https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-statnich-pozemcich-v-usa-se-do-roku-2032-maji-prestat-pouzivat-plastove-obaly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na státních pozemcích v USA se do roku 2032 mají přestat používat plastové obaly

10.6.2022 01:25 | WASHINGTON (ČTK)
Spojené státy chtějí do roku 2032 přestat na státních pozemcích používat jednorázové plastové obaly. Sdělila to ministryně vnitra Deb Haalandová. Opatření se bude týkat i národních parků. Má to pomoci omezit hlavní zdroj plastového odpadu, jehož recyklace v USA stagnuje.
 

Haalandová vydala pokyn, který vyzývá k omezení nákupu, prodeje a distribuce jednorázově použitelných plastových výrobků a obalů na pozemcích spravovaných ministerstvem vnitra. Jedná se o 1,9 milionu kilometrů čtverečních a plnění tohoto cíle má být rozfázováno do roku 2032. Plastové obaly mají být nahrazeny kompostovatelným nebo stoprocentně recyklovatelným materiálem.

Mnoho plastového odpadu končí v oceánech, podle ministerstva vnitra tvoří plasty 80 procent veškerého odpadu nalezeného na povrchu oceánských vod. USA mají s odpadem potíže, protože mnohé země přestaly povolovat import tohoto materiálu.

Jak píše agentura AP, nařízení znamená obrat oproti politice administrativy minulého prezidenta Donalda Trumpa, která národním parkům komplikovala možnost vyhlašovat zakáz prodeje nápojů balených v plastu. K zákazu přikročil jen zlomek ze 400 amerických národních parků.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jaroslav Řezáč

10.6.2022 07:40
V USA dávají velký pozor, aby neomezili “ demokracii” byznysu ale potřeby lidi jsou jim ukradeny. V USA se jede zatuchlou demokracii instituci ale určitě ne osobních svobod.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist