https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/brno-chysta-dalsi-dve-etapy-protipovodnovych-opatreni-zhruba-za-dve-miliardy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Brno chystá další dvě etapy protipovodňových opatření zhruba za dvě miliardy

31.12.2021 00:49 | BRNO (ČTK)
Foto | Inge Maria / unsplash.com
Brno připravuje další dvě etapy protipovodňových opatření odhadem za dvě miliardy korun. Novinářům to řekl primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Jedna se nachází v Horních Heršpicích a druhá na jihu od dálnice D1 ve směru k Modřicím. Podle Hladíka je stavba protipovodňových opatření nezbytná pro další rozvoj města.
 

"Jedna z prioritních etap se nachází v Horních Heršpicích. Zde byla konkrétně plánována od lávky u sportovního areálu Komárov nad ulicí Sokolovou po soutok s Leskavou. Vzhledem k potřebě řešení protipovodňové ochrany i v lokalitě připravovaného velodromu bylo navrženo, aby byla její realizace spojena s výstavbou protipovodňové ochrany v etapě třicáté. Tím bude komplexně chráněno celé řešené území," uvedl Hladík.

Podle něj bude potřeba projekčně navázat na předcházející úseky protipovodňových opatření. "Vzhledem k tomu, že v této lokalitě dochází k souběhu záplavových území Svratky a Svitavy, bude nutné vybudovat i část protipovodňových opatření na Svitavě," dodal Hladík. Nyní se pracuje na přípravných pracích a výkupech potřebných pozemků. Projektová dokumentace by se měla začít zpracovávat od příštího roku. Náklady jsou zhruba miliardu korun, přičemž asi 600 milionů by mohla pokrýt dotace.

Ve 31. etapě se počítá s opatřeními na vodních tocích Svratka, Svitava a Leskava, a to v úseku na jih od dálnice D1 na území Brna až k Modřicím. Přípravné a projekční práce by měly být hotové do roku 2025. Zpracování projektové dokumentace bude s ohledem na rozsah území předcházet prověřovací studie, která shrne možnosti a potřeby protipovodňových opatření.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jaroslav Řezáč

31.12.2021 06:11
snad to budou řešit jinak, než kanalizací toků
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

31.12.2021 07:56 Reaguje na Jaroslav Řezáč
to ani nejde. Ty řeky tam jsou už dávno regulované, dves tam pstavili už suché poldry a jiné opatření, povodeň tam ale nebyla ani nepamatui.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist