https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/vit-masare-kolik-lidi-resi-na-prazskem-magistratu-energeticke-uspory
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vít Masare: Kolik lidí řeší na pražském magistrátu energetické úspory?

26.5.2023
Pomůže nám někdo s fotovoltaikou na střechu SVJ? Ne, je nás málo. Ilustrační snímek.
Pomůže nám někdo s fotovoltaikou na střechu SVJ? Ne, je nás málo. Ilustrační snímek.
Po třech a půl letech "budování" klima-energo politiky mi tehdejší mafiánský náměstek pro životní prostředí Petr Hlubuček, který brzdil spolu s dalšími klimatickou politiku Prahy celé volební období, před cca rokem potvrdil mé tehdejší obavy, že se tomu věnuje pouze pětičlenný tým. Pět lidí včetně šéfa týmu a markeťáka.
 
Ale že od roku 2023 díky evropským dotacím těch lidí bude 15.

Je skoro červen 2023 a těch lidí je stále pět.

Přitom jen SVJ, která vyslyšela jejich výzvu ke spolupráci a chtějí od tohoto týmu servis, je přes 1000.

To je přes 200 na jednoho člověka.

Přišel jsem se nedávno zeptat zas, jak to vypadá. A není-li to trochu málo.

Odpověď všech dotázaných? Krčení ramen a: "To má teď na starosti primátor Bohuslav Svoboda." Tak to tedy bůh s námi... Z Hlubučkovy louže pod okap...

Vedení hl.m. Prahy - a zejména finanční guru náměstek Zdeněk Kovářík (ODS), s kterým jsme právě zavádění energetického managementu řešili v 2019 v jedné z jeho mnoha placených funkcí, a který si užívá toho, že za něj všechnu pozornost řeší loutkový primátor, potřebuje dotazy médií a tlak veřejnosti jako sůl.

Předchozí roky klídečku vedly akorát k Dozimetru.

Záznam této úsporné interpelace zde. Za záznam děkuji Kryštof Zvolánek a spol.


reklama

 
foto - Masare Vít
Vít Masare
Autor je člen vedení Zelených, od začátků ve spolku AutoMat v roce 2010 usiluje o udržitelný rozvoj nejen Prahy.

Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JS

Jiří Svoboda

26.5.2023 11:21
Možná by stačilo, kdyby těch 5 lidí vypracovalo pro SVJ dva mustrprojekty, kde by se jasně demonstrovalo, jak to bude v rámci existující legislativy fungovat při instalaci komunitní FVE a při zateplení.

Ta SVJ většinou ani nemají páru, jak to bude fungovat a pomáhat 1000 jednotlivým SVJ není zjevně efektivní. Docela bych se vsadil, že ani pan Masare neví podrobnosti, jak by komunitní elektrárna na domě fungovala a propaguje tu zajíce v pytli.
Odpovědět

Viktor Šedivý

26.5.2023 13:58
Takže co má magistrát zajišťovat?
Dohazovat kamarádíčky, co vypracují žádost o dotace? Doporučit spřátelenou firmu, co na střechu paneláku nainstaluje nesmyslné FV panely?
Odpovědět
LB

Lukas B.

26.5.2023 14:06
já si tedy naprosto zpátečnicky myslím, že strana zelených měla šanci nechat se zvolit na magistrát a tam prosazovat svůj program. stěžovat si na to, že jiné politické strany, které svým programem získaly více voličů, mají jiné priority...
Odpovědět
ig

29.5.2023 17:19
Nikdo? Tak ten AutoMat rozpusťte a zkuste se živit prací :D
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist