Přehled knih a filmů
Přehled knih a filmů není internetovým obchodem. Přesto u vybraných položek najdete odkaz, který vám umožní knihu nebo film koupit. Nákupem přes tento odkaz podpoříte Ekolist.cz. Děkujeme.
rok vydání: 2012
Nejpodivnější živočichové světa je úžasný seriál, který vás seznámí s tím nejzvláštnějším, nejobdivuhodnějším, nejpodivnějším a jednoduše nejneočekávanějším chováním živočišné říše: se zvířaty, jejichž mláďata se vyvíjejí matce na zádech, tvory se zvláštní schopností přizpůsobit se těm nejnáročnějším podmínkám přežití nebo živočichy, jejichž části těla si nezadají s výmysly z oblasti science fiction.
Mořské příšery
Ponořte se hluboko do říše strašidelných vodních živočichů a poznáte nejpodivnější vodní tvory na světě. Uvidíte například rybu, které doslova „vidíte do hlavy“ – protože ji má průhlednou. Nebo mláďata hermafroditích hlístů, kteří mezi sebou svádějí bitvy, aby se určilo, jestli budou samci nebo samičky. Šikovná chobotnice se maskuje jako kámen, rostlina, nebo dokonce jako had, aby zmátla svoje oběti nebo nepřátele. Ještěrku chodí po vodě a ryba zas „chodí“ po souši, aby našla partnera. A to ani zdaleka nejmenujeme všechno!
Suchozemské příšery
Mezi zvířaty není o zvláštní chování nouze. V tomto díle se tvůrci pustili do hor i do nížin, aby vyhledali ta nejroztodivnější stvoření naší planety. Uvidíte tvory, kteří svoje přirozené nepřátele odhánějí krví, jež jim tryská z očí, stvoření, jež hned po páření žerou svoje partnery, nebo živočichy, kteří svoje mladé vychovávají v těle zdechlého zvířete. Ve filmu vám představíme více než dvacet druhů, nad jejichž chováním zůstává rozum stát… a od kterých se nebudete moct odtrhnout.
Příšery ve vzduchu
Připravte se na setkání s nejpodivnějšími zástupci říše ptáků. Ve vířivém pohybu těch nejzvláštnějších a nejděsivějších letců na světě se vám zamotá hlava. Uvidíte tančící ptáky, kteří svoje samičky loví na kreace Michaela Jacksona, ťuhýky, kteří svou kořist nejdříve napíchnou na klacek a pak rozcupují, nebo třeba lyrochvosty, jejichž zpěv si nezadá se zpěvem nejlepších muzikálových hvězd. Navíc si uvědomíte, že na nebi se nepohybují jenom ptáci: ve vrcholcích stromů se smýkají hladcí hadi, ve vlnách řek čekají armády kaprů, až nastane pravý okamžik k prudkému výskoku nad hladinu… A na závěr poznáte střečka, škůdce, který se vám určitě dostane pod kůži, a to doslova!
rok vydání: 2012
Publikace je zpracována v rámci projektu "Udržitelný rozvoj a environmentální výchova ve vzdělávání pedagogických pracovníků", registrační číslo projektu CZ.1.07/1.3.00/14.0075.
rok vydání: 2012
Přírodní zahrady korespondují se současným zvyšujícím se zájmem o udržitelný způsob života. Snahou autora je ukázat, že zahrada není jenom bojištěm, kde se utkáváme se škůdci a plevelem. Nemusí být ani testovacím místem pro chemikálie, které v zájmu bohaté úrody používáme. A už vůbec nemusí být pracovním táborem, kde se zahradník sedře z kůže. Publikace se naopak snaží ukázat krásu a efektivnost zahradní spolupráce s přírodou, jejímž výsledkem by měl být prostor vhodný nejen pro relaxaci, ale i sklizeň chutné a zdravé úrody. A to všechno s minimem těžké práce a finančních prostředků pěstitele, navíc s pozitivním efektem pro naše životní prostředí.
rok vydání: 2008
Dian Fosseyová se stala novodobou legendou. Vášnivě, nebojácně a oddaně zasvětila osmnáct let studiu goril v horském deštném pralese národního parku Volcanoes. Méně známým je Bob Campbell, fotograf a tvůrce filmů z divoké přírody, jehož záběry vynesly Dian a horské gorily do popředí zájmu po celém světě. National Geographic najala Campbella, aby natočil film o práci Fosseyové a v letech 1968 až 1972 bylo natočeno přes 70 000 stop filmového materiálu. Bohužel většina nebyla nikdy odvysílána. A tak nyní National Geographic odhaluje tyto střípky ze světa horských goril a Dianina vztahu k těmto výjimečným tvorům ve filmu Horské gorily: Ztracený film Dian Fosseyové.
rok vydání: 2008
PUTOVÁNÍ SE LVY nás zavede do vzdálených koutů údolí řeky Zambezi v severním Zimbabwe. Zde se nachází pramen, který je jediným zdrojem vody pro tisíce divokých zvířat v období krutého osmiměsíčního sucha. Zvířata putují zdaleka, aby uhasila svou žízeň v smrtící pasti: pramen je totiž obklopen smečkou lvů. Stanete se svědky rozhodnutí mezi potřebou ukojit nepřekonatelnou žízeň a procházkou mezi nebezpečnými predátory.
rok vydání: 2008
National Geographic vám přináší nový pohled na jednoho z nejdokonalejších predátorů přírody… velkého bílého žraloka. Za jeho předky se vrátíme o 400 miliónů let zpátky, jsou starší než dinosauři a dokonce stromy. Až nyní začínáme chápat, jaká je skutečná síla velkých bílých. Dokonalý žralok sráží fámy o útocích žraloka na člověka a odhaluje skutečné motivy chování a sílu velkých bílých žraloků. Každá minuta je napěchovaná moderními technologiemi, špičkovou grafikou a napínavými příběhy lidí, kteří přežili traumatická setkání s velkým bílým žralokem.
rok vydání: 2012
Sborník obsahuje příspěvky z konference Venkovská krajina 2012, konané dne 18.- 20. května 2012 v Hostětíně, Bílé Karpaty, Česká republika.
rok vydání: 2012
Publikace nás seznamuje s tajemnýmo prostředím mladších prvohor. Četné fosilní pozůstatky vegetace jsou doplněny zejména vzácnými nálezy ryb, sladkovodníhoch žraloků a obojživelníků z karbonu a permu sladkovodních pánví České republiky. Fotografie paleontologických nálezů jsou doplněny obrazovými rekonstrukcemi.
rok vydání: 2012
Systém motýlů na CD obsahuje na téměř 3600 stranách přes 218 000 druhů všech na Zemi se vyskytujících druhů motýlů v taxonomickém systému. U každého uveden i rok popsání a autor.
rok vydání: 2012
Film Máme rádi velryby, který vznikl na motivy skutečné události, jež zasáhla lidi po celém světě, vypráví úžasný příběh televizního reportéra z malého města (John Krasinski) a zapálené aktivistky (Drew Barrymore), kteří se společně s podporou znepřátelených světových mocností pokusí zachránit rodinu majestátních velryb uvízlých pod ledovým příkrovem Severního ledového oceánu.
|
17.10.2024 | Martin Mach Ondřej
20.8.2024 | Jana Létalová
24.2.2017 10:00 | David Moravec
5.12.2016 19:18 | Lada Pešková
|