Děti Země doplnily rozklad proti povolení pro úsek D11 na Trutnovsku námitkami
Ve spisu podle něj také chybí závazné stanovisko ke zmírnění zásahu povolované dálnice do okraje lesa, na což hnutí podle Patrika upozorňovalo již v únoru, ale bylo to zamítnuto.
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) už dříve uvedlo, že délku případného zdržení stavby nelze nyní odhadnout. Dosud ŘSD mínilo, že by stavbu mohlo zahájit na konci letošního roku.
Ministerstvo dopravy rozklad Dětí Země 26. září 2023 vyvěsilo na své úřední desce, kde bude 15 dní. Účastnící řízení se k němu mohou do 21. října 2023 vyjádřit. Podle Dětí Země jde hlavně o námitky procesního charakteru, takže o nich může ministerstvo samo rozhodnout, případně ministr dopravy.
"Z průběhu více než rok probíhajícího stavebního řízení vyplývá, že veřejnost se o jeho zahájení dověděla po více než pěti měsících od podání žádosti, přičemž řízení bylo pak na dva měsíce přerušené. I když došlo k průtahům délky asi sedmi měsíců, tak plán stavět dálnici v letech 2024 až 2028 lze považovat za reálný," uvedl Patrik.
ŘSD nyní pro úsek D11 o délce 21 kilometrů vybírá stavební firmu. Z šesti uchazečů dal nejvýhodnější nabídku polský Budimex. Nabídl cenu 11,35 miliardy korun, tedy 86,8 procenta předpokládané ceny. ŘSD plánuje, že na D11 nejdříve otevře tříkilometrový úsek u hranice s Polskem, který naváže na polskou čtyřproudou rychlostní silnici S3. Celý úsek, jehož součástí jsou i dva půlkilometrové tunely, by měl být hotový v roce 2027.
ŘSD současně připravuje stavbu úseku D11 z Jaroměře do Trutnova. K úseku o délce 19,6 kilometru v březnu získalo pravomocné územní rozhodnutí.
D11 z Prahy do Hradce Králové a na státní hranici s Polskem začal stát budovat v roce 1978 a zatím je z plánovaných 154 kilometrů hotových 113. Od prosince 2021 dálnice končí na severním okraji Jaroměře.
reklama
Dále čtěte |
Online diskuse
Všechny komentáře (6)
Jarka O.
27.9.2023 14:56smějící se bestie
27.9.2023 15:56Břetislav Machaček
28.9.2023 09:05 Reaguje na smějící se bestieKoukněte se na nezávislý ČSÚ, jak náhle po "domluvě" přehodnotil
statistické údaje o cenách energií. Stačí, aby premiér, či pouze
ministr "požádal" šéfa ČSÚ o přehodnocení a jsme rázem premianty
v nízkých cenách energie v EU. No a soudci? Každý soudí jinak a
ptejme se proč, když soudí se stejnými zákony a stejnými důkazy!
Co jiného tak ještě může být mimo nich a jejich "nezávislosti"?
On je i stotisícový plat malý být nezávislým, pokud je člověk
nenažraný, pod nátlakem a nebo křivák!