https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zemrel-odbornik-na-ptactvo-krkonos-prirodovedec-jiri-flousek?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zemřel odborník na ptactvo Krkonoš, přírodovědec Jiří Flousek

14.11.2022 16:33 | PRAHA (ČTK)
Zapálená svíčka.
Zapálená svíčka.
Zdroj | Unsplash
Dnes ráno zemřel ve věku 65 let přírodovědec Jiří Flousek, předseda České společnosti ornitologické (ČSO). Působil také jako vědecký pracovník v Krkonošském národním parku. Věnoval se ekologii obratlovců, zejména ptáků a savců. Je autorem či spoluautorem řady odborných a populárně naučných článků a knih, jako jsou Atlas hnízdního rozšíření ptáků Krkonoš, Krkonoše - příroda, historie, život nebo Atlas krkonošské fauny. O Flouskově úmrtí informovala ornitologická společnost na twitteru.
 

"Jiří byl dlouholetým členem výboru ČSO a od roku 2010 předsedou. Především byl ale neuvěřitelně otevřeným, vstřícným, obětavým a přátelským člověkem s pevnými morálními zásadami," uvedla Česká společnost ornitologická, jejímž členem byl Flousek přes 40 let.

Jiří Flousek vystudoval systematickou zoologii na Přírodovědecké fakultě UK v Praze, kde absolvoval rovněž postgraduální studium. Od roku 1981 pracoval na Správě Krkonošského národního parku ve Vrchlabí. Působil na různých pozicích útvaru ochrany přírody, zodpovědných za směrování ochrany přírody v Krkonoších, přípravu plánů péče o národní park a dalších koncepčních dokumentů, koordinaci výzkumu a podobně. Po celou dobu však byl především zoologem.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist