https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/brandys-nad-labem-poridi-pro-zs-na-vysluni-tri-nadrze-na-destovou-vodu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Brandýs nad Labem pořídí pro ZŠ Na Výsluní tři nádrže na dešťovou vodu

21.1.2023 00:41 | BRANDÝS NAD LABEM (ČTK)
Kromě tří podzemních akumulačních nádrží přibydou i dvě čerpací šachty pro zpětné využití srážkové vody. Ilustrační foto
Kromě tří podzemních akumulačních nádrží přibydou i dvě čerpací šachty pro zpětné využití srážkové vody. Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Brandýs nad Labem pořídí pro základní školu Na Výsluní tři nádrže na sběr dešťové vody. Radní města vybrali společnost Ekostav, která by měla s budováním nádrží a dalšími pracemi začít na jaře. Na investici za 5,6 milionu korun získalo město dotaci přes čtyři miliony korun, informovala ČTK za město Kateřina Stránská.
 

"Sběr dešťovky v ZŠ Na Výsluní je součástí již nějakou dobu probíhajícího projektu energetických úspor. Budova byla zateplena, došlo k výměně oken, a to nejen zde, ale i v dalších školních budovách ve městě, a škola má i novou kotelnu," popsala Stránská investice města z posledních let. Dešťová voda z nových retenčních nádržích by se podle ní měla využívat na zalévání zeleně v areálu školy.

Kromě tří podzemních akumulačních nádrží přibydou i dvě čerpací šachty pro zpětné využití srážkové vody. Budou ji sbírat ze střechy tělocvičny, ze střech šesti učeben a jídelny. Součástí výstavby má být i nová areálová stoka dešťové kanalizace, rozvod užitkové vody s napojením na připravený rozvod závlahového systému.

Škola Na Výsluní bude v Brandýse první, kde chce město lepší hospodaření s dešťovou vodou zavést. "V budoucnu by měla být retenční nádrž také u právě stavěné tělocvičny při ZŠ Palachova a v Panské zahradě u brandýského zámku," řekla Stránská.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist