https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-hodonin-spustila-pro-skoly-on-line-prednasky-pro-zpestreni-vyuky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoo Hodonín spustila pro školy on-line přednášky pro zpestření výuky

22.4.2021 11:43 | HODONÍN (ČTK)
"Zájem ze strany pedagogů nás velmi překvapil, a to tak, že dokonce uvažujeme o rozšíření nabídky," uvedla Uhrová.
"Zájem ze strany pedagogů nás velmi překvapil, a to tak, že dokonce uvažujeme o rozšíření nabídky," uvedla Uhrová.
Foto | Radomír Dohnal
Zoo Hodonín spustila pro školy on-line přednášky pro zpestření distanční výuky. Žáky čeká například vyprávění o zážitcích z dobrodružných cest, uvedla mluvčí zoo Marie Blahová. Děti se tak mohou "vypravit" například za amurskými tygry do Ruska s chovatelem šelem Jurou Hlásenským, za orangutany do Indonésie s lektorkou vzdělávacího centra Ivou Uhrovou či do Afriky na safari s chovatelem primátů Lukášem Baránkem.
 

"Zájem ze strany pedagogů nás velmi překvapil, a to tak, že dokonce uvažujeme o rozšíření nabídky," uvedla Uhrová. Přednášky zoo školám nabízí zdarma. "Školní kolektivy ale většinou chtějí přispět alespoň malou částkou na chov našich zvířat, proto jim rádi nabízíme možnost adoptovat si nějaké zvíře," doplnila Uhrová.

Uhrová je i autorkou projektu Help for Jungle, který se zaměřuje na vzdělávací aktivity přímo v Indonésii na indonéském ostrově Sumatra v blízkosti národního parku Gunung Leuser. Jako koordinátorka projektu tam loni několik týdnů pobývala a věnovala se mimo jiné vzdělávání místních dětí. Hlásenský zase založil spolek Altaica na ochranu tygrů ussurijských, jehož cílem je pomoc záchranné stanici pro amurské tygry a další ohrožené druhy zvířat PRNCO Tiger center v Rusku. Poslední z lektorů Lukáš Baránek pak několikrát absolvovat poznávací cesty po Africe zaměřené na život primátů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist