https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-roku-2027-by-mela-stoupnout-spotreba-biopotravin-na-4-procenta-navrhuje-mze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do roku 2027 by měla stoupnout spotřeba biopotravin na 4 procenta, navrhuje MZe

10.5.2021 01:10 | PRAHA (ČTK)
Ministerstvo také chce, aby zemědělské plochy v ekologickém režimu do roku 2027 činily 22 procent celkové výměry.
Ministerstvo také chce, aby zemědělské plochy v ekologickém režimu do roku 2027 činily 22 procent celkové výměry.
Zdroj | Piqsels
Spotřeba biopotravin v ČR by měla do roku 2027 stoupnout na čtyři procenta celkové spotřeby potravin a nápojů. Plánuje to ministerstvo zemědělství v akčním plánu rozvoje ekologického zemědělství, který v pondělí projedná vláda. Podle posledního plánu se mělo tří procent dosáhnout již v roce 2016, což se však nepodařilo. Následně se mělo uvedené hodnoty podle plánu dosáhnout do roku 2020. Podle posledních údajů však činila spotřeba biopotravin předloni pouze 1,52 procenta celkové spotřeby potravin a nápojů.
 

Podle výkonné manažerky PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřiny Urbánkové je plán jako celek kvalitní, bohužel cíle spotřeby biopotravin jsou málo ambiciózní. Svaz podle ní navrhoval do plánu šestiprocentní spotřebu biopotravin v roce 2027, ministerstvo ale podle ní nevzalo tuto připomínku v potaz. V posledních třech letech rostla spotřeba biopotravin o několik desítek procent ročně, pokud bude tento trend pokračovat, bylo by správných právě šest procent v roce 2027, uvedla.

Ministerstvo také chce, aby zemědělské plochy v ekologickém režimu do roku 2027 činily 22 procent celkové výměry. Tento cíl je podle Urbánkové správný, navíc odpovídá evropským strategiím, podle kterých má být do roku 2030 v ekologickém režimu 25 procent ploch. Podle posledních dat jich bylo v ČR 15 procent. Navíc by na nich mělo být méně trvalých travních porostů, kterých je v současnosti přes 82 procent. V cílovém roce by mělo být 30 procent ekologických ploch zaplněno ornou půdou, v současnosti jde o 16,7 procenta.

ČR podle materiálu přitom už v současnosti patří mezi 20 zemí světa s největší výměrou půdy v ekologickém zemědělství, v Evropě pak drží sedmé místo. Problémem je ale množství produkovaných potravin z ní. "Celková produkce ekofarem za rok 2019 byla odhadnuta na 7,163 miliardy korun, což představuje zhruba 5,1procentní podíl na celkové zemědělské produkci ČR. Hodnota produkce je tedy třikrát nižší ve srovnání s 15procentním podílem ekologického zemědělství na zemědělské půdě v ČR," uvádí materiál.

Ekologické zemědělství má však podle materiálu velký potenciál růstu. Hlavní je podle ministerstva zlepšit odbyt biopotravin a usnadnit ekofarmám přístup na trh, dále pak budovat domácí trh a zvyšovat osvětu spotřebitelů. "Podle šetření Ústavu zemědělské ekonomiky a informací většina ekofarem částečně nebo zcela prodává svoji produkci do konvence. Pouze desetina farem prodá veškerou svoji produkci jako bio. To, kromě jiného zvyšuje i závislost ekofarem na dotacích," upozorňuje materiál. Do budoucna se počítá se zvyšováním spotřeby ve školách i ve veřejném stravování.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (5)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Katka Pazderů

Katka Pazderů

10.5.2021 06:48
Je to stejné, jako v konvenci. Produkce je bio, jako surovina se špalda vyveze, zpátky se vrací v bioproduktech z Německa. Produkci biomasa, hlavně hovězího, není možné na českém trhu uplatnit, tak se opět veze do Německa, ve čtvrtkách, a zpátky v biosalámu. Jenže salám už nikdo nechce, protože nadchází doba BEZ masa! A BEZ UHLÍ!
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

10.5.2021 08:51 Reaguje na Katka Pazderů
to tak je, ale to je bolest celého systému zemědělských produktů díky nesmyslným dotacím se naše vepřové k nám nazpět dostane přes Německo a Dánsko. S EU se ale jinam nedostaneme...naš zpracovatelský průmysl je zdemolovaný dumpingovými cenami z Polska, Německa apod. kterým naši producenti nemohou konkurovat i proto, že není vytvořena výrobní kapacita a tak zemědělci produkují mléko, kterého se zbavují jako prašiviny a jsou rádi, že jim za to navalí víc jak 6Kč je to idiotský systém, ale tak je to v Unii udělané. Prodali jsme "péči o krajinu" za posraný auta.
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

10.5.2021 08:55 Reaguje na Katka Pazderů
ono vždy záleží jak se ten salám vyrobí...v ČR je salám šílený, samý odpad. Maso nejde nahradit. To by jsme mohli říci, že největší ekolog všech dob byl Čingischán, protože vyhubil miliony lidí. NEBUĎME SMĚŠNÍ !
Odpovědět
JD

Jiří Daneš

10.5.2021 19:55
Za mého dětství, mládí,ale i v dospělosti se konzumovaly prakticky jen biopotraviny, nebyla ani antibiotika pro krávy, vepře, kuřata a krůty, slepice běhaly jen po dvorech a nebyly ani pesticidy. Proto jsem tady i ve svých skoro devadesátinách.
Odpovědět
PB

Petr Blažek

11.5.2021 18:14 Reaguje na Jiří Daneš
Tak to se právě mýlíte. Jak si asi velmi dobře pamatujete , tak za vašeho mládí za konzumace těch biopotravin byl průměrný věk dožití okolo 65 let. Kdežto dnes při konzumaci potravin, sice ošetřovaných pomocí umělých prostředků, ale díky tomu zdravých, neobsahujících žádné plísně a toxiny je průměrný věk dožití okolo 80 let. A i vy minimálně posledních padesát let tyto potraviny konzumujete.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist