https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/staty-eu-se-dohodly-na-novych-protiruskych-sankcich-vcetne-stropu-na-cenu-ropy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Státy EU se dohodly na nových protiruských sankcích včetně stropu na cenu ropy Aktualizováno

5.10.2022 13:49 | BRUSEL (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Velvyslanci zemí Evropské unie se dnes shodli na novém balíku sankcí za pokračující ruskou agresi vůči Ukrajině. Informovalo o tom české předsednictví EU. Součástí celkově osmé sankční sady je dohoda na zavedení cenového stropu na ruskou ropu. EU také rozšíří zákaz vývozu některých strategických technologií do Ruska či dovozu ruských produktů, jako je ocel, dřevo či cigarety. Na sankční seznam přibudou více než tři desítky Rusů. Sankce by měly vstoupit v platnost ve čtvrtek poté, co je formálně písemně schválí členské státy.

 

Evropský blok se již na jaře shodl na zákazu dovozu většiny ruské ropy, který má začít platit na přelomu roku. Výjimku má ropa přepravovaná ropovodem Družba, která proudí do Maďarska, na Slovensko a do Česka. Maďarsko podle ministra zahraničí Pétera Szijjárta vyjednalo výjimku pro potrubí i z cenového stropu, který se týká pouze lodní přepravy. Unijní země vyšly podle diplomatů vstříc i námitkám Řecka, Kypru či Malty, které z námořní dopravy profitují a chtěly záruky, že jejich rejdaři nepřijdou kvůli cenovému stropu o zakázky.

Strop bude v praxi fungovat tak, že lodě přepravující ruskou ropu do mimounijních zemí nebudou mít přístup k pojištění, pokud by jejich náklad přesahoval cenový strop. Ten hodlá EU stanovit až po dohodě se skupinou ekonomicky vyspělých zemí G7, která přijetí tohoto kroku iniciovala.

"Domníváme se, že tento nástroj je v rozporu se všemi tržními mechanismy. Mohl by být velmi zhoubný pro světový ropný průmysl. (...) Budeme připraveni (záměrně) snížit těžbu," reagoval místopředseda ruské vlády Alexandr Novak.

Uvedl také, že Rusko je připraveno v případě potřeby dodávat plyn do Evropy prostřednictvím jedné linie plynovodu Nord Stream 2, která nebyla poškozena při explozích na konci září.

Vedle ropy byl podle diplomatů hlavním sporným bodem nového balíku dovoz ocelových polotovarů z Ruska. Itálii, Belgii a Česku se nelíbila původně navržená podoba, která mohla podle těchto zemí vést k ohrožení mnoha pracovních míst v jejich ocelárnách. Státy se nakonec shodly na dvouletém přechodném období, kdy bude dovoz jednoho z ocelových produktů povolen.

Kromě oceli EU rozšíří zákaz dovozu produktů ze dřeva či papíru, dovozu chemikálií, plastů či cigaret. Vedle vývozu citlivých technologií evropský blok zakáže také poskytování právních či IT služeb ruským firmám.

Na sankční seznam zahrnující více než 1200 jedinců, firem a institucí přibude 35 jmen. Jsou mezi nimi hlavně představitelé čtyř nelegálně anektovaných oblastí Ukrajiny, ale i lidé z byznysu či zpěvačka Julija Čičerinová propagující ruské válečné tažení.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (74)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MU

Michal Uhrovič

5.10.2022 14:32
čekám příspěvek pana Vinklera s obvyklou kritikou EU.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

5.10.2022 17:03 Reaguje na Michal Uhrovič
Letošní zima v Evropě by měla být velmi studená a suchá. Jedna z prvních větších předpovědí počasí také uvádí, že bude asi méně foukat vítr. To vše může přidělat problémy v době, kdy evropské vlády řeší, zda mají dostatek plynu na vytápění.
--------------------
Ředitel oddělení pro změnu klimatu v programu Copernicus Carlo Buontempo. "Je tu také zvýšená šance, že na začátku zimy přijde rychlé ochlazení," dodává.
"Pokud to bude takto vypadat, bude potřeba víc energie. Nejen proto, že se ochladí, ale bude i méně větru na produkci větrné energie a méně deště pro vodní elektrárny."
---------------------
Von Lejno může mlátit figurou jak chce, EK také.
O všem nakonec rozhodne ráz počasí a pokud se prognózy naplní, tak někomu nebude do skoku.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

5.10.2022 18:04 Reaguje na Miroslav Vinkler
Tohle je pane Vinklere o vás:
https://www.forum24.cz/zamoreni-ceska-jedy-kremelske-propagandy-je-profesionalni-prace-s-tim-se-amatersky-bojovat-neda/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=821951&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=821950&dop_vert_id=art1&dop_req_id=DU1QDTFyyfh-202210051554&dop_id=18025925

"U masy lidí došlo k poškození poznávacích schopností, a pokud jim nějaká informace nezapadá do jejich schématu, odmítnou ji, nebo si ji přetvoří po svém."
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

5.10.2022 18:37 Reaguje na Pavel Hanzl
Zatímco někteří, jako vy, mají to poškození už od narození:-))).
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

5.10.2022 20:15 Reaguje na Svatá Prostoto
Na vás to platí taky. Přečtěte si ten článek, tam jsou ty demagogie ještě výrazně chytřejší. Já si tu vyvzorkoval jen ty blbé.
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

5.10.2022 20:23 Reaguje na Pavel Hanzl
pane Hanzl, čas ukáže....
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

5.10.2022 20:45 Reaguje na Jaroslav Řezáč
Neukáže. Doblblíci nepochopí nikdy nic.
"Člověk, který je demoralizovaný, není schopen vyhodnotit pravdivé informace. Fakta mu nic neříkají. I kdybych ho zasypal informacemi, autentickými důkazy, dokumenty či fotografiemi."
Jurij Bezmenov, sovětský propagandista z 80. let
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

6.10.2022 16:21 Reaguje na Pavel Hanzl
Hmm ... a třeba vám na stejný výsledek ani netřeba být demoralizovaný, vám na to stačí zcela prozaicky hloupej:-))).
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

6.10.2022 22:02 Reaguje na Svatá Prostoto
Nestačí. To byste o tom musel napřed něco vědět. Hybridní válka pomocí těchto demagogií je fakt vysoký level...
Odpovědět
ad

5.10.2022 15:35
Ohledně těch sankcí by to chtělo aby se už neopakovalo něco takového:
https://www.respekt.cz/kontext/ruska-tovarna-na-jaderne-strely-pouziva-i-ceske-stroje-prisly-jeste-pred-sankcemi

https://ekonomickydenik.cz/rusko-a-zbrane-jak-velmoc-nakupuje-u-zapadniho-nepritele/
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

5.10.2022 15:52 Reaguje na
Článek z roku 2015 je starší, než první egyptská pyramida...
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

5.10.2022 15:46
"Maďarsko podle ministra zahraničí Pétera Szijjárta vyjednalo výjimku pro potrubí i z cenového stropu, který se týká pouze lodní přepravy."

... tohle chápu.

"Unijní země vyšly podle diplomatů vstříc i námitkám Řecka, Kypru či Malty, které z námořní dopravy profitují a chtěly záruky, že jejich rejdaři nepřijdou kvůli cenovému stropu o zakázky."

... v článku není ale ani naznačeno, jaká ta vstřícnost jako má být.

Tady ale už ano ...

"Sankce, které mají podle agentury Bloomberg vstoupit v platnost ve čtvrtek, by zakázaly námořní přepravu ruské ropy do třetích zemí za ceny přesahující strop. Strop bude v praxi fungovat tak, že lodě přepravující ruskou ropu do mimounijních zemí nebudou mít přístup k pojištění, pokud by jejich náklad přesahoval cenový strop. Ten hodlá EU stanovit až po dohodě se skupinou ekonomicky vyspělých zemí G7, která přijetí tohoto kroku iniciovala."

Takže EU schválila strop, ale neví se, jaký vlastně bude, a jaký bude nebude rozhodovat EU, ale G7.

To mi tak trochu připomíná ... Pokud jsou to tedy Cimrmanovy boty.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

5.10.2022 15:59 Reaguje na Svatá Prostoto
Hlupy Maďarón může vyjdednávat co chce, ale ty kohoutky jsou v Kremlu.
Rejdaři mají právo držet leda hubu a krok, ti nejsou postiženi vůbec. Můžou vozit ropu do Evropy z celé hosvěta, strop nestrop (kromě Ruska).
Stanovit strop se musí na základě dohody a to trvá, Cimrman necimrman. EU fakt není banda tutanů, kde ten s nejdelším ko.kotem velel a ostatní žmoulali čepice.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

5.10.2022 16:34 Reaguje na Pavel Hanzl
No, vypovídal jste se hezky, ale opět zcela od tématu.

Maďar může být hlúpý, ale výjimku si vyjednal:-).

Rejdaři mají možná právo držet hubu a krok, ale výjimku si vyjednali zjevně taky:-), i když není pořádně uvedeno v jaké podobě.

A že si pletete EU a G7 je u vás už jen taková třešnička na dortu:-))).
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

5.10.2022 16:51 Reaguje na Svatá Prostoto
A co ta vyjímky znamená? Může kupovat ropu od zrůdy daleko dráž, než ostatní, kteří mají strop. Dost dobrý.
Nevím, jakou vyjímku si vyjednali rajdaři, ale od prosince Evropa nebude brát ruskou ropu vůbec, tak si už dnes musí sjednávat kšefty jinde.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

5.10.2022 18:40 Reaguje na Pavel Hanzl
Nevíte, a plácáte:-) ... máte to v tom článku napsáno:-))).

Za kolik kupuje Maďarsko ropu netuším, vy ostatně také ne, a pokud je to za víc, než bude nějaký pošahaný strop, tak to prostě bude muset zaplatit, bo jinudy tu ropu v dostatečném množství do Maďarska nedostane a na jinou ty jejich rafinerie nejsou uzpůsobené.

Jinak si někde najděte, jak jsou na tom s ropou Slováci a kolik od nich bereme benzínu a zejména motorové nafty.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

5.10.2022 20:03 Reaguje na Svatá Prostoto
Že jsou Maďaróni tutani je všeobecně známé.
Závislost na Rusku se krutě nevyplatila každému, komu se to přihodilo. Uhři nebudou vyjímkou, už dnes kupují plyn za ceny asi děsivé, benzín místy není vůbec (je zastropovaný) a inflaci mají asi 20%.
A to se Orbán plazí před zrůdou, krade z fondů EU a krozí mu vyhazov.
Když zdupat politiku státu, tak tam máme vzor.
https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-madarsko-taji-ceny-za-ktere-kupuje-rusky-plyn-zrejme-nejsou-az-tak-nizke-40410203
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

6.10.2022 16:23 Reaguje na Pavel Hanzl
Tak benzín není kvůli Rusku, nebo kvůli stropu:-)?

A ta závislost je holt daná historicky a geograficky ... vy děláte, jako by na tom třeba Slovač byla o tolik líp.

Vy v tom máte ale hokej:-))).
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

6.10.2022 22:10 Reaguje na Svatá Prostoto
Nemám, podívejte se na tento článek:
https://www.ctidoma.cz/historie/valka-na-ukrajine-jako-pres-kopirak-stejny-konflikt-uz-se-odehral-pred-sto-lety-podobnost?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

5.10.2022 18:54 Reaguje na Svatá Prostoto
Výjimku si vyjednal, ale je stejně v háji. ;)

Pohádky o úspěšném Maďarsku jsou mimo realitu. Maďarsko má stejně drahý plyn a navíc i rozvrácený rozpočet

https://ekonomickydenik.cz/pohadky-o-uspesnem-madarsku-jsou-mimo-realitu-madarsko-ma-stejne-drahy-plyn-a-navic-i-rozvraceny-rozpocet/?fbclid=IwAR1qoohJCpS6LERaC_kgF79_fh6RCMd6JoT46GEw7Fz6NaDlLSR5RVIMyAk
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

6.10.2022 16:24 Reaguje na Petr Eliáš
Maďarsko není úspěšné, ale holt se snaží protlouct jak se dá ... rozhodně to není nic k obdivu, na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že z objektivních příčin na tom nejsou a nebyli nějak skvěle.

Odpovědět
sv

s v

6.10.2022 18:15 Reaguje na Svatá Prostoto
Ta "snaha" mu vynesla vyšší inflaci než v ČR, vítr v rozpočtu a benzín na příděl, prostoto. Prozatím to vypadá, že to české "nicnedělání", kvůli kterému tady vinkler dostával opakovaně hysterické záchvaty, bylo efektivnější.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

6.10.2022 22:13 Reaguje na Svatá Prostoto
Ta "objektivní příčina" je hlupy Orbán, kterého si ti tutani stále volí.
Odpovědět
sv

6.10.2022 12:41 Reaguje na Svatá Prostoto
Myslíš toho ministra, který na summitu lez puťkovi mezi půlky, prostoto.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

6.10.2022 16:26 Reaguje na
Na jednu stranu lezl Putinovi mezi půlku, na druhou můžeme být rádi, že Maďarsko zarazilo některé aktivistické nápady EU ohledně sankcí, stropů a podobně. Bo my zrovna nepatříme mezi státy, které by to fest neodnesly.
Odpovědět
sv

s v

6.10.2022 17:58 Reaguje na Svatá Prostoto
Jestli něco odneseme, tak fantasmagorie, že žebráním u smlouvy neplnícího zločineckého rusácka se dá něčeho dosáhnout. Nebo snad chceš dopadnou jako orbánistán? https://ekonomickydenik.cz/pohadky-o-uspesnem-madarsku-jsou-mimo-realitu-madarsko-ma-stejne-drahy-plyn-a-navic-i-rozvraceny-rozpocet/
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 08:16 Reaguje na s v
Hlupy Orbán to bačuje od deseti k pěti a to se ještě plazí před zrůdou!!
A to nechci Maďasónsko vidět, až jim ten plyn zarazí!!!
Musí podrážet a škodit v EU, aby ho iliputin nepotopil totálně.
Zlatý Síkela a naše totálně neschopná vláda, která vyjednala plyn z EU a tak nejsme vydíratelní vůbec.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

5.10.2022 17:14
OPEC+ sníží od listopadu těžbu ropy o 2 miliony barelů denně. Po dohodě
s Ruskem.
-------------------
Však on to někdo zaplatí a u Hanzlů přehazují peníze vidlemi.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

5.10.2022 18:07 Reaguje na Miroslav Vinkler
Jistě. Otázka zní, jestli podrazí dřív mužici machometány, nebo naopak. Jak dycky.
A jaké je řešení? Elauto živené solárem, nešťastníče, dočtete se o tom v grýndýlu.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

5.10.2022 18:43 Reaguje na Pavel Hanzl
Kdy nákup toho e-mobilu plánujte:-)))?

Zatím nemáte ani ty panely na střeše:-) ... a schválně si někdy spočítejte, jak z nich to nabíjení půjde ... a kolik té elektřiny zbyde, bo jste tu vytahoval, jak vám na to pojede celý barák a ještě na tom vyděláte:-))).
Jo, a nezapomeňte, že v tom baráku nejste sám a že nejen vy tu elektřinu bude chtít.

Proti vám byl Baron Prášil čučkař:-)))
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

5.10.2022 19:29 Reaguje na Svatá Prostoto
:-) To se povedlo !
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

5.10.2022 20:06 Reaguje na Svatá Prostoto
Já to mám zapár a elauto kupovat nebudu. Jak budou fungovat soláry se neví, ale všichni kamarádi, kteří to mají, jsou spokojení.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

5.10.2022 20:11 Reaguje na Pavel Hanzl
Určitě jsou to tři známí výtečníci Nikde, Nikdo a Nic. S těmi to tedy vytrhnete.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

5.10.2022 20:47 Reaguje na Miroslav Vinkler
Proč ze sebe děláte takového blba? Baví vás to, že?
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

5.10.2022 21:04 Reaguje na Pavel Hanzl
Baví mě to, že vám pomalu ale jistě začínají padat šupiny z očí. Ještě trochu času a budete normální.
Copak sám nevidíte ,co se děje kolem nás?

Práci jsem vždy hodnotil podle výsledků, ne podle keců.
A výsledek práce Bruselu - dekarbonizace společnosti - je dnes doslova na očích všem. Katastrofa!
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

6.10.2022 05:45 Reaguje na Miroslav Vinkler
Vy to máte prostě zgruntu naopak.
Putin si chystal útok na Evropu 20 let a zaútočil by s grýndýlem nebo bez něj, vsjo róvno.
Naopak, nefosilní zdroje krizi tlumí, pokud by Brusel stihl dekarbonizaci daleko dřív, už by zaútočit ani nemohl.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

6.10.2022 05:52 Reaguje na Miroslav Vinkler
Zkuste jednoduchou úvahu:
Nebýt grýndýlu, Energeiwende, OZE, pálilo by se v Evropě daleko více uhlí a plynu, případně ropy. A vše se dováží (i uhlí dochází a těžba je drahá) a to logicky z Ruska.
A teď by nás Putin prostě odstřihl od všeho, jak provedl s plynem. To by byla konečná, to by Evropa už nerozchodila, to by byl totální bankrot.
A dnes bečíte jak stádo želv, že je drahý plyn, neskutečný.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

6.10.2022 16:31 Reaguje na Pavel Hanzl
Uhlí nedochází, plyn taky ne, jde jen o to, že ta těžba není žádná radost.

A nikdo tu netvrdí, že by mělo platit, že s uhlem na věčné časy. Co se tu ale zcela právem kritizuje je nadiktovaná rychlost toho přechodu, která je prostě pro řadu států ekonomicky neúnosná a ... to je druhý hřebík do rakve ... letitá anti-JE hysterie.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

6.10.2022 22:21 Reaguje na Svatá Prostoto
Ta rychlost přechodu je skutečně závratná. Za 8 let estébácké vlády jsme neuděli ani ťok. Zablokoval se rozvoj FVe, vytvořil se biopalivový tunel, vyplácelo se 47 mld. ročně za OZE, jejichž produkce se blížila nule. Někde udávají 7 - 9%, proti německých 50%.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

6.10.2022 16:28 Reaguje na Pavel Hanzl
Až ten zázrak na střeše bude reálně mít, tak vám možná ledacos dojde:-).

A je mi to jasné, všichni v baráku si koupí Tesly ... tedy kromě vás, bo stáří:-).
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

6.10.2022 09:28
Já osobně jsem zvědav na tu "dohodu", k níž dnes chtějí dospět mudrlanti
v Praze. Zima už ťuká na dveře a oni pouze rokují jak trestat Rusa a jak
se připravit i o zbytek dodávek od něho. Až bude třeba zapálit plyn pod
kotly naplno a v potrubí bude prázdno, tak to dojde hlavně těm chudým,
které bohatí na trhu se zbytkem přeplatí. U nás už to funguje dokonale,
protože topí bez omezení ti šťastnější s fixací a nebo vyššími příjmy a
zbytek šetří, vypíná a firmy krachují. Úspora tak podle Sikely překročila
očekávání a na vytápění zimních zahrad a bazénů zbohatlíků bude plynu dost. Nasekáme nějaké nové dluhy, ale o co jde v zemi, kde už nám nepatří ani
voda ! A tak vesele do nové doby, kdy se místo plynu zase pálí mazut a
hnědé sirnaté uhlí a kde lidé chodí sbírat do lesa klacky, aby nezmrzli.
Teď ještě chybí ta ropa a u té už OPEC snižuje těžbu, aby neklesala její
cena. Situaci je třeba využít, dokud masy nevyhodí z vlád a z EU neschopné
ideology a nezvolí si skutečné odborníky a diplomaty.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

6.10.2022 09:51 Reaguje na Břetislav Machaček
A kdo jsou ti odborníci a diplomati? A co udělají, jak to vyřeší?
Odpovědět
sv

6.10.2022 13:24 Reaguje na Břetislav Machaček
Jaký zbytek machačku? Myslíš ten plyn, který rusáci pálí na hranicích nebo ho tlačí do rozbombardovaného potrubí?
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

6.10.2022 16:16 Reaguje na
Ten zbytek stále proudí přes Ukrajinu na Slovensko a do
Maďarska a přes Balkán do Rakouska a Itálie. I to ale leží
stále někomu v žaludku a nejraději by odstavil i to. Možná
vykompenzují Ukrajině tranzitní poplatky a ti plyn zastaví.
Pak už opravdu nebude z Ruska mimo balkánské větve nic a
jsem zvědav na tu slavnou rouru přes Polsko na Slovensko, když nedoplují tankery. Monopol tankerů a Norů s nejistou
rourou v moři( revanš za Nord Stream )může být posledním
hřebíčkem do rakve evropskému průmyslu. Co s ním dělají
Rusové nám může být fuk, ale co budeme bez něho dělat my
už nikoliv, ale to svazáci nikdy nepochopí, dokud si to
samí nevychutnají na sobě samém.
Odpovědět
sv

s v

6.10.2022 18:13 Reaguje na Břetislav Machaček
Myslíš ten plyn, který "proudí" přes plynovod, který částečně vyletěl do povětří a částečně ho rusáci odmítli přesměrovat dál od míst bojů, machačku. https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3487112-pres-sochranovku-uz-do-evropy-neproudi-plyn-ukrajina-prerusila-tranzit-z-ruska
Pro info, machačku, cokoli je jistější než nejistá rusácká roura ústící v místech, který ty máš tak rád, tedy mezi puťkovýma půlkama.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

6.10.2022 09:56
Naše situace je dost komická. Lid demonstruje, aby někdo jel do Kremlu somrovat plyn zalevno.
Připadá mi to jak situaci v Británii během Hitlerova napadení. Že by Angláni mohutně demonstrovali, shazovali Churchillovu vládu a žádali, aby jel do Berlína k Hitlerovi a žádal, aby přestal házet na Anglii ty zlé bomby, že jim to vadí.
Odpovědět
JM

Josef Mozek

6.10.2022 11:07 Reaguje na Pavel Hanzl
Co to tu melete, v článku se píše, že rusové nabízí dodávku plynu nepoškozenou větví NS2 .
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

6.10.2022 11:23 Reaguje na Josef Mozek
Fakt? A proč? Když mají odstavený Jamal, Transgas, přátelství a kdoví jaké rúry ještě do Evropy vedou.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

6.10.2022 12:51
Putinův návrh dodávat do Evropy plyn jednou, nepoškozenou větví NS2, je natolik komický, že se tím nikdo vůbec neráčil zabývat.
Odpovědět
JO

Jarka O.

7.10.2022 08:06 Reaguje na Pavel Hanzl
Čím je tak komický? Za jamal pšonci přestali platit, za přátelství neplatí ukr. Nakonec je je NS 2 jediná, rychlá, moderní možnost dodávat plyn přímou trasou do SRN.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 08:21 Reaguje na Jarka O.
Čisté lži jak dycky, Pšonci by naopak vybírali tranzitní poplatky a na Ukrajině je to to samé.
Kdyby šílený liliPutin ráčil dodržovat smlouvy, vůbec by tahle krize nevznikla.
Odpovědět
JO

Jarka O.

7.10.2022 09:17 Reaguje na Pavel Hanzl
Lysohlávky v akci jak dycky. Von by smlouvy dodržoval, jenže taky musí dodržovat sankce.
Odpovědět
sv

7.10.2022 13:52 Reaguje na Jarka O.
Je vidět že u jardů jsou lysohlávky v kurzu. Zkus i přes to uhodnout co bylo dřív sankce nebo válka, jaroslave... chvilka napětí.. B je správně. A kdy přestal puťka dodržovat kontrakty? Dlouho před válkou. To je ale překvapení, že.
Odpovědět
JO

Jarka O.

7.10.2022 14:51 Reaguje na
Mno....v houbách se trochu vyznám, ale vidím, že tobě ještě nedocházejí. Tvé dojmy se liší od zpráv ekonomů, kteří povídají, že Rusko smlouvy normálně plnilo, dokud to šlo. A hádej, komu asi budu věřit, ekonomům nebo tobě? Chvilka napětí, divadelníku... tobě ne. Leda bys zkusil dát důkaz. Napiš mi, až budeš potřebovat houby, nezralé makovice nebo ten červený olej, ano
Odpovědět
sv

7.10.2022 19:41 Reaguje na Jarka O.
Ano, nedochází mi jak se někdo může tak sjet, že vykládá takové bláboly jako vykládáš ty a domnívat se, že ho kdokoli při smyslech bude brát vážně. Jací "ekonomové", jaroslave? Mají ty tvoje halucinanace nějaká jména? Zkus si zjistit jak to bylo napříkla s rusáckým (ne)plněním nasmlouvané kapacity plynových zásobníků.
Odpovědět
JO

Jarka O.

7.10.2022 19:56 Reaguje na
Já těmi zprávami nežiju tak jak ty a nechápu, proč se mnou ztrácíš čas, když jsi zrovna náhodou při smyslech. Asi myslíš zásobníky, co patřily Gazpromu? Tak s těmi si Gazprom smí dělat co chce, ne, a uvěřila bych tomu, že to nějak souviselo s Ukr. Ovsem k tomu jsem žádné zprávy necetla, a ani ty ses k žádným takovým zprávám ani nepřiblížil. Mj. Proč tvá vláda nekoupila zpět zásobníky, když je RWE nabízelo, co?
Odpovědět
sv

s v

8.10.2022 11:17 Reaguje na Jarka O.
Jinými slovy chceš říct, že víš prd, a jen se tady oháníš vlastnímu z prstu vycucanými fantasmagoriemei, tentokrát na téma jako rusáci (ne)dodržují smlouvy, jaroslave. To ale není žádná novinka. To je o tobě všeobecně známo.
A opět jsi to dokázal blábolem, že gazpromu v EU něco "patřilo". Gazprom si jen a pouze PRONAJÍMAL a to ani nikoli nějaký celý zásobník ale pouze část KAPACITY. Když taková vyděračská organizace nenaplní ani minimální bezpečnostní rezervu, tak porušuje smlouvu a logicky o tento pronájem příjde.
Odpovědět
JO

Jarka O.

8.10.2022 12:13 Reaguje na s v
Ha cucáku takže tu exhibuješ tím, jak víš prd a dokážeš to okecat. A co takhle odpověď na otázku, jerevane. Z těch otázek, které nechceš slyšet, protože bys musel uznat nečinnost své vlády a na které si nikdy neodpověděl, bych už mohla mít 2svazkovou knížku. Odpověz, co ty zásobníky? A proč ódéesska se vysmívala minulému MPO, když mluvil o plnění zásobníků? Manipulátor jsi ty, plnění nebylo povinně, na koronový propad jsi taky jaksi zapomněl. Typicky oportunista a Ods, podpora krádeží za bílého dne a ještě ji zkusíš ospravedlňovat. Přede mnou nemusíš, ale chápu, že tě tíží svědomí. Dej si makovice, lysohlavku ne, ta tvé pocity jen prohloubí.
Odpovědět
sv

s v

8.10.2022 18:36 Reaguje na Jarka O.
Ano, vlastně máš pravdu lyshohlavý jaroslave. Takže znova a pro lopaty. kdo jsou ti "ekonomové", kteří mají prý něco tvrdi o rusáckých smlouvách a kde jsou jejich výroky. Jsi schopen odpovědět nebo jsi jen jako obvykle žvanil z cesty?
Co to blábolíš, lyshohlavý jaroslave, prosím tě? Samozřejmě, že Burešova nečinnost byla kastrofální. Burešovy ručičky dozadu v případě Temelína, Storku II a prodloužení norských dodávek nás stojí opravdu mnoho. Ještě že teď máme kompetentní vládu, která dohodly dodávky LPG, rozjela jednání o s EU o novém financování STORKU, prosadila finanční podporu jádra, atd. atp. Bureš neuděla nic jen v předklonu před von der leynovou PODEPSAL green deal.
Proč se kdokoli vysmívá burešovým podržtaškám jako jsi ty lysohlavý jaroslave. No protože jste nekompetentní diletanti, kteří ani netuší, že plynové zásobníky musí obsahovat minimální bezpečnostní zásobu, kterou se gazprom neobtěžoval dodržova, viz https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/mpo-chce-kvuli-ruske-invazi-navysit-minimalni-zasoby-plynu-z/r~d17982f8a5e111ec9136ac1f6b220ee8/ nebo to, že dohled na plnění českých zásobníků podělal jen a pouze bureš a jeho podžtašky viz https://www.novinky.cz/clanek/domaci-sikela-se-pustil-do-havlicka-nechali-jste-historicky-nejmensi-zasoby-plynu-40395542.
Odpovědět
JO

Jarka O.

8.10.2022 19:21 Reaguje na s v
Ne, ale já si neschovávám všechny články, které jsem kdy přečetla. No, Pepík se nám od té doby pěkně několikrát ztrapnil a Havlíček mu tehdy vynadal právem. Prostě opět lítáš v časoprostoru. O stork neměli zájem Poláci. Mám dotaz prosím: celý minulý rok jsi měl možnost kritizovat to tvé "povinné bezpecnostní" plnění zásobníků. Ani jsi necekl, myslím, že jsi ani nevěděl, že nějaké zásobníky existují. Proč si to nekritizoval tehdy, ale až teď, kdy to umí zkritizivat každý, co? A Stork jakbysmet. Proč to kritizuješ až teď? Pomůžu ti: nikoho v EU tehdy nějaká bezpečnost nezajímala, všichni byli vysmátí, a kdo řekl cokoliv o drahých tehdy zásobnících, byl za hlupáka.
Odpovědět
sv

s v

8.10.2022 23:39 Reaguje na Jarka O.
No jasně, jediné co si schováváš je panenství, které momentálně chceš věnovat druhýmu jaroslavovi. Nebo se to budeš snažit před ním alespoň předstírat. Ženský si to prý můžou nechat obnovit, ale nevím jak by to fungovalo u tebe. Ale vraťme se k věci. Dobře, že jsi přiznal, že nic nevíš a cucáš si bláboly z palce. Aspoň se s tím už nebudeš muset trápit. A ano "pepík" káju mnohokrát ztrapnil. Ne, že by na tom něco bylo. Ztrapnit burešovu podržtašku je tak snadné. Vždyť i ty jsi příkladem.
Dále oceňuji, že jsi se přiznal, jak jsi na tom se znalostí problematiky a za co stále jsi, hloupý jaroslave. Něco sis už nastudoval (asi na úrovni prvního stupně) ale pořád je to žalostně málo a a O čemž svědčí recyklování tupých blábolů káji a agenta bureše.
Odpovědět
JO

Jarka O.

9.10.2022 11:44 Reaguje na s v
:-)) boha ne takyodborník na problematiku žen na ekowebu! Ses se svým prý zesměšnil, tak nemluv o ženách, ktere neznáš a nenávidíš cucáku, jen z plakátu jsi něco pochytil. Proč se se mnou hlupkou bavíš? Nemusíš. Alespoň teda co takhle odpovědi k tématu? Já ti odpověděla. Mmch, hádají se politici, odborníci, lžou jeden přes druhého, kdo co zavinil, a ty si myslíš, že to zde rozsekneš, viď, generále po bitvě. To ti jediný jde, v tom si kovanej. Aspoň na jednu otázku odpověz vojto, výběr máš výše velký, počkám. Ale je to taky marný, i ty budeš platit obchodníky a válku jak mourovatej.
Odpovědět
sv

s v

9.10.2022 17:20 Reaguje na Jarka O.
Omyl, popis tvých úchylek ze mě opravdu ale opravdu nedělá odborníka na ženy, jaroslave. Znamená to jediné, že mám dost silný žaludek, na to, abych se s tebou o tvých sklonech vybavoval. ALe máš pravdu, bureš a jeho podržtaška kája lžou jako když RT tiskne o mostě na Krym. Ovšem pak je mi záhadou proč jim jejich lži papáš. Při tom je evidentní, že bureš nezajistil dostatečné zásoby plynu, zvýšil závislost na zločineckých rusácích, neprodloužil kontrakt na norský hlyn, vykašlal se na pokračování projektu STORK, a hodil vidle do nového bloku v Temelíně. Přičemž současná vláda to za něj musí napravovat.
Odpovědět
JO

Jarka O.

9.10.2022 18:18 Reaguje na s v

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
sv

s v

9.10.2022 22:30 Reaguje na Jarka O.
To je realita, jaroslave. Už jsem ti několikrát napsal, že odborníkem na tebe může být jedině psychiatrické konzilium.
A jak to bylo doopravdy se dočteme zde:
„Přestaňte lhát, pane Havlíčku,“ obořil se Síkela na Havlíčka, který ho nejprve zkritizoval, že s nákupem plynu zbytečně otálel.

Dále uvedl, že ve chvíli, kdy 17. prosince nastupoval do funkce, z dat vyplývá, že šlo o „historicky nejmenší zásoby za posledních několik let“.

Ač připustil, že Rusko tehdy sice ještě neútočilo, podotkl, že vojska byla již na hranicích. „Všechny tajné služby nás upozorňovaly, že válka hrozí,“ pokračoval Síkela v narážce na možné pochybení předchozí garnitury."
Síkela narozdíl od kájí plyn nakoupil a ještě ušetřil 4 miliardy korun ve srovnání s tím kdyby se řídil hysterickými bláboly podržtašky káji.
To, že všechno potřebuješ po lopatě je tvůj problém.
Napravování burešových škod jako třeba nezajistil dostatečné zásoby plynu, zvýšil závislost na zločineckých rusácích, neprodloužil kontrakt na norský hlyn, vykašlal se na pokračování projektu STORK, a hodil vidle do nového bloku v Temelíně, si představuju takhle:
K novému terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) v nizozemském přístavu Eemshaven dnes dorazil první tanker s plynem. Informovala o tom agentura Reuters. Podle energetické společnosti Gasunie už posádka plavidla zahájila vykládku. Asi třetinu kapacity si v terminálu pronajala Česká republika.
a takhle:
Obnovení spolupráce Česka a Polska na přípravě plynovodu Stork II oznámil premiér Petr Fiala (ODS) počátkem letošního září na ekonomickém fóru v polské Karpaczi.

Na konci dubna kritizoval Fiala předchozí vládu Andreje Babiše (ANO), že podle něj nezajistila projektu dostatečnou politickou podporu.
Odpovědět
JO

Jarka O.

9.10.2022 22:48 Reaguje na s v

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
sv

s v

9.10.2022 17:22 Reaguje na Jarka O.
Mimochodem nepočítám, že bys odpověděl na nějakou otázku, kterou jsem ti položil. Na to jsi evidentně příliš hloupý, úchylný jaroslave.
Odpovědět
JO

Jarka O.

9.10.2022 18:23 Reaguje na s v

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
sv

s v

9.10.2022 22:15 Reaguje na Jarka O.
A co ti brání se přestat tady ztrapňovat předváděním své totální hlouposti a neznalosti a lezením tu mezi půlky diletanta a zloděje bureše a tu mezi půlky covidového zbabělce a masového vraha puťky? Pak nebudu nucen "exhibovat" tedy ve skutečnosti poukazovat na tvoje z prstu vycucané fantasmagorie či na to, že nejsi sto zodpovědět ani na jedinou otázku.
Ten čas strávený tvým poučováním se mi určitě nevyplatil, jaroslave, protože jsi stále stejně nevzdělaný. Ale je to alespoň sranda.
Odpovědět
JO

Jarka O.

9.10.2022 22:40 Reaguje na s v
Né gr..zle, je to jinak. Ten čas si na mě děláš dobrovolně, ale dostal jsi strach, protože já takové ořezávátko nejsem, jak si blbě myslíš. Úchylná témata jsi do diskuze vnesl jen a pouze ty. Jestli sis nevšiml, jsou tu lidé s jinými názory a dovedeme se bavit normálně. Na tvé unavné opakujíci se kecy o nějakém buresovi, tě neúspěšně upozorňovali jiní, a ukaz mi, kde jsem psala slovo puťka, hlupče.Takže ne, nejsi žádný frajer se silným žaludkem, ale normální úchylné pr..e bez intelektu a exhibujes dobrovolně. "sranda"to není, hulváte. Bavit se ty umíš jen sprostě.Tím jsme skončili
Odpovědět
sv

s v

10.10.2022 23:16 Reaguje na Jarka O.
O tom nepochybuju. Tužku bys neořezal. Na to se ti moc třesou ruce. Ty jsi rudý důchodce, který dostává hysterické záchvaty, když nemá poslední slovo a jeho z prstu vycucané bláboly a burešovské či puťkovské lži jsou uváděny na pravou míru. A ano, všiml jsem si jak hystericky a urážkami reaguješ na každý jiný názor, který ti nejde pod čumák. Pak se holt nesmíš divit, že je ti náležitě odpovězeno. Říká se tomu na hrubý pytel hrubá záplata. Zatímco ty se musíš uchylovat k používání sprostých slov, a protož máš vítr z toho, že budeš vymazán jaroslave používáš analfabetické tečky, tak inteligentní jedinec je schopen tě vytočit jako klíště, aniž bych se k něčemu takovém musel snížit. Ostatně na docílení téhož stačí zopakovat pár základních faktů o totální nekompetenci a zlodějství agenta bureše a jeho katastrofického působení nejen na českou energetickou bezpečnost a v absolutní kontrastu intenzivní a odborně podloženou činnost současné vlády, která škody spáchané burešem efektivně napravuje.
To doufám, že jsme skončili. Tvoje neschopnost věcně argumentovat už není ani směšná.
Odpovědět
JO

Jarka O.

11.10.2022 13:52 Reaguje na s v
A tobě se zdá, že jsi morální arbitr a osvětová pracovník, nebo ti tak vadí mé názory, že si dovoluješ me úchylným způsobem zastrašovat? Jednoduše se vyhrává s pomocí cenzora, bravo. Příspěvky s odkazy, kde jsem doložila, že o odbornosti těch, kterým podržtaškuješ, si vymýšlíš, jsi dal smazat. Tak kdo je tady zbabělec? K smíchu jsi, to se nezměnilo, a znovu připomenu, že jako úchylný dobytek se chováš i přesto, že jsi na to byl několikrát upozorněn.
Odpovědět
sv

sv

12.10.2022 20:34 Reaguje na Jarka O.
Takže pro lopaty řečeno. Mně se nic nezdá, osvětový pracovníku jaroslave. Já ti odpovídám jak jsi ty začal s lysohlávkami. Když nejsi schopen snést to, čím sám tak rád častuješ ostatní, tak s tím nezačínej, nebudeš pak muset plakat.
Mimochodem tys nic nedoložil. Já jsem nic smazat nedal. Upozornil jsem na tvoje sprostoty ... přesně tak, jak činíš ty.
Odpovědět
JO

Jarka O.

13.10.2022 08:11 Reaguje na sv
Kdybys laskavě přestal blábolit o boji za morálku, připomínáš tím postavy z Veličenstvo kat. Na obvyklé poškádlení p. Hanzla, ne tebe(!), která PH odráží v pohodě sám, ty odpovídas nařčením mě, ženy, z trestných činů, které mohou imponovat leda tobě dobytku? Dej si bacha. Chci tvé oko obrátit už k tomuhle článku: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/us-odmitl-stiznost-elektrarny-chvaletice-slo-o-ucinnost-vyjimky-z-limitu
Di za pepou a pablem, a řekni jim,ať si na ten soud došlápnou. Příkladem budiž SRN, kde vypli soudy i v době covidu. I teď jde o všechno. Tím víc dokážeš, že nejsi kecal a podržkufr a něco děláš, než směšným blábolením, až si říkám, že nejsi ani mužský skot, ale trhovkyně. On ten rozhovor s Dlouhým je o tom samém, Dlouhý, i když hodně problematický, má z vás aspoň v tomhle jasno nejvíc, a pozor, aby toalety na tom tvém MPO nedopadly, jak píše p. Vacek, jestli nemákneš. https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dlouhy-kvuli-klimaticke-politice-hrozi-ztrata-konkurenceschopnosti-prumyslu-cr
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist