https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/brno-se-zapojuje-do-projektu-jsem-zpet.sberny-dvur-na-jedovnicke-prijima-funkcni-elektrospotrebice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Brno se zapojuje do projektu Jsem zpět. Sběrný dvůr na Jedovnické přijímá funkční elektrospotřebiče

20.1.2024 05:45 | BRNO (Ekolist.cz)
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | jsemzpet.cz
Do speciální sběrné sítě pro odevzdání funkčních elektrospotřebičů se zapojuje město Brno. Od začátku roku lze na Sběrný dvůr pro podnikatele, firmy a veřejnost na Jedovnické 4 odevzdat fungující spotřebič, který pak bude předán do Klokánku, Diakonie, či do azylových domů. Jeden z největších sběrných dvorů republiky tak rozšiřuje svoje portfolio služeb.
 
Jedná se o výsledek spolupráce mezi městem Brno, provozovatelem kolektivního systému ELEKTROWIN a společností SAKO Brno s názvem „Jsem zpět“. Veřejnost, ale i organizace a firmy mohou přinést do sběrného dvora na Jedovnické funkční spotřebič. Jde zejména o ledničky, sušičky, pračky, myčky nádobí, pečící i mikrovlnné trouby a vestavné varné desky.

Odebrané spotřebiče zde projdou odbornou kontrolou servisního technika, který během kontroly přístroje prověří jeho funkčnost a bezpečnost. Elektrospotřebiče, zapojené do projektu „Jsem zpět“, musí být funkční, nesmí být rezavé, ale mohou mít menší kosmetické vady nemající vliv na provoz přístroje.

„Funkční a na bezpečnost prověřený spotřebič pak bude předán na místo, kde je nejvíce zapotřebí. V Brně počítáme s jeho využitím například pro Klokánky Fondu ohrožených dětí, Diakonie, azylové domy a dětské domovy,“ říká Pavel Urubek, předseda představenstva SAKO Brno.

Kromě spotřebičů z domácností je projekt „Jsem zpět“ příležitostí také pro charitativní činnost firem a organizací. „Byli bychom spolu s ostatními garanty projektu pochopitelně rádi, kdyby se na Jedovnickou 4 naučily jezdit například organizace, které modernizují svá elektrozařízení a plánují se zbavit starších, avšak funkčních spotřebičů a také kdyby na tuto možnost, jak pomoci potřebným, pamatovaly také firmy potřebující se zbavit neprodejných skladových zásob. Neziskové organizace, zapojené do našeho projektu, by to velmi uvítaly,“ zdůrazňuje Pavel Urubek.

V celorepublikovém projektu „Jsem zpět“ je k dnešnímu dni zapojeno celkem 65 charitativních subjektů. Bližší informace jsou uvedeny na webových stránkách svozové a odpadové společnosti SAKO Brno Elektrospotřebiče | SAKO - svoz a zpracování odpadu Brno.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SV

Slavomil Vinkler

31.1.2024 17:40
No není to špatný nápad, ale hrozí nebezpečí šíření štěnice a to je velmi nepříjemný hmyz.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist