https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/vyrazte-ven-do-prirody-s-detmi-a-denikem-do-divociny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vyrazte ven do přírody. S dětmi a Deníkem do divočiny

4.3.2016 01:26 | PRAHA (Ekolist.cz)
Obsahem každého z dvanácti čísel deníku budou pracovní listy s omalovánkou a nápady pro výlety do přírody
Obsahem každého z dvanácti čísel deníku budou pracovní listy s omalovánkou a nápady pro výlety do přírody
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Jděte ven
Pro děti i jejich rodiče připravilo vzdělávací centrum TEREZA Deník do divočiny. Dvanáct sad pracovních listů s tipy a úkoly má rodiny vylákat z vyhřátého pohodlí domu ven do přírody. Po celý jeden rok.
 

Rodiny, které se do kampaně zapojí, obdrží každý měsíc sadu pracovních listů s tipy, úkoly a dalšími nápady, jak prozkoumat přírodu ve svém blízkém okolí. K odběru Deníku do divočiny se lze přihlásit na stránkách programu www.jdeteven.cz. Nejvíce je ocení děti ve věku 6 až 10 let, zapojit se ovšem mohou i mladší nebo starší členové rodiny.

Obsahem každého čísla deníku budou 4 pracovní listy ve formátu PDF. Děti na nich najdou omalovánku a seznam úkolů a nápadů pro výlety do přírody. Deník myslí i na rodiny žijící ve městě, které to mají do opravdové „divočiny" daleko. Podle autorů je téměř všechny úkoly možné plnit i na zahradě, v parku nebo na plácku před domem.

„Deník do divočiny jsme vytvořili hlavně pro děti, ale pomoci má také rodičům. Měl by jim ulehčit vypravování ven a najdou v něm spoustu inspirace, jak čas s dětmi venku příjemně vyplnit. Možná se budete divit, ale velká dobrodružství lze zažít i na vaší zahradě nebo na plácku před domem,“ říká Alice Jirásková, která v TEREZE koordinuje program Jděte ven. Kampaň Deník do divočiny poběží od 1. března 2016 do 28. února 2017.

Osvětový program Jděte ven vznikl v reakci na trend posledních let, kdy děti tráví venku podstatně méně času, než tomu bylo dříve. Rodičům představuje nápady a hry, které lze s dětmi venku podniknout, ale také výsledky nejnovějších vědeckých studií, které ukazují přínosy kontaktu dětí s přírodou pro fyzické i psychické zdraví. Více informací v článku:Jděte s dětmi ven, radí chytrý web pro rodiče .


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Vydání článku finančně podpořilo Hlavní město Praha v rámci projektu Ekoporadnypraha.cz.


Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Li

Lili

5.3.2016 15:34
Hm, zajímavé. Hned to půjdu prostudovat :)
Odpovědět
VP

Václav Příhoda

1.2.2022 19:21
To není vůbec špatný tip, mockrát díky. Já právě nedávno přemýšlel nad tím, že místo toho, abychom v létě jeli někam k moři bych spíš mohl nakoupit nějaké věci na kempování třeba z https://armik.cz/ a vzít manželku i děti třeba někam do přírody. To by podle mě bylo lepší než se válet někde u moře. :)
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist