https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zajem-o-registraci-do-kvetnove-vyzvy-do-prace-na-kole-proti-lonsku-vzrostl
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zájem o registraci do květnové výzvy Do práce na kole proti loňsku vzrostl

4.3.2022 00:53 | PRAHA (ČTK)
Do práce na kole 1. února a končí 30. dubna. Samotná výzva trvá měsíc a zúčastnit se jí mohou jednotlivci i soutěžní týmy rodin, kolegů či přátel.
Do práce na kole 1. února a končí 30. dubna. Samotná výzva trvá měsíc a zúčastnit se jí mohou jednotlivci i soutěžní týmy rodin, kolegů či přátel.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Do celorepublikové květnové výzvy Do práce na kole se za měsíc registrovalo 8000 lidí, o 2000 více než před rokem. ČTK to sdělili zástupci pořádajícího spolku AutoMat. Věří, že i celkový počet zúčastněných překoná loňský ročník, do kterého se přes panující opatření proti šíření nemoci covid-19 zapojilo na 22 100 lidí.
 

Cílem akce je motivovat lidi k pohybu po městě vlastní silou bez použití aut. Registrace do květnové výzvy, která se letos koná po dvanácté, začala na webu Do práce na kole 1. února a končí 30. dubna. Samotná výzva trvá měsíc a zúčastnit se jí mohou jednotlivci i soutěžní týmy rodin, kolegů či přátel.

"Výzva Do práce na kole chce motivovat lidi, aby udělali něco pro svou fyzickou kondici a psychické zdraví. Cesta do práce na kole, pěšky, poklusem nebo třeba na skejtu je velkým přínosem také pro životní prostředí ve městech,“ uvedla koordinátorka výzvy Dominika Lenthárová.

Loni byla květnová výzva kvůli koronavirové pandemii rozšířena vedle cest do práce i na cesty do obchodů. Celkový počet účastníků pokořil dosavadní rekord z roku 2019, kdy se do akce zapojilo přes 19 500 lidí z více než čtyřicítky měst. V roce 2020, v prvním roce covidové epidemie a v době nouzového stavu, se akce zúčastnilo zhruba 15 800 lidí.

Podle organizátorů má účast v měsíční výzvě Do práce na kole pomoci změnit dopravní návyky Češek a Čechů. Z loňského průzkumu mezi účastníky vyplynulo, že ve stejné intenzitě cest do práce bez auta by chtělo jako v "soutěžním květnu" pokračovat 64 procent z nich, dodali organizátoři.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

rl

rýpal lesní

5.3.2022 07:01
Velmi rozumná výzva a počin.
U některých ovšem je situace taková, že mají to kolo, a nemají tu práci.
Pokud by se něco dělalo i s tímto, účast by byla o mnoho procent vyšší.
Tak šlápněme do pedálů :o)
<rl>
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist