https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/vitn-masare-maly-parcik-rukojmim-velkeho-byznysu-po-4-mesicich-od-doby-kdy-mel-byt-opraven
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vít Masare: Malý parčík rukojmím velkého byznysu po 4 měsících od doby, kdy měl být opraven

29.9.2021
Foto | Vít Masare
V dubnu a květnu jsem upozorňoval na dlouhodobě žalostný stav malého parčíku v centru Prahy, který má od roku 2000 v nájmu od hlavního města Prahy švýcarský byznysmen-developer Sebastian Pawlowski.
 
V půlce května sliboval Pawlowski, který nejprve tvrdil, že je tam vše v pořádku a co mi jako vadí, že dá užívaný obecní majetek během pár týdnů do pořádku tak, aby z toho mohl být zase pěkný kapesní parčík, kam si člověk může jít s radostí sednout na lavičku pod strom.

Je konec září, uběhly 4 a půl měsíce a na místě se nic nepohlo ani o milimetr.

Pan Pawlowski je známý mj. jako muž, co požaduje po Česku 5 miliard korun v mezinárodní arbitráži. Arbitry se na jeho stranu snaží přesvědčit i nechvalně známý architekt bez zábran Marek Tichý (TaK Architects), nebo gauneři, co v barvách ODS roky ve spolupráci s lobbistou Romanem Janouškem a netransparentně ohýbali správu veřejných statků Prahy.

Parčík ve Štupartské ulici
Parčík ve Štupartské ulici
Foto | Vít Masare

Myslím, že trocha pozornosti tomu, jak pan Pawlowski za tolerance politiků ODS a TOP 09 v Praze nakládá s pronajatým obecním majetkem, vůbec neuškodí.

Opakovaně žádám radního hl. m. Prahy pro majetek Jan Chabr (TOP 09) o řešení této věci.

Sousedící dům, jenž má Pawlowksi také pronajat, a který dostal do nájmu s tím, že tam bude podporovat bydlení v centru Prahy, je místo toho hotelem. Aktuálně druhý rok úplně prázdným hotelem.

Krom toho, že tak leží ladem obrovský barák Prahy, kde by měli a mohli bydlet lidé, je to další příklad naprosto tragické správy majetku hlavního města.

Opakovaně upozorňuju radního Adama Zábranského (Česká pirátská strana), že Pawlowski dokonce tvrdí, že ani on nemá problém s tím, aby se v objektu bydlelo. Stačí prý, ať se mu radní ozvou. Předpokládám, že nic takového se dosud nestalo. Přitom poptávka po dostupném obecním bydlení je obrovská.

Roky prázdný, přitom obyvatelný dům je stejná ostuda, jako když v jiném objektu nedaleko (Václavské náměstí 39) zase pod dohledem TOP 09 jiný lobbista Rittig, který má většinu domu v pronájmu, provozuje krátkodobé ubytovací služby.

I tam se kolikrát topka dušovala, že věc vyřeší.

Nestalo se zatím nic.

Jednou budem dál.

Ale ne tímto laxním přístupem, co politici ve vedení Prahy směrem ke správě majetku předvádí.


reklama

 
foto - Masare Vít
Vít Masare
Autor je člen vedení Zelených, od začátků ve spolku AutoMat v roce 2010 usiluje o udržitelný rozvoj nejen Prahy.

Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SP

Svatá Prostoto

29.9.2021 12:49
Já tedy Masareho fanoušek rozhodně nejsem, ale tady musím ocenit jeho snahu.
A Pawlowski a Praha ... to jsou opravdu smutné příběhy.
Pro tu Prahu.

Zajímavé spíš je, že vedení města ... novému a progresivnímu a nezatíženému minulostí ... je popsané úplně někde.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist