https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-hrensku-zacalo-cisteni-graffiti-na-edmundove-soutesce?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Hřensku začalo čištění graffiti na Edmundově soutěsce

1.10.2021 11:00 | JETŘICHOVICE (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Vadim Fomenok / Unsplash
Odborná firma začala čistit graffiti popsaný skalní útvar na Edmundově soutěsce v Hřensku na Děčínsku. Na odborném čištění se podílí Miloslav Černý, který zbavil nápisů v roce 2019 Karlův most, řekl mluvčí Správy Národního parku České Švýcarsko Tomáš Salov. Policie nadále pátrá po pachateli, který nápisy vytvořil, a způsobil tak škodu za zhruba 10 000 korun.
 

"Očištění skály v Edmundově soutěsce provede (Miloslav Černý) bezplatně, práce potrvají patrně do zítřka (do pátku). Čištění probíhá pomocí vysokotlaké vodní páry," popsal Salov. Nápis měří deset metrů čtverečních a je umístěn na začátku Edmundovy soutěsky ze strany od Hřenska. Vandal udělal obdobný nápis i u silnice I/62.

Policie věc prověřuje jako přečin poškození cizí věci, za který hrozí pachateli v případě dopadení až roční vězení. Policie žádá svědky, kteří by mohli poskytnout jakékoli poznatky k pachateli, aby informace předali děčínským policistům. Policisté pracují s tím, že pachatel nápis vytvořil někdy v době od 18:15 18. září do 8:00 19. září.

Vandalové způsobili škodu v národním parku několikrát i v minulosti. Podle Salova se je nepodařilo dopadnout, poškození ale nikdy nebylo tak rozsáhlé.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist