https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-tabore-vytridili-1500-tun-separovaneho-odpadu-dvakrat-vic-nez-pred-15-lety
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Táboře vytřídili 1500 tun separovaného odpadu, dvakrát víc než před 15 lety

11.3.2023 00:16 | TÁBOR (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Lidé v Táboře loni vytřídili 1500 tun separovaného odpadu. Za posledních 15 let se objem zvýšil dvojnásobně. Tehdy město evidovalo 723 tun tříděného odpadu, informoval mluvčí táborské radnice Luboš Dvořák.
 

"Ze všech vytříděných odpadů skončí po přetřídění na skládce jen opravdu mizivá část. V současné době jsou to dvě až tři procenta. Vše ostatní se materiálově nebo energeticky využije," uvedla Lenka Koubková, která od 1. dubna povede odbor životního prostředí táborského městského úřadu.

Tábor má 187 míst, kde jsou nádoby na separovaný odpad. Loni vytřídili obyvatelé 699 tun papíru, 310 tun plastů, 475 tun skla a 16 tun drobných kovů. Dále pak lidé vyhodili do speciálních kontejnerů ještě 144 tun textilu, obuvi a hraček a 1547 tun biologicky rozložitelných odpadů. "Za to patří všem obyvatelům velký dík. Množství některých komodit poslední rok mírně kleslo. Zřejmě i vlivem ceny druhotných surovin ve sběrnách, kde se za některé z nich občas platí," uvedla.

Město nabízí lidem tašky na třídění odpadu. "Následovat musí asi nejobtížnější krok. A to odnést vše ke kontejnerům na tříděný odpad a odložit podle jednotlivých komodit do příslušných nádob. Od doby, kdy se začínalo s tříděním, se snažíme tento krok občanům co nejvíce usnadnit a přiblížit jim kontejnery, jak to jen jde," řekla Koubková.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

TS

Tonda Selektoda

12.3.2023 10:26
..."Vše ostatní se materiálově nebo energeticky využije..." řekla Lenka Koubková, která prý od 1. dubna povede odbor životního prostředí táborského městského úřadu.
Ano, to jen potvrzuje vyjádení člena zájmového spolku Arnika, pro MF Dnes, 13.3.2017 (více viz "gůgl"):
„Nebudeme si nic nalhávat, odpadový systém, který nemá na svém konci skládkování či spalování, neexistuje.“
Je však zajímavé, že budoucí vedoucí odboru již nesdělila:
1./ kolik, občany pracně vytříděného odpadu, nakonec skončilo jako palivo ve v jedné ze čtyř našich spaloven komunálního odpadu (ZEVO).
2./ která ze čtveřice spaloven komunálního odpadu (ZEVO), vytříděný odpad využila jako palivo.
3./ kolik odpadů bylo prodáno na recyklaci a kolik za to město Tábor utržilo.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist