https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-kvetnu-znovu-vyjedou-autobusy-ktere-vozi-mene-pohyblive-lidi-po-sumave
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V květnu znovu vyjedou autobusy, které vozí méně pohyblivé lidi po Šumavě

1.5.2023 00:40 | PLZEŇ (ČTK)
Národní park Šumava na jaře.
Národní park Šumava na jaře.
Senioři a lidé s omezenou pohyblivostí se i letos budou moci podívat na atraktivní místa Národního parku Šumava při celodenních autobusových výletech projektu Dostupná Šumava. Od poloviny května se rozjíždí jarní část jednoho z nejstarších návštěvnických programů na Šumavě, který správa parku a ČSAD autobusy Plzeň pořádají 25 let. Díky nim se tisíce méně pohyblivých starších lidí dostaly do jedinečné krajiny a divoké přírody Šumavy, kam se jinak nedá, a v některých případech ani nesmí, zajet autem. Plzeňské ČSAD už přijímá rezervace, řekl ČTK mluvčí Z-Group bus Miroslav Slaný.
 

Jezdí se tradičně mimo hlavní návštěvnickou sezonu. Autobusy vyjíždějí na jaře a na podzim třikrát do týdne. Letos je naplánováno 46 termínů, tedy o deset více než loni. Na jarní termín od 16. května do 29. června je to 21 zájezdů, a zbývajících 25 na podzim od 5. září do 31. října. Lidé se na zájezdy musí registrovat předem u ČSAD Plzeň.

"O Dostupnou Šumavu je každý rok obrovský zájem. Pro letošní ročník jsme přichystali několik novinek, jednou z nich je opět rozšířený počet nástupních míst v Plzeňském i Jihočeském kraji," uvedl ředitel divize ČSAD autobusy Plzeň Václav Königsmark. Autobusy pojedou vždy v úterý, ve středu a ve čtvrtek. V úterý a ve čtvrtek je možné zahájit zájezd v Plzni, Přešticích, Klatovech, Kolinci či Sušici. Ve středu v Nepomuku, Horažďovicích, Strakonicích, Vimperku a nově také ve Volyni.

Účastníci celodenních výletů navštíví například informační středisko Rokyta a tamní geologickou expozici a geobod, vrchovištní rašeliniště Tříjezerní slať, rozhlednu na Poledníku, Luzenské údolí a hájenku v Březníku, Kvildu, Bučinu, Národní park Bavorský les, zaniklou vesnici Knížecí Pláně, největší rašelinové jezírko Chalupskou slať nebo Jezerní slať.

Cena zájezdu je od 490 do 580 korun za osobu v závislosti na nástupním místě a zahrnuje odborného průvodce a dopravu autobusem s klimatizací, v případě poptávky na přepravu elektrického vozíku jede nízkopodlažní autobus. Kapacita autobusu je 33 míst.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist