https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-thajsku-zabavili-tunu-supin-z-luskounu-mirily-pres-laos-do-ciny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Thajsku zabavili tunu šupin z luskounů, mířily přes Laos do Číny

18.8.2023 00:53 | BANGKOK (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Thajské úřady zabavily více než tunu šupin ze vzácných luskounů, které mířily přes hranice do Laosu a nejspíš dál do Číny. Informovala o tom agentura AP. Podle odhadu šupiny pocházely asi z 3000 až 4000 zvířat a náklad by měl na černém trhu hodnotu kolem 50 milionů bahtů (31 milionů korun).
 

Policie ve středu objevila nákladní automobil naložený šupinami v provincii Kálasin a zatkla dva muže, kteří se přiznali k ilegálnímu přechovávání částí chráněných zvířat.

Luskouni, ohrožení savci s tělem pokrytým rohovitými šupinami, patří k nejpašovanějším zvířatům na světě. Jejich maso je považováno v Asii za delikatesu a šupiny se používají v tradiční čínské medicíně, i když jejich účinky nejsou nijak prokázané. Obsahují protein keratin, který je například i v nosorožčích rozích, s nimiž se na čínském trhu také čile obchoduje.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist