https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/jak-na-uklid-v-koupelne-v-testu-zvitezil-stary-dobry-ocet
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jak na úklid v koupelně? V testu zvítězil starý dobrý ocet

12.6.2014 02:00 | PRAHA (Ekolist.cz)
Ocet a utěrka z mikrovláken zvládnou úklid výborně.
Ocet a utěrka z mikrovláken zvládnou úklid výborně.
Foto | Martin Mach Ondřej / Ekolist.cz
Při úklidu koupelny se můžete setkat s mastnotou, zbytky mýdla, kapkami vody a vápenatými usazeninami. Test MF DNES prověřil celkem 14 klasických prostředků a pro zajímavost nechal otestovat i čisticí prostředek našich babiček: obyčejný ocet. A podle závěru testu zvítězil ve třech zkouškách ze čtyř.
 

Pozoruhodné je, že v testu bylo i několik prostředků, které se profilují jako eko. Jejich výsledky byly hodně rozdílné. Koupelnový čistič od belgické společnosti Ecover byl v testu nejdražší, co se výsledku týče, získal známku 3 a umístil se tak poslední. Naopak německý produkt Frosch byl mezi klasickými prostředky první.

Za hlavního vítěze však Test DNES považuje obyčejný osmiprocentní ocet. Ve dvou zkouškách (mýdlo a kapky vody) předstihl všechny vzorky, v jedné (mastnota) držel krok s těmi nejlepšími a v další (vodní kámen) měl stejné výsledky jako většina čističů. Jediné, kde ocet selhává, je vůně. Co se týče ceny a dopadů na životní protředí, je ocet bezkonkurenční. Výhodou ostatních prostředků je, že jsou prodávány v lahvích s praktickými rozprašovači.

Celý text článku s kompletními výsledky testu a dalšími informacemi.

Zaujaly vás výsledky testu koupelnových čističů? Pak by vás mohly zajímat i výsledky prostředků na mytí nádobí Test mycích prostředků: Denk mit má za jedna nebo test pracích prostředků Test Zelené domácnosti: nejlépe pere Frosch a Qalt Excel.


stuartpilbrow/flickrČtenáři, pořiď si na Ekolist.cz kultivovanou diskuzi
Náklady na úpravu redakčního systému pro spuštění registrovaných diskuzí je osm tisíc. Redakce má v rozpočtu tisíce čtyři. Prosíme tímto čtenáře, aby si na možnost diskuzí přispěli. Za každý dar obejmeme strom.reklama

 
Další informace |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ni

14.2.2019 11:42
dobrý den
co se tyce vodniho kamene tak mam vzdy supr zksuensopt s prirodou viz https://eshop-sinks.cz/content/108-jak-na-vodni-kamen-v-kuchyni-
napr citron a ocet
Odpovědět
KM

Karla Majerová

30.12.2022 13:24
Zkoušela jsem mockrát ocet na úklid v domácnosti, ale vadí mi i ten mírný zápach po octu. Snažím se si pořizovat čistící prostředky na přírodní bázi, ale nechci, aby měl pro mě nepříjemný zápach. Proto pro svou domácnost objednávám čistící prostředky na internetových stránkách https://www.bonfair.cz/domacnost/, kde jsem si našla ty správná čistidla.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist