https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/miroslavn-bobek-zoologicke-zahrady-se-opet-uzavrely.jak-jim-muzete-pomoci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Miroslav Bobek: Zoologické zahrady se opět uzavřely. Jak jim můžete pomoci?

12.10.2020
Zavřeno.
Zavřeno.
Foto | Miroslav Bobek / Zoo Praha
Počínaje pátkem se zoologické zahrady znovu uzavřely. Na sedmnáct dní. Opravuji: Přinejmenším na sedmnáct dní.
 

Pro Zoo Praha je to další velká rána. Pětačtyřicet dnů, kdy byla zavřená na jaře, a následné omezení provozu, vedly ke ztrátě, jejíž výši odhadujeme na přinejmenším 45 milionů korun. Předpokládali jsme, že tahle ohromná ztráta naroste do konce roku ještě o 20 až 30 milionů korun, avšak nynější další vynucené uzavření povede k tomu, že bude bezpochyby ještě vyšší. Tratíme na vstupném i na dalších příjmech: na pronájmu stánků a restaurací, prodeji suvenýrů, parkovném apod. Naproti tomu výdaje příliš snižovat nemůžeme. Nadále platíme krmivo, energie i mzdy. Ano, máme silného zřizovatele – hlavní město Prahu – a s ním také jednáme o podpoře. Ani hlavní město však bohužel nemá neomezené zdroje.

Samozřejmě se vám stejně jako na jaře vynasnažíme „otevřít“ Zoo Praha alespoň virtuálně. Znovu ve větším rozsahu rozjedeme youtubový kanál „Krátce ze zoo“, kde videa našich zaměstnanců – zejména chovatelů – přibližují dění v zoologické zahradě. Budeme vás informovat na našem webu i na sociálních sítích. A pokud bude zájem ze strany médií, mohou od nás proudit informace či běžet přímé přenosy od rána do večera.

S ještě větší radostí než na jaře nyní uvítáme i vaši podporu: Adoptujte a sponzorujte prosím naše zvířata, nakupujte v našem e-shopu a pořizujte si „Vstupenky na lepší časy“. Za každou, i tu sebemenší, pomoc vám budeme vděčni.

Ale nejde jen o Zoo Praha. Je tu mnoho dalších zoologických zahrad, které čelí obdobným problémům. Velice vás prosím, abyste podpořili i je. Osobně se rád zaručím za ty, které jsou sdruženy v Unii českých a slovenských zoologických zahrad: za Zoo Brno, Zoo Děčín, Safari park Dvůr Králové, Zoo Hluboká, Zoo Hodonín, Zoo Chleby, Zoopark Chomutov, Zoo Jihlava, Zoo Liberec, Zoo Olomouc, Zoo Ostrava, Zoo Plzeň, Zoo Ústí nad Labem, Zoopark Vyškov a Zoo Zlín. K nim si dovolím připojit ještě jednu, „nečlenskou“, a to Zoo Na Hrádečku. Všem vám předem moc děkuji!


reklama

 
foto - Bobek Miroslav
Miroslav Bobek
Autor je ředitelem Zoo Praha a autor řady knih, například knihy Ryšavý knihovník.

Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist