Červen 2011: Co číst na Ekolistu, když je venku hezky? Všechno!
i když léto kvapem pučí a s ním i výlety a dovolené, během kterých bezpochyby budete zanedbávat váš nejoblíbenější server o přírodě a životním prostředí, dovolím si za celý kolektiv nabídnout umně uvitý pugét zpráv a článků, které byste neměli přehlédnout.
Jako playmate měsíce června jednoznačně vychází zpráva Ne v jádře, ale v obnovitelných zdrojích je budoucnost energetiky, tvrdí odborníci, navíc opentlená bohatou diskuzí, která již převážila počtem slov samotný text. I proto to stojí za to článek si přečíst. Na pěkném druhém místě a k potěše všech estétů a krasomilců se dostal text Proč chránit přírodu? Protože se nám líbí. Nejen že nás těší zájem čtenářstva o vskutku zásadní otázku, ale dovoluje nám i nevtíravě upozornit na rubriku kultura. V ní přinášíme nejen vytříbené recenze knih a filmů, ale i zaručené tipy na návštěvy výstav či zadumané texty o vztazích kultury a přírody, často z pera estetika a historika přírodních věd Karla Stibrala.
Nuže po kontemplaci zpátky ke kompletaci. Třetí místo nás vrátí do profánních sedel, tentokráte cyklistických, a to v článku Díky stávce objevili Pražané jízdní kolo. Nesvezli jsme se jen na vlně stávko-jezdců, ale sami jsme přispěli zjištěním, že Pražští cyklisté by se měli dočkat úpravy nebezpečné křižovatky.
Když už jsme u přidružené výroby vlastních zpráv, na podnět p. t. čtenářstva jsme se obrátili na Radu pro reklamu, zda nás jistá automobilka nemate co spotřebitele reklamy. A Rada odpověděla, ano Reklama na hybridní Toyotu Auris byla klamavá. Hauptrefa! Také jsme si zainvestigovali a pro naše čtenáře zjistili, kolik stojí stromeček. Nikoli v lese, ale na nálepce za výlohou. Vše najdete v článku Chcete být zelenější restaurace? Zaplaťte nám za to, chtěla nabízet firma. Kdo nekoupil, neprohloupil.
V červnu jsme vás ale pozvali i do světa šírého, tedy konkrétně do Portugalska, s veskrze optimistickým příspěvkem Lisabonská katastrofa – Zemětřesení a tsunami může způsobit zkázu i v Evropě. Pro věrné p. t. čtenáře upozornění předem – lisabonská katastrofa se týká skutečně přírodních jevů, nikoli Evropské unie. Pro ty, co chtějí zůstat doma (a číst Ekolist.cz), si laskavě dovolíme doporučiti ku zábavě aj poučení texty Cohousing – přirozeně ekologické bydlení o žití pospolu v udržitelné komuně nebo důrazně samovysvětlující praktickou radu Programy praček nejsou pro srandu králíkům!. A kdo potřebuje přezout, může si počíst v článku Testy: Ekopneumatiky snižují spotřebu, ale na mokru hůř brzdí.
Nezapomínáme ani na čtenáře, kteří procházejí krizí identity. Právě jim je určen příspěvek Co jsme to za zvíře? Pátrání po původu Homo sapiens bohemicus. V něm se díky Janu Rybářovi dozvíte, odkud jsme přišli. Kam jdeme, se tu ale nedočtete.
A na závěr drobná demonstrace univerzálnosti našeho mediálního produktu. Pokud vám bude v létě vedro, tak víc myslete na změny klimatu neb Když je horko, lidé víc věří v klimatickou změnu. Naopak, pokud bude pršet a bude vám zima, můžete se utěšit zprávou Globální ochlazení nemusí přijít, zpřesňují svou zprávu američtí vědci. Zkrátka Ekolist.cz nabízí všechno, co jste chtěli vědět o životním prostředí, ale báli jste se zeptat.
Za sebe i celou redakci přeji všem pěkné prázdniny a dovolené, zároveň ale doufám, že se budeme i přes léto potkávat na stránkách vašeho nejoblíbenějšího serveru o přírodě a životním prostředí.
A samozřejmě děkujeme všem našim čtenářům, kteří přispěli darem na provoz našeho serveru. Kdo by tak chtěl učinit, nechť se postaví do fronty na této adrese.
reklama