo.

Nový je i římsový žlab. "Zatékalo jím a opadávaly kusy omítky. Z toho důvodu byl vodojem určitou dobu oplocený," dodal Vojta. Vyměněný je i původní hromosvod. Příští rok je v plánu vyčištění a sanace vnitřních povrchů a kompletní výměna všech potrubí i oprava oken či vnitřních omítek.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist