https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/sarka-tomanova-energeticka-bezpecnost-je-jednou-z-hlavnich-priorit-ceskeho-predsednictvi-v-rade-eu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Šárka Tomanová: Energetická bezpečnost je jednou z hlavních priorit českého předsednictví v Radě EU

17.6.2022
Vláda včera představila své priority pro předsednictví v Radě EU. Zaměří na otázky energetické bezpečnosti EU a na urychlenou implementaci REPowerEU, jehož významnou součástí je diverzifikace zdrojů včetně logistického zajištění, energetických úspor a zrychlení přechodu na nízkoemisní a obnovitelné zdroje energie. Zároveň se bude soustředit na implementaci vhodné kombinace nástrojů, které sníží negativní sociální a ekonomické dopady již dnes vysokých cen energií.
 
Energetická bezpečnost bude jednou z priorit českého předsednictví. To se všeobecně očekávalo, vláda však musí začít předkládat jednotlivé nástroje k její realizaci. Urychlená implementace REPowerEU, která není jen o investicích do zdrojů energie, bude vyžadovat koordinované zapojení všech sektorů státní správy. Stavebnictví je pod enormním tlakem, chybí materiály i lidi. Je potřeba zde alokovat veškerý lidský i finanční kapitál a podporovat vznik profesí, které ve stavebnictví a při instalaci zdrojů dlouhodobě chybí. Opírat se o dotace, které jsou dlouhodobě nastavené a neflexibilní, nestačí. Zde se pro Česko otevírá možnost otevřít debatu o vyšší flexibilitě zdrojových fondů.

Oceňujeme, že energetické úspory sehrávají v rámci priorit jednu z klíčových rolí. Nesmí zůstat jen u deklaratorní podpory. Česko musí vyjednat dosažitelná opatření ve směrnici o energetické účinnosti a směrnici o energetické náročnosti budov, tato opatření včas implementovat do legislativy a praxe. Jako poměrně nelogické vnímáme, že vláda upřednostňuje energetickou bezpečnost před energetickou tranzicí. Energetickou bezpečnost pak chce posilovat skrze energetické úspory, obnovitelné zdroje a diverzifikaci. Bezpečnost a tranzice jsou přitom navzájem propojené.

Během předsednictví bude Česká republika v centru dění a v úsporách máme nesplněné “domácí úkoly”. Šance pro budovy navrhuje vládě následující:
- využít v nejvyšší možné míře finance z výnosů z emisních povolenek pro domácnosti a bytové domy v Nové zelené úsporám a spustit slíbený program Nová zelená light, aby se ve větší míře rozhýbaly renovace budov
- alokovat kapacity na podporu chybějících profesí masivní kampaní, profesním a dalším vzděláváním
- všechny prostředky investované do fondu budov mají podporovat energetickou účinnost, zejména při renovacích. Tato praxe stále není běžná u všech dotačních programů.


reklama

 
foto - Tomanová Šárka
Šárka Tomanová
Autorka je ředitelka Šance pro budovy.

Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (49)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PH

Pavel Hanzl

17.6.2022 09:22
Myslím, že na to jdeme dobře a máme tam hlavně lidi, ktří mají v hlavě rozum a ne koblihu.
Jenže se obávám jednoho: proti naší vládě jede naprosto nechutná mediální hyenizace a ona není schopna vysvětlovat a obhajovat svoje jednání. Taky proto, že většina médií jede na babišovsko - okamurovských demagogiích. Takže může nastat scénář jak minule, kdy hlupák Paroubek shodil vládu uprostřed předsednictví, což nás poškodilo výrazně. Ten rok (2009) skončil příjem našeho SR v deficitu 190 mld.
A o to páté koloně jde, maximálně ČR poškodit.
Odpovědět
pp

pavel peregrin

17.6.2022 10:16 Reaguje na Pavel Hanzl
Vzpomínáte si, p. Hanzle, jak současná vládní garnitura jela naprosto nechutnou a lživou, hysterickou mediální hyenizaci? Je to naprosto v pořádku a vládní garnitura jen ochutnává svoji medicínu.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

17.6.2022 11:30 Reaguje na pavel peregrin
Nevzpomínám. Kritizovali Babiše, protože kradl, podváděl, lhal, vytvářel gigantickou korupci a zadlužoval zemi. Prostě nebyl politik a šéfoval to tu stylem po nás potopa. A bylo jim jasné, že to po něm někdo vyžere a bude muset uklízet.
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

17.6.2022 13:12 Reaguje na Pavel Hanzl
A nebo v tom rozjetém pokračovat. Na čištění chléva je možné hrát jen divadlo pro lidi. To je pro politiky mnohem výhodnější. Už jste zažil politika, který to dělal jinak? A jak jste to odlišil od hraní divadla?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

17.6.2022 16:33 Reaguje na Jiří Svoboda
Zažil jsem politiků něurékom, protože jsem se zajímal o politiku vždycky, bavilo mě to.
A rozdíly byly vždy velmi podstatné.
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

18.6.2022 16:44 Reaguje na Pavel Hanzl
Tomu docela věřím. I mezi divadelními herci jsou podstatné rozdíly.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.6.2022 08:32 Reaguje na Jiří Svoboda
Jenže oni nemají na nic vliv. Politici dotáhli zemi z pozice mezi 10. nejvyspělejšími zeměmi světa po válce k praktickému bankrotu v roce 1989. Další politici ji zase zdvihli a vrátili do Evropy (přímo do EU) a zajistili slušnou prosperitu. Další garnitura vývoj zablokovala a zemi zadlužila, ta dnešní má velký potenciál, ovšem má na krku krizi dluhovou i válečnou a hlavně společnost rozrštvanou a poničenou hybridní válkou. Život není procházka kremelskou zahradou.
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

19.6.2022 14:57 Reaguje na Pavel Hanzl
Po 89. se nejdříve rozkrádal státní majetek, pak dotace EU a teď se krade na úkor státního dluhu. Způsob politiky se nemění, jen zdroj peněz.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.6.2022 18:08 Reaguje na Jiří Svoboda
Asi zase vůbec netušíte, co se po plyšáku u nás dělo. Ani to, co vlastně ten plyšák byl a proč se to celý tak semlelo.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.6.2022 20:15 Reaguje na Jiří Svoboda
Hodinky a holínky jsou to samý, oboje se natahuje.
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

17.6.2022 22:45 Reaguje na Pavel Hanzl
Aha, On ten Hlubuček a ostatní jsou do Prahy vlastně agenti nasazeni Babišem.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.6.2022 08:33 Reaguje na Slavomil Vinkler
Skutečně každý čórkař není babišovec, maximálně tak tři čtvrtiny.
Odpovědět
va

vaber

17.6.2022 16:02 Reaguje na pavel peregrin
Hanzl je nemocný člověk ,neví ani co řekl včera ,divím se ,že s ním ještě někdo diskutuje
kdy dostane na Ekolistu ban, stále sem tahá politiku,chudák
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

17.6.2022 10:22
Víte, paní Tomanová, asi je třeba začít tím, aby tlustá tepelná izolace přestalo být sprosté slovo. A pak začít přemýšlet, jaké zjednodušení může opravdu kvalitně zateplený dům přinést, aby byl ve výsledku levnější investičně a mnohonásobně provozně a poskytl nadstandardní komfort bydlení. S tím nám všelijaké Zelené úsporám, které polovinu dotačních peněz směřují do kapes lobbistů, opravdu nepomohou.

Zřejmě by si měla vaše organizace jasně uvědomit, jaké postoje chce zastávat a na čí straně být.
Odpovědět
RV

Richard Vacek

17.6.2022 14:50
Začal bych s tím, že bych se snažil rozkmotřit s dodavatelem energetických surovin, na kterém je EU závislá. Třeba děláním naschválů a drobných provokací. Bez energií totiž přestaneme vypouštět CO2 a zachráníme planetu.
Vlastně přesně toto někteří naši politici už dlouhodobě dělají.
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

17.6.2022 15:12 Reaguje na Richard Vacek
Takže jste zjevně spokojen:). Jen více takových asketů!
Odpovědět
RV

Richard Vacek

17.6.2022 18:18 Reaguje na Jiří Svoboda
Na rozdíl od ostatních jsem nezávislý na síťových dodavatelích, takže i když jinde budou potmě mrznout, u mě najdou teplo i to světlo.
Ale přesto, být politikem, bych se snažil ne si vytvářet zahraniční nepřátele, ale nacházet to, co nás spojuje a co je pro nás oboustranně výhodné.
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

18.6.2022 16:45 Reaguje na Richard Vacek
V tom s vámi zcela souhlasím.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.6.2022 08:38 Reaguje na Richard Vacek
Právě tohle Fialova vláda dělá velmi úspěšně.
Jako první krok ovšem musíte odsoudit koncentrované zlo, až potom můžete počítat se spoluprací normálních zemí.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

18.6.2022 08:22
Obávám se, že vedení EU opomíjí zcela zásadní problém - jsme v těžké krizi - finanční a energetické a hrozí sociální nepokoje.
Potřebovali bychom krizového manažéra (y) , který by to s bárkou EU proplul.
Místo toho se opakují formální tanečky -rotace předsednictví- a nic neříkající bláboly o světlé budoucnosti.
Zejména energetika by měla být oproštěna od zeleného bruselského třeštění o úžasně levné a dostupné energii z OZE.
Dnes vyšel solidní článek na Seznamu , zde :
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-byznys-rozhovory-nedelejte-si-nadeje-ceny-energii-uz-neklesnou-varuje-obchodnik-paukner-206288#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

18.6.2022 16:52 Reaguje na Miroslav Vinkler
Nic nenasvědčuje, že by měla Uršula končit. Naopak je stále důležitější. Ta kormidlo neotočí, přiznala by tím chybu.

Krizový manažer by ale musel mít i adekvátní kompetence. Pochybuji, že by je v Bruselu získal.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.6.2022 08:23 Reaguje na Miroslav Vinkler
Konečně se tu objevil pan Vinkler, aby nám sdělil, jak je to ve skutečnosti.
Krizový manažer je velmi dobrý nápad, dříve se tomu říkalo "osvícený monarcha", nebo "moudrý diktátor" a lidstvo s nimi mělo vždy výborné zkušenosti.
Mezi válkami se vedla výrazná debata o limitech a vůbec funkčnosti demokracie a silnou podporu měl model (a pro někomo přímo vzor) osvídený diktátor, který postavil na nohy Německo. Jmenoval se Adolf Hitler.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.6.2022 08:41 Reaguje na Pavel Hanzl
A takového vynikajícího jedince, který právě buduje Eurasii, dnes máme taky. Jemenuje se V.V. Putin a používá úplně stejné metody.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

19.6.2022 09:59 Reaguje na Pavel Hanzl
Placená mateřská dovolená i první zákony na ochranu životního prostředí pocházejí z doby a území nacistického Německa.
To ovšem bolševici neučili , a tak vám to uteklo.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.6.2022 16:56 Reaguje na Miroslav Vinkler
Nebojte, neuteklo. Samozřejmě to vím. I to, že zavedl osmihodinou pracovní dobu, sociálky (sprchy) ve fabrikách, bombastické oslavy 1.Máje, placenou dovolenou i na výletních lodích, budoval obrovské rekreační komplexy (i v Itálii) atd. atd. Naši komáři od něho hodně kopírovali. Proto ho Němci tak milovali.
Kdyby se nenechal Stalinem dotlačit do rozpoutání té šílené války kdoví, jak by to celé dopadlo.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

19.6.2022 10:25
Stále stejná písnička. Nemohoucí EU pod patronátem Groß Deutsche ,kde se
k moci dostala politická elita snící o opětovné spáse lidstva před sodovkáčem skrze německého ducha, páchá rituální sebevraždu.

To by mi bylo celkem jedno, pokud by mě do propasti nestrhávala sebou.

To je tak, když se k odbornému rozhodování o energetice dostanou ekomagoři.
Ti ví všechno nejlépe a nebyli ochotni se seznámit s podstatnými informacemi, které se týkají problematiky vzniku a rozvoje energetické infrastruktury založené posledních sto let na využívání fosilních paliv. A také nepochopili, že změna infrastruktury je záležitost dlouhodobá.(desítky let), a nevstřebali ani základní poznatek, že neustále zvyšující se potřeba společnosti po energiích MUSÍ směřovat ke zdrojům s vysokou hustotou energie/plocha.
A tak, zatímco JE mají hodnotu 1200-1600 W/m2 , hit EU - OZE , se potácejí od 3-7 W/m2.
Ale to nevadí , Němci ve své jasnozřivosti odsouhlasili, že 2% území říše budou osazena vrtulemi a FV panely. A tak se dobereme spásy světa.

Výsledek pro brblající Čechy je skvělý, benzín za 50 Kč/lt, 1 kWh elektřiny mířící k 10Kč, jeden GJ tepla z CZT za 2000 Kč a místo svíčkové budeme žrát sušený hmyz.

Závěrem mohu prohlásit, že existuje nejméně jeden člověk , který ničemu nerozumí, píše do Ekolistu, ekomagořiny nadšeně vítá a jmenuje se pan Hanzl.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

19.6.2022 17:11 Reaguje na Miroslav Vinkler
Smozřejmě vás musím upozornit, jako asi posté, že to máte celé naopak.
Přechod na OZE je zcela logický, protože Evropa má málo vlastních zdrojů energie a drtivou většinu musí dovážet. C
A toho využil soudruh Putin a metodou drogového dealera u nás vytvořil závislost na jeho levných energiích.
A teď nám za to dává pokouřit. Nemít Evropa víc, jak třetinu energie z OZE, tak nastane velmi tragické situace a skutečně brutální krize.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

19.6.2022 20:47 Reaguje na Pavel Hanzl
Položit OZE jako páteř energetiky může jen naprostý trotl. Základem musí být tvrdé zdroje - JE .

K tomuto poznání dojde EU s euroblbečky poté, co bude několik blackoutů se závažnými důsledky+ sociální nepokoje.
Dávám tomu max. pět roků.

Nebýt německého protěžování Putina a jeho ropy,plynu, tak by naše problémy mohly být výrazně nižší.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

20.6.2022 09:01 Reaguje na Miroslav Vinkler
Nevím, proč by neměly být OZE páteří energetiky, pokud budou už vybudované dostatečné zálohy a akumulace. Slunce a vítr bude vždycky nejspolehlivější dodavatel paliva.
Blackout může nastat především tím, že nám Putin zavře kohouty s plynem, nebo podobná sviňárna. Z OZE těžko. Sociální nepokoje vytváří jen naše pátá kolona, nikdo jiný.
Nebýt soudruha Zemana, který celou plynovou i ropnou infrastrukturu prodal Němcům a Polákům, tak na tom budeme jak? To fakticky nikdo neví, odhaduji že hůř.
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

20.6.2022 12:08 Reaguje na Pavel Hanzl
Kdyby byly v řiti ryby, nemusely by být rybníky.

Zase ty vaše kondicionály - pokud budou...
Ale ony zatím nejsou a vůbec být kvůli neekonomičnosti neschůdnosti nemusí. Jednou ten zhůvěřilý dotační systém musí skončit.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

20.6.2022 14:11 Reaguje na Jiří Svoboda
Neekonomické je kupovat od mužika zemní plyn za 120 eur/MWh a elektřinu na burze za 230, dnešní spotová cena.
Dotovat OZE na závratných 50 eur, když je cena nižší, se mi jako zločin fakt nepřipadá.
OZE jsou jednoznačně nejlevnější zdroj elektřiny, otázkou je, kolik ji prodraží akumulace. Kdyby na trojnásobek, tak bychom měli třeba 80% roční spotřeby elektřiny fakt levné a těch 20% drahé, tj. za max 150 eur. Fakt tragédie.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

20.6.2022 20:05 Reaguje na Jiří Svoboda
Neříkám coby kdyby. Píšu AŽ - pokud. A už se staví v Dánsku elekrolyzér s příkonem jako blok Temelína, vše z větru a slunka. Za jak dpouho už pojede? Za rok?
https://oenergetice.cz/vodik/dansku-se-chysta-instalace-dosud-nejvetsiho-svetoveho-elektrolyzeru?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

21.6.2022 10:21 Reaguje na Pavel Hanzl
Příkon elektrolyzéru se nerovná výkonu Temelína :-)))
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

21.6.2022 20:37 Reaguje na Jaroslav Studnička
Jen jednoho bloku a to skoro. Píšou to v článku.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

21.6.2022 20:58 Reaguje na Pavel Hanzl
Příkon nerovná se výkon ani skoro jednoho bloku ETE !
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

21.6.2022 21:10 Reaguje na Pavel Hanzl
A když si všechny náklady sečtete: OZE + elektrolyzér + skladování vodíku + další infrastroktura tak to asi stojí 2x více než ten temelínský blok. Pojede to tak na 50 % instalovaného výkonu a za 20 let to budete kompletně renovovat.

Radostná perspektiva! Ale rozhodně jdou správnou cestou ke světlým zítřkům!
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

22.6.2022 07:58 Reaguje na Jiří Svoboda
Vy budete asi dánský energetik, který to má všechno spočítané, že?
Vodík používat v energetice asi není úplně ideální (přehled akumulací v odkazu), ale když budete mít velmi levnou elektřinu z OZE třeba 80% roku a 3x dražší z vodíku těch zbylých 20%, tak vám to celé vychází výrazně levněji, než dnes.
Ale existuje velké množství účinnějších akumulací. Vodík půjde asi nejvíc do dopravy, průmyslu atd. atd.
https://oenergetice.cz/akumulace-energie/velky-prehled-vyuzivane-i-perspektivni-technologie-akumulace-energie
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

24.6.2022 11:19 Reaguje na Pavel Hanzl
Myšlení vám dělá docela potíže. Právě za těch 20 % roku můžete mít 80 % roční spotřeby energie (topná sezóna).
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

19.6.2022 21:38
Čína, na rozdíl od řady dalších zemí, dál sází na jaderné štěpení jako na významnou energetickou technologii. Hodlá do roku 2035 utratit 440 miliard dolarů a postavit za ně nejméně 150 nových jaderných reaktorů.

Kde soudruzi z NDR udělali chybu ?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

20.6.2022 09:07 Reaguje na Miroslav Vinkler
Nikde. Jakmile se Evropa zbaví závislosti na ruských surovinách, stabilizují se ceny a pomůžou i OZE (ta krize je jen akcelerátor) a některé země budou stavět JE. Polsko, Británie, Francie, možná dokonce i my. A pokud se dotáhne do komerčního použití SMR, tak možná bude velmi levná energie právě z nich.
Jestli bude JE výhodné, nebo ne, to fakt neví nikdo, kromě Vás a našich ropáčků.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

20.6.2022 14:29 Reaguje na Pavel Hanzl
" ... a našich ropáčků."

Takže to víte taky:-))).
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

20.6.2022 20:01 Reaguje na Svatá Prostoto
Vy máte křišťálovou kouli, vy pořád věštíte krach a rozpad Unie, zchudnutí obyvatel a svrab a neštovice, vy jste kadet na kremeldkou věštírnu.
Odpovědět
HM

Helena Modrá

20.6.2022 23:15 Reaguje na Pavel Hanzl
Pane Hanzle, chtěla bych Vám poděkovat, že tady tak srdnatě bojujete za nás všechny, za přírodu, za ekologii a demokracii a tak... a to všechno ve svém volném čase a možná i zadarmo. Nenechte se otrávit těmi ošklivými babišo-okamurovskými rýpaly.
Slyšela jsem, že šaolinští mniši umí sušit v mraze na sobě prostěradla a ten nejlepší dosáhl povrchové teploty těla přes 50 stupnů.
A viděla jsem taky na youtube rozhovor s jedním Francouzem, který se už mnoho let živí pránou. Přijde mi to obojí daleko ekologičtější než jaderné štěpení dodané spřátelenou velmocí, o nespřáteleném plynu ani nemluvím... a přiznejme si, ony ty větrníky a slunečníky mají taky svoje úskalí.
Nejlepší by bylo dostat tyhle duchovní směry do mezinárodních smluv a evropských směrnic, pak už to jede samo... a každé dítě ve školce i ve škole by si učilo meditovat a bezodpadově si vyrábět energii!

Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

21.6.2022 21:13 Reaguje na Helena Modrá
Výborně! Co je blbý, toho se Hanzl chytne! Jen více takových podporovatelů.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

22.6.2022 08:18 Reaguje na Jiří Svoboda
Paní plácá totální cypoviny mimo realitu, doufám že nečeká, že to budu komentovat.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

21.6.2022 12:19 Reaguje na Pavel Hanzl
Ale no tak šmudlo, co takhle jednou zkusit reagovat na text a ne na tok vašich zmatených myšlenek.-))).

A víte jak to je o té potrefené huse:-).

Tím se snažíte krýt jak jste se bolšánům prodával za rublíky, nebo že jen kecáte a v reálném životě jste ropák jak vyšitý;-)?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

22.6.2022 08:16 Reaguje na Svatá Prostoto
Proč musíte být tak hnusný a ještě lžete a urážíte?
Já byl zaměstnancem brněnského projekťáku, placen jsem byl normálě, jak všichni ostatní, jezdil jsem do Ruska po stavbách, protože jsem chtěl cestovat. Dělal jsem tam zadanou práci a dostával v rublech jen diety.
Vy máte nějaký komplex, nebo proč tolik nenávisti?
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

22.6.2022 11:29 Reaguje na Pavel Hanzl
" Dělal jsem tam zadanou práci ... " to nikdo nepopírá. To dělalo lidí ... jen co se jim řeklo a zadalo ... a víme, jak to jak za Němců, tak bolšánů vypadalo.

V rublech JEN diety ... no právě ... ale beru, mohlo toho bejt víc:-).
Prostě jste dobrovolně jezdil do Sojuzu budovat lepší zítřky. Bony, cestování, vypadnout z domova ... to už jsou všechno jen vejmluvy.

Vy argumentujete jak ti lampasáci. Fakt vám to není blbý?

A víte co? Nikdo z nás není a nebyl svatej a já bych vás s tím vůbec neprudil. Nebejt těch vašich keců na všechny a nedělat ze sebe svatouška ... protože jestli tu má někdo ke komoušům a Rusku máslo na kebuli, tak jste to vy.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

22.6.2022 11:56 Reaguje na Svatá Prostoto
Ale zase nutno uznat, že držíte tu správnou germánskou linii. Jako Angela ... https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-stredni-evropa-neochvejna-merkelova-vuci-rusku-jsem-postupovala-spravne-206740#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=abtest196_discussion_timeline_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

... všechno jsem dělala správně. No jasně.

A nejen s Ruskem ... https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/hratky-s-vodni-pistolkou-na-berlinskem-koupalisti-skoncily-krvavou-bitkou-stovky-lidi-40400821#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest196_discussion_timeline_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

... ale ona to má zjevně v krvi ... Zvládneme to ... no jasně ... jen baba neříká jak ... https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/hratky-s-vodni-pistolkou-na-berlinskem-koupalisti-skoncily-krvavou-bitkou-stovky-lidi-40400821#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest196_discussion_timeline_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist