https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-velaticich-o-vikendu-sbirali-odpad-individualne-bylo-20-pytlu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve Velaticích o víkendu sbírali odpad individuálně, bylo 20 pytlů

7.4.2020 00:13 | BRNO (ČTK)
Lidé ve Velaticích o víkendu nasbírali téměř 20 pytlů odpadu. / Ilustrační foto
Lidé ve Velaticích o víkendu nasbírali téměř 20 pytlů odpadu. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Lidé ve Velaticích na Brněnsku si o víkendu při individuálních procházkách uklidili obec i přes zrušení oficiální akce Ukliďme Česko. Nasbírali téměř 20 pytlů odpadu. Na on-line tiskové konferenci to včera uvedl starosta obce Jan Grolich (KDU-ČSL).
 

"Lidé měli o akci Ukliďme Česko zájem, proto nás mrzelo, že ji musíme zrušit. Napadlo nás ale vyhlásit úklid individuálně a chytlo se to," uvedl Grolich.

Obec má zhruba 800 obyvatel, k akci Ukliďme Česko se letos chtěla připojit poprvé. K individuálnímu úklidu vyzvala zájemce v rozhlasu, na webu obce a na sociálních sítích. Na víkend pak připravila pytle na plasty a ostatní odpad. Lidé si pytle mohli vyzvednout kdykoli a při procházce s rodinou pak posbírat odpadky kolem silnic a potoka.

"Na určeném místě se sešlo skoro 20 pytlů s odpadky, ale i pneumatiky a větší kusy odpadů. Navíc někteří lidé nasbírané odpadky sami zlikvidovali. Takže lidi Velatice prostě uklidili i bez větší organizace," uvedl starosta.

Akce měla podle něj i výchovný rozměr, protože se do ní zapojily hlavně rodiny s dětmi. "Dnes uklízíme Velatice v Cihelně. Nevím, kdo tam teď chodí, ale to, co tu je, je na celý den práce. Naše čtyřleté dítě nám to tu pomáhá uklízet a ani nechtějte slyšet, co si o vás myslí. Pokud to tu chcete využívat, chovejte se tak, ať se naše děti za vás nemusí stydět," uvedla podle starosty na sociálních sítích mladá žena, která si vzala za úkol uklidit místo kolem ohniště na kraji obce.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist