https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-obvinila-muze-z-ostravy-z-tyrani-zvirat-rozhazoval-navnady-s-jedem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie obvinila muže z Ostravy z týrání zvířat, rozhazoval návnady s jedem

13.7.2023 20:29 | OSTRAVA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Z týrání zvířat obvinila policie téměř šedesátiletého muže, který v blízkosti jednoho z panelových domů v ostravské části Dubina rozhazoval návnady pro psy s hřebíky nebo jedem na krysy. Muž tak chtěl vyřešit problém štěkajících psů. Hrozí mu až pětileté vězení, sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková.
 

Od ledna policisté prověřovali několik oznámení o možné otravě psů v okolí panelové domu. Na základě výslechů i kamerových záznamů začali podezírat jednoho z nájemníků panelového domu. "Jak samotné prověřování ukázalo, dnes už obviněný muž měl minimálně ve čtyřech případech před i za domem rozházet otrávené pamlsky, protože tím údajně chtěl vyřešit problém štěkajících psů," uvedla mluvčí.

Muž nejdříve připravil malé masové pamlsky, do kterých zapékal drobné hřebíky a granule jedu na hlodavce. Následně je rozházel po zemi okolo domu. Muž se při výslechu ke svému jednání doznal. Ze závěrů Krajské veterinární správy vyplynulo, že v návnadách byla látka, která narušuje srážlivost krve v organismu. Pozření návnad tak mohlo psy skutečně zabít.

"Nebezpečné je zvláště to, že příznaky se můžou projevit v závislosti na množství pozřeného jedu a velikosti psa až se zpožděním jednoho až sedmi dnů. Pokud by došlo k poškození vnitřních orgánů ostrým předmětem, mohlo by zvíře uhynout ve velkých bolestech v důsledku vnitřního krvácení," uvedla mluvčí. Především díky pohotovým reakcím majitelů ale nakonec podle informací policie žádný pes po pozření návnad nezemřel.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

14.7.2023 12:14
ty jedové granulo co ten chlap přimíchával do těch karbenátků, ty byly na trávení potkanů ? tak mi teda řekněte, potkan může chcípnout po několika dnech v bolestech ale třeba pes či kočka už ne |? proč autor článku napřed použije adekvátní výraz - může uhynout a vzápětí pak že - nezemřel? já jsem sice napsal - chcípnout ale autor článku měl asi použít jen to uhynout či pojít a ne že zvíře zemře.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist