Hříbě divokých koní jako symbol jara a záchrany milovické rezervace
9.4.2020 10:03 | PRAHA
(Ekolist.cz)
Hříbě divokých koní v Milovicích.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Česká krajina
reklama
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Dále čtěte |
Online diskuse
Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (6)
MU
Michal Ukropec
9.4.2020 18:27Stačí dovolit, aby původní zvěř mohla být na původních stavech, a nebude nutno chovat nepůvodní druhý v ohradách. Pokud se budou původní druhy držet na hranici mezi vyhynutím a normovaným stavem, žádný kloudný vliv na stabilitu ekosystému mít nebudou.
Odpovědět
JH
Jiří Hušek
9.4.2020 19:00 Reaguje na Michal UkropecA do té původní zvěře počítáte taky vlky, rysy a medvědy? No tak to potom jo...
Odpovědět
MU
Michal Ukropec
10.4.2020 07:48 Reaguje na Jiří HušekSamozřejmě. Nejsem ekologista, abych prosazoval vyhubení zajíců a spol zákonem.
Odpovědět
radim buffalo tobias
10.4.2020 05:50zdá se mi že jsou stále s nataženou dlaní jako cikáni na sociálce...!!! když potřebují 1.5 melounu na tu ohradu, tak proč nevyvinou jinou aktivitu než somrování přes nějaké výzvy...??? můžou přece taky požádat o dotaci e.u. ne...??? co pak budou dělat s těmi zvířaty a hřebci či býky až se jim namnoží...??? tu ohradu budou stavět brigádně nebo zadají zakázku spřízněné firmě...???
Odpovědět
JC
Jan Chloupek
12.4.2020 22:42Citově vyděračský článek od lidí, kteří neumí hospodařit a jenom žijí z dotací! Naši chovatelé z České krajiny si před třemi roky z krajského majetku u Milovic přičlenily 12 ha polí, které neobhospodařovali, takže pole zarostla přes metr vysokým bodlákem, čímž to pasoucí zvířata nemohla využívat až do dnešních dní. Pak se spustila v roce 2019 kampaň, že zvířátka mají omezený prostor, že nemají co žrát a že se budou muset utratit ! Těch zanedbaných 12ha je celoroční potrava pro navíc dalších 12 dospělých jedinců. Doufám, že koronavirová krize přehodnotí lehkoživný způsob takovýchto organizací !
Odpovědět
KS
Krejcar Stanislav
12.5.2020 22:09Nu, otázkou je, jak se srovnává příroda devatenáctého a dřívějšího století s stoletím dvacátým prvním ?? Nejsem ekolog ale s přírodou žiji. Dnešní způsob života a rekreace člověka je odlišným od doby minulých staletí. Hustota komunikačních dopravních silnic a dálnic je hustší než v minulých staletích. Počty střetů divoké zvěře s dopravními vozidly je nesrovnatelně vyšší s nemalými finančními a xy životy. Pokud se vybudují nové obory pro volně žijící divoká zvířata prosím, ale jak zajistit bezpečnost nejen člověka tak i zvěře? Českomoravsko jako vnitroevropský stát má jalových neobhospodařovaných lokalit minimum. Životní rádius uspokojení volně žijící divoké zvěře je ze zkušeností nejen skandinávských zemí rozhodně značný a migrace z krajů čech a moravy také. Divoká černá zvěř i jelenovití jsou většinou v přisilniční vegetaci viditelní, přesto si člověk myslí, že jen on má přednost a zvíře jako zvíře sapiens počká. OMYL. Pokud při střetu utrpí jen plechařina a nikoli člověčí a zvířecí životy ještě to jde, ale střet s divokým koněm nebo praturem a turem je většinou tragickým pro oba účastníky.
Odpovědět