https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/soul-zavadi-testy-na-koronavirus-i-pro-psy-a-kocky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Soul zavádí testy na koronavirus i pro psy a kočky

10.2.2021 10:21 | SOUL (ČTK)
Případy nákazy psů a koček jsou ve světě poměrně vzácné a podle expertů je vysoce nepravděpodobné, že by psi nebo kočky mohli koronavirem nakazit člověka.
Případy nákazy psů a koček jsou ve světě poměrně vzácné a podle expertů je vysoce nepravděpodobné, že by psi nebo kočky mohli koronavirem nakazit člověka.
Foto | norsez Oh / Flickr
Úřady v jihokorejské metropoli Soulu oznámily, že město začne testovat na koronavirus také psy a kočky. Testována budou pouze zvířata, která se dostala do kontaktu s nakaženým člověkem a projeví se u nich příznaky nemoci covid-19 jako horečka či dýchací obtíže. Pokud vyjde u psa či kočky test pozitivní, bude muset zůstat 14 dní v domácí izolaci, napsal zpravodajský server BBC News.
 

Minulý měsíc byl zjištěn koronavirus u kotěte v jednom náboženském zařízení v jihovýchodním městě Čindžu. Jihokorejské zdravotnické úřady se domnívají, že se kotě nakazilo od matky s dcerou, které v zařízení pobývaly a měly pozitivní testy na virus.

Případy nákazy psů a koček jsou ve světě poměrně vzácné a podle expertů je vysoce nepravděpodobné, že by psi nebo kočky mohli koronavirem nakazit člověka. Proto není nutné, aby byla nakažená domácí zvířata posílána do izolačních center, uvedla představitelka úřadu pro kontrolu a prevenci nemocí Pak Ju-mi. Lidé, u nichž je v Jižní Koreji zjištěna nemoc covid-19, naopak do karanténních zařízení obvykle posíláni bývají - pokud u nich není nutná hospitalizace.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

kk

karel krasensky

10.2.2021 20:28
Dobře,že je testuji.Snist v dnešni době psa nebo kočku bez testu je o zdraví
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist