https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/americky-vyrobce-elektromobilu-lucid-hodla-letos-zahajit-prodej-v-evrope
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Americký výrobce elektromobilů Lucid hodlá letos zahájit prodej v Evropě

17.1.2022 10:58 | NEWARK (ČTK)
Americký výrobce elektromobilů Lucid Motors hodlá v letošním roce zahájit prodej svých vozů v Evropě. Informovala o společnost na svém twitterovém účtu. Firma se snaží soupeřit s výrobcem elektromobilů Tesla.
 

Společnost Lucid v září spustila komerční výrobu svého prvního modelu Air a koncem října zahájila jeho dodávky zákazníkům, píše server CNBC. "Expanze na evropské trhy začne v letošním roce. Čekejte na informace ohledně dodávek v konkrétních zemích," uvedla firma v tweetu.

Automobilka Lucid již loni v lednu začala v některých evropských zemích přijímat internetové objednávky na model Air. Neupřesnila však, kdy objednané vozy zákazníkům dodá.

Společnost Lucid vznikla v roce 2007 a v jejím čele stojí bývalý vedoucí pracovník Tesly Peter Rawlinson. Loni v červenci automobilka vstoupila na burzu, a to prostřednictvím spojení s jednou z firem specializovaných na akvizice, takzvaných SPAC. Automobilka tehdy sdělila investorům, že hodlá v roce 2022 vyrobit 20.000 vozů Air.

Červencová transakce Lucid ohodnotila na zhruba 24 miliard dolarů (520 miliard Kč). V současnosti se tržní hodnota podniku pohybuje kolem 65 miliard dolarů (1,4 bilionu Kč), píše CNBC.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PH

Pavel Hanzl

17.1.2022 12:34
To je zajímavé, objevují se automobilky, které už dělají jen elektroauta.
A hlavně v zemích, kde namají žádný grýndýl a šikan spalovacích motorů. Čím to asi je?
Kde asi naši soudruzi ropáčci udělali chybu?
Odpovědět
VK

Václav Kain

17.1.2022 14:26
Ještě než jsem otevřel stránky ekolistu,tak jsem si říkal jestlipak tam bude nacpaný Hanzl fanatický to obhajovatel toho ideologického nesmyslu?Nezklamal jste.Zatím všechno co vzešlo od zelených byla vždycky nukleární hovadina.Jestli si myslíte,že s těmi elktroauty prorazíte,tak jste naprosto vedle.Elektroauto je takový ekologický nesmysl,že snad ani větší být už nemůže.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

17.1.2022 20:07 Reaguje na Václav Kain
To je zvláštní, celý svět jede do elektroaut, všechny automobilky světa vyvíjí a vyrábí nové modely, vrazily do toho stovky miliard a teď se dozvídám, že je to úplná blbost.
Takže VŠICHNI profíci vyrábějící auta už 150 let jsou tutani a nerozumí tomu a jen ropáček na Ekolistu to ví. Divnej svět.....
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist