https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hasici-pokaceli-strom-ktery-ohrozoval-zvirata-v-liberecke-zoo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hasiči pokáceli strom, který ohrožoval zvířata v liberecké zoo

12.2.2020 00:11 | LIBEREC (ČTK)
Hasiči včera v areálu liberecké zoo pokáceli borovici douglasku, která hrozila pádem po pondělní bouři Sabine. Strom ohrožoval výběh, v němž jsou lamy alpaky a poníci mini appaloosa. / Ilustrační foto
Hasiči včera v areálu liberecké zoo pokáceli borovici douglasku, která hrozila pádem po pondělní bouři Sabine. Strom ohrožoval výběh, v němž jsou lamy alpaky a poníci mini appaloosa. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ZOO Liberec
Hasiči včera v areálu liberecké zoo pokáceli borovici douglasku, která hrozila pádem po pondělní bouři Sabine. Strom ohrožoval výběh, v němž jsou lamy alpaky a poníci mini appaloosa. Zvířatům se nic nestalo, dočasně byla schovaná v ministáji, řekla včera mluvčí zoo Barbara Tesařová.
 

Liberecká zoo byla v pondělí po zkušenostech s jinými bouřemi preventivně uzavřená. "Tentokrát jsme z toho vyvázli dobře," uvedla Tesařová. V důsledku silného větru hrozilo jen to, že se vyvrátí douglaska ve výběhu s lamami a poníky. Zoologové si toho všimli v pondělí večer. "Domluvili jsme se s hasiči a dnes strom pokáceli. Bylo to rychlé, trvalo to necelou hodinu," dodala včera Tesařová.

Včera už byla liberecká zoo otevřená. "Lidí je docela dost a hodně je mezi nimi cizinců," dodala Tesařová. Nejstarší zoo v republice mělo loni třetí nejvyšší návštěvnost v její 115leté historii. Prohlédlo si ji 402.193 lidí. Zahrada chová přes 150 druhů zvířat.

Největší škody v liberecké zoo způsobil před 13 lety orkán Kyrill. Tehdy silný vítr porazil 15 vzrostlých stromů, které poničily vybavení zahrady i některé expozice. Při loňské bouři strom spadl na plot expozice, kde jsou koně Převalského. Zvířata vyvázla bez zranění.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist