https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/z-vyrobnich-linek-hlavniho-zavodu-bmw-sjely-prvni-prodejne-elektromobily-i4
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Z výrobních linek hlavního závodu BMW sjely první prodejné elektromobily i4

23.10.2021 01:48 | MNICHOV (ČTK)
Elektromobil se vyrábí na stejné montážní lince jako modely se spalovacím motorem a hybridní vozy, jako je BMW řady 3 Sedan a Touring, informovala automobilka.
Elektromobil se vyrábí na stejné montážní lince jako modely se spalovacím motorem a hybridní vozy, jako je BMW řady 3 Sedan a Touring, informovala automobilka.
Licence | Volné dílo (public domain)
Z výrobních linek hlavního závodu automobilky BMW sjely první elektromobily i4, které půjdou do prodeje. Německý výrobce luxusních automobilů rozšiřuje svou nabídku elektrických vozů, automobilový průmysl je pod tlakem kvůli snižování emisí. Výroba aut se spalovacím motorem v mnichovském závodě postupně během tří až čtyř let skončí a posléze se přesune do Rakouska a Británie, informovala automobilka.
 

Elektromobil se vyrábí na stejné montážní lince jako modely se spalovacím motorem a hybridní vozy, jako je BMW řady 3 Sedan a Touring, informovala automobilka. Úprava výrobního procesu si vyžádala investici 200 milionů eur (5,1 miliardy Kč). Podobná smíšená montážní linka již funguje v závodě automobilky ve městě Dingolfing v jižním Bavorsku.

Do roku 2023 bude mít více než polovina vozidel vyrobených v mnichovském závodě elektrický nebo hybridní pohon, uvedl v prohlášení člen představenstva BMW Milan Nedeljković, který odpovídá za výrobu.

Automobilka si stanovila cíl, že do roku 2030 zvýší poměr prodaných elektromobilů nejméně na polovinu. To znamená, že si nastavila konzervativnější metu než její konkurenti, upozornila agentura Reuters. Šéf BMW Oliver Zipse minulý týden na konferenci uvedl, že společnost bude mít připravenou nabídku vozů s elektrickým pohonem, pokud některý trh do té doby zakáže vozy se spalovacím motorem.

Společnost se rovněž zavázala, že v příštích několika letech sníží na nulu emise z logistiky navázané na mnichovský závod. Konkrétní datum přitom neuvedla. Chce toho dosáhnout tak, že bude více používat železniční dopravu a nasadí elektrické nákladní vozy.

Výrobce vozů BMW dále informoval, že si navzdory globálnímu nedostatku čipů a narušeným dodavatelským řetězcům zajistil dodávky. Hybridní vozy, které lze dobíjet z externího zdroje elektřiny (plug-in), automobilka považuje za vhodnou alternativu, která si zaslouží státní dotace. Co se týče přidělování čipů, výrobce upřednostní elektrický model i4.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jj

Jaryn jarynovič

23.10.2021 15:39
A což takhle? Kolony autobusů na vodík kyvadlová doprava Brno-Praha.Pustoměřice-Kadaň :-),žádné auta (ani posranci :-)) všichni jezdit rychlovlaky po rychlo tratích... do malých obcí jezdit maximálně elektrotaxíky a znovu autobusy na plyn? (kyvadlově)...podmořská doprava Evropa -Afrika...Rusko -Aljaška..Létalo by se pouze do Austrálie a na ostrovy (Island,Kanáry) :-)
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

25.10.2021 16:23
To je super, konečně náhrada lidových vozů typu Fabky nebo Golfa!

Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist