https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/jaka-je-vase-uhlikova-stopa-irozhlas-nabizi-rychlou-odpoved-ve-sve-kalkulacce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jaká je vaše uhlíková stopa? iRozhlas nabízí rychlou odpověď ve své kalkulačce

10.5.2021 10:06 | PRAHA (Ekolist.cz)
Chcete si vyčíslit svou uhlíkovou stopu a podívat se, jak jste na tom ve srovnání se zbytkem české společnosti? iRozhlas dnes zveřejnil jednoduchou kalkulačku, která umožní každému snadno zjistit, jak na tom se svou uhlíkovou stopou je.
 

A kromě toho iRozhlas nabízí i obsáhlý informační doprovod, který naši uhlíkovou stopu zasadí do kontextu nejen klimatické změny, ale i do společenského kontextu. Jinak se totiž na změnách klimatu podílí bohatí lidé a jinak lidé, kteří v ruce obrátí dvakrát každou korunu. Zjistit, do jaké společenské třídy patříte, si můžete v jiné kalkulačce iRozhlasu.

iRozhlas čerpá i z rozsáhlého výzkumu, který si nechal na reprezentativním vzorku české populace loni udělat.

Uhlíková kalkulačka iRozhlasu je zjednodušený nástroj, který uživatelům umožňuje vyplnění, aniž by museli zadávat detailní informace například o spotřebě plynu či elektřiny. Vše dokáže člověk zadat z hlavy. Pokud byste toužili si svou uhlíkovou stopu změřit přesněji, můžete využít sofistikovanější nástroj, který však po vás už bude chtít více informací, například znalost o spotřebě elektrické energie či plynu za rok. Kalkulačka Moje stopa, Uhlíková stopa či Carbonfootprint.
reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Katka Pazderů

Katka Pazderů

11.5.2021 06:11
Konečně. Díky Českému rozhlasu, STEMu a tomuto výzkumu máme poměrně přesnou představu, co vlastně občané ČR chtějí a očekávají. Uvidíme, jak se to zhodnotí v programech politických.
Odpovědět
KP

Karel Ploranský

11.5.2021 11:07 Reaguje na Katka Pazderů
V programech politických se to samozřejmě zhodnotí úplně jinak, než jak by to chtěli občané. Protože co chtějí občané, to politiky zajímá čím dál méně. Trochu snad ještě ty zdejší, které si volíme my tady v ČR a oni by pochopitelně chtěli, abychom je volili znovu - ale i tenhle zájem se projeví vždycky jen před volbami.
No a ty evropské to nezajímá ani za mák. Protože na to co dělají nemáme my, občané ČR, ani ten nejmenší vliv. A jestli u svých koryt zůstanou, to taky můžeme ovlivnit jen teoreticky.
Odpovědět
BK

Bohumila Králová

23.9.2021 01:20
Tyhle kalkulačky mám všeobecně moc ráda. Mám staženou i jednu suprovou kalkulačku, která mi pomáhá hlídat si, kolik odpadu produkuji. Snažím se teď například při učení nepoužívat tolik papírů a knihy si sháním raději v audio verzi. Dost často si je kupuji tady: https://www.prectu.cz/. Mají super výběr a nízké ceny!
Odpovědět
BK

Bohumila Králová

23.9.2021 01:20
Tyhle kalkulačky mám všeobecně moc ráda. Mám staženou i jednu suprovou kalkulačku, která mi pomáhá hlídat si, kolik odpadu produkuji. Snažím se teď například při učení nepoužívat tolik papírů a knihy si sháním raději v audio verzi. Dost často si je kupuji tady: http://www.prectu.cz/ . Mají super výběr a nízké ceny!
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist