https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-ugande-hrozi-za-zabiti-jeraba-kralovskeho-dozivotni-vezeni-nebo-vysoka-pokuta?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Ugandě hrozí za zabití jeřába královského doživotní vězení nebo vysoká pokuta

20.2.2022 02:39 | KAMPALA (ČTK)
Pták se stal národním symbolem před sto lety a patří ke střeženým atributům státu.
Pták se stal národním symbolem před sto lety a patří ke střeženým atributům státu.
Za zabití jeřába královského bude v Ugandě hrozit doživotní vězení nebo pokuta 20 miliard tamních šilinků (122 milionů korun). S odvoláním na místní vládu o tom informovala zpravodajská stanice BBC News. Uganda má jeřába královského, který patří k ohroženým druhům, na státní vlajce.
 

Pták se stal národním symbolem před sto lety a patří ke střeženým atributům státu.

Vládní zástupce pro ochranu přírody George Owoyesigire, jehož citovala BBC, řekl, že je tento společenský pták ohrožený, jelikož přichází o své přirozené prostředí. V roce 1989 v Ugandě ještě žilo 35 000 těchto ptáků, teď je jich asi 8000. V Ugandě jeřábi žijí v mokřadech a na polích.

Adalbert Aineomugisha, který řídí východoafrickou sekci nadace na ochranu jeřábů, řekl, že mokřadů rychle ubývá vlivem lidské snahy udělat z nich obdělavatelná pole. Na konci února se bude konat v okrese Lwengo ve střední Ugandě festival věnovaný jeřábům. Pořadatelé chtějí místní občany seznámit s významem jeřábů královských a doufají, že je lidé přestanou zabíjet.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist