https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/volkswagen-v-pristich-peti-letech-investuje-v-severni-americe-7-1-mld.dolaru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Volkswagen v příštích pěti letech investuje v Severní Americe 7,1 miliard dolarů

31.3.2022 01:05 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Německý koncern Volkswagen plánuje v příštích pěti letech investovat v Severní Americe 7,1 miliardy dolarů (bezmála 159 miliardy Kč). Do roku 2030 zde chce své portfolio modelů rozšířit o 25 modelů elektromobilů. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na šéfa americké divize podniku Scotta Keogha.
 

Německá automobilka očekává, že do roku 2030 budou plně elektrické vozy činit 55 procent jejích prodejů v USA. Evropa si pro srovnání stanovila cíl, že do téhož roku bude podíl elektromobilů mezi novými prodanými vozy 70 procent. Na počátku příštího desetiletí začne koncern v Severní Americe postupně vyřazovat své modely se spalovacím motorem.

Americká divize letos podle Keogha zahájí v závodě Chattanooze ve státě Tennessee výrobu elektrického crossoveru ID.4. V roce 2024 ve Spojených státech začne prodávat elektrický mikrobus ID.Buzz. Zatím se nerozhodla, zda jej bude v regionu i vyrábět.

Automobilka se chystá modernizovat své mexické závody ve městech Puebla a Silao, aby v nich v polovině desetiletí mohla začít vyrábět elektromobily, motory a související komponenty.

Keogh také uvedl, že společnost hodlá ve Spojených státech vyrábět též baterie do elektromobilů. Uzavřela kvůli tomu partnerství s jihokorejskou společností SK Innovation.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist