https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/berg-a-davis-kscm-utoci-v-dobe-nouzoveho-stavu-na-nevladni-organizace
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Berg a Davis: KSČM útočí v době nouzového stavu na nevládní organizace

30.3.2020
Návrh z pera komunistických poslanců má radikálně omezit financování spolků a občanských iniciativ ze státního rozpočtu. Ilustrační snímek.
Návrh z pera komunistických poslanců má radikálně omezit financování spolků a občanských iniciativ ze státního rozpočtu. Ilustrační snímek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V době masivního vzepětí občanské společnosti a velkého nasazení dobrovolníků předkládají poslanci za KSČM návrh zákona, který má ochromit spolky a nevládní organizace. Zelení apelují na poslance demokratických stran, aby návrh zákona o poskytování dotací nestátním neziskovým organizacím co nejdřív zamítli. Návrh, zveřejněný na stránkách Poslanecké sněmovny, se snaží radikálně omezit financování spolků a občanských iniciativ ze státního rozpočtu.
 

Návrh komunistických poslanců považuji za útok na občanskou společnost a snahu oslabit jeden z pilířů demokracie v České republice. Je neuvěřitelné, že s ním KSČM přichází v době nouzového stavu, ve kterém mnohé neziskové organizace s vypětím všech sil suplují stát tam, kde nedokáže adekvátně reagovat.

V textu zákona se uvádí, že “Dotace lze poskytnout pouze na realizaci projektů příjemců, jež přispívají k naplňování cílů státní politiky, vyplývajících z hlavních oblastí státní dotační politiky schválených vládou“. O dotace by navíc mohly žádat jen organizace z oblasti kultury, vzdělávání a zdravotních a sociálních služeb.

Návrh je zjevným atakem na spolky, které se věnují ochraně přírody a krajiny, na spolky, které se věnují protikorupční činnosti a obecně na všechny organizace, které jsou kritické vůči vládě. Zjednodušeně řešeno, návrh se nepokrytě snaží zavést do financování nevládního sektoru princip ‘drž hubu a krok’.

Hájit veřejný zájem v oblasti životního prostředí automaticky neznamená hájit rozhodnutí vlády. Právě naopak, volení zástupci mají být vystaveni veřejné oponentuře a tuto oponenturu je zcela správné platit právě z veřejných peněz. Veřejný život financovaný z peněz občanů nelze redukovat na plnění vládních usnesení.

Svobodná a demokratická společnost se neobejde bez silného sektoru nevládních organizací. Považuji za zcela absurdní představu, že by divadlo nedostalo dotaci od Ministerstva kultury, protože jeho repertoár ‘nesměřuje k naplňování státní politiky’. Tento pokus o cenzuru je potřeba důrazně odmítnout.

Navrhovaný zákon by navíc přinesl pro neziskové organizace mnoho praktických komplikací. Je zjevné, že jej psal někdo, kdo činnost neziskového sektoru vůbec nezná a jeho motivací je zejména posilovat předsudky, které o důležité činnosti tisíců organizací rozšiřují populisté. Návrh stanovuje omezující časové podmínky pro dotační programy nebo limituje možnosti spolufinancování, navrhuje také nepřiměřené milionové pokuty. Nakládání s financemi státu přitom už dávno řeší v mnohem širší rovině zákon 218/2000 Sb. o rozpočtových pravidlech.


reklama

 
foto - a Davis Berg
Berg a Davis
Michal Berg a Magdalena Davis jsou spolupředsedové Strany zelených.

Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (157)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JS

Jiří Svoboda

30.3.2020 15:31
Myslím, že obecné cíle ochrany přírody či "zdraví" společenského systému, které si neziskové organizace kladou, jsou běžně považovány jako užitečné. Zásadní problém ale vzniká, jakými prostředky a způsoby neziskové organizace tyto cíle naplňují. A jelikož o tom nechtějí vést věcnou diskusi, často se dostávají do stavu, kdy většinová společnost má za to, že dělají mnohem více škody než užitku. Pak se nelze divit návrhu komunistů, kteří takto získávají politické body. Řekl bych, že za averzi společnosti vůči těmto neziskovým organizacím si organizace mohou samy.
Odpovědět
JD

Jiří Daneš

30.3.2020 16:50 Reaguje na Jiří Svoboda
Proč by se měly dotovat z peněz všech občanů neziskovky, které ve jménu účelově chápané ochrany přírody, nadělají opravdu více škody než užitku a obecně se chovají nepřátelsky vůči lidem, kteří nezastávají jejich názory. O přímém boji proti těm, co mají názory jiné, než ti samozvaní ochránci všeho, co za přírodu považují se není ani třeba zmiňovat, všichni víme o řetězy ke kůrovcem napadeným stromům přivázaných aktivistech, kteří mají značnou vinu na šíření kůrovce ze Šumavy na Moravu a zpět. Je to tak 9 - 10 let.

Kůrovec na Šumavě: Kácet, nebo nekácet?0
8. 8. 2011 Redakce Nazeleno.cz Komentáře: 0

ANALÝZA. Už měsíc zuří mezi aktivisty a vedením NP Šumava boj o kácení stromů napadených kůrovcem. Už se také ztrácíte v tom, co se to na Šumavě vlastně děje? Jaké jsou argumenty jednotlivých stran? A jak situaci řešit? Kácet, nebo nekácet? + VIDEO

Národní park Šumava se téměř pravidelně potýká s útoky lýkožrouta smrkového neboli kůrovce. Larvy tohoto brouka žijí pod kůrou smrků a jsou schopny strom zcela zahubit. Navíc se velmi rychle množí a mohou tak postihnout značné plochy lesa. Národní park Šumava postrádá dlouhodobou strategii, jak se s touto situací vypořádat, takže prakticky každý nový ředitel volí vlastní přístup. Současný ředitel Jan Stránský zastává názor, že proti kůrovci je třeba za každou cenu bojovat. Své přesvědčení uvedl do praxe, když nechal vyjmout napadená území z nejpřísněji chráněného režimu a v červenci dal pokyn ke kácení asi 5 000 napadených stromů.

Aktivisté přezdívají kácení stromů „Šumavský masakr motorovou pilou“.

Proti tomuto postupu se okamžitě ozvali zástupci občanských sdružení na ochranu přírody (především Hnutí DUHA), kteří požadují přísné zachování bezzásahového hospodaření v Národním parku Šumava. Protože Správa NP jejich námitky nerespektovala, rozhodli se aktivisté k razantní akci. Jinými slovy, začali se přivazovat ke stromům.
Odpovědět
DV

Daniel Vondrouš

1.4.2020 19:36 Reaguje na Jiří Daneš
Představa, jak kůrovec přelétává ze Šumavy do Jeseníků je skutečně legrační. Pro přírodovědce i lesníky. Pokud jde o postup na Šumavě, stát (i soudy) uznal, že pravdu mělo Hnutí DUHA. To, co Hnutí DUHA prosazovalo je nyní oficiální politikou státu. A na místě visí cedule s poděkováním aktivistům, kteří ubránili Trojmezenský prales před vykácením. Běžte se tam podívat.
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

1.4.2020 21:00 Reaguje na Daniel Vondrouš
Ano, rozhodnutí soudů musíme respektovat, nemusíme je však považovat za správné.
Odpovědět
MG

Milan G

1.4.2020 23:25 Reaguje na Daniel Vondrouš
Níže jsem vám popsal jak může lýkožrout cestovat. Můžete upřesnit kdy a jak stát uznal, že postup na Šumavě byl správný? V čem mělo HD pravdu? Už minule jsme tady měli debatu na stejné téma. Jste si opravdu jistý, že 1 zóna je naprosto bezzásahová? Je opravdu Trojmezenský prales ještě prales? Splňuje atributy pralesa? Kdo chtěl celý Trojmezenský prales vykácet? To co HD prosazovalo určitě není oficální politika ČR, nebuďte legrační. Vy prostě máte jen štěstí na to, že Brabec je slabý ministr. A ta cedule? Kdoví kdo ji tam přitloukl.
Odpovědět

Jan Šimůnek

5.4.2020 07:35 Reaguje na Daniel Vondrouš
Masívní přelety obrovských hejn kůrovce byly pozorovány i v jiných zemích, nejen u nás, takže jde o zcela objektivní fakt, bez ohledu na lhaní zelených aktivistů.

Jako občané demokratického státu jistě musíme rozhodnutí soudu respektovat, ale můžeme svými hlasy zasáhnout (cestou změny spektra zastupitelů, peticemi a dalšími legálními prostředky) do znění zákonů takovým způsobem, aby podobné rozsudky v budoucnu nebyly možné.

Trojmezný prales je, podle informací od místních obyvatel, totálně (všechny dospělé stromy, včetně stovky let starých) mrtvý. Vyrůstá tam jakési mlází, které ovšem nemá šanci přežít, což tvrdí jak místní (na základě analogií s jinými lokalitami na Šumavě), tak i učebnice lesnictví. Opět jsou tyto zdroje věrohodnější než ideologické blábolení zelených či aktivistických úředníků z MŽP.
Odpovědět
va

vaber

30.3.2020 17:24
Říkají že,,Svobodná a demokratická společnost se neobejde bez silného sektoru nevládních organizací,, . Ano klidně ať si existují jako silné a nezávislé a hlavně nezávislé na státních penězích. Oni mají právo na existenci a stát má stejné právo jim žádné peníze nedávat. A má vůbec stát právo rozdávat takto peníze . Stát má nějaké cíle a proč by měl podporovat někoho kdo tyto cíle nabourává. Celý systém příspěvků a dotací, kamkoliv ,je špatný. I kultura a zdravotnictví by fungovalo lépe kdyby se stát o něj nestaral.´Primární starost o zdraví musí mít každý občan sám ,je to privátní záležitost každého a ne něco co má finančně dirigovat stát . Podobně kultura , v kultuře jsou podnikatelé a velice úspěšní ,tak proč by je měl stát dotovat? Jak k tomu přijde normální podnikatel ve firmě který žádné pravidelné peníze nedostává?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

30.3.2020 18:09 Reaguje na vaber
Víte, která je naše nejbohatší nezisková organizace, která bere od státu ročně TŘI MILIARDY korun?
Český fotbalový svaz.
A víte která je druhá?
Odpovědět
LB

Lukas B.

30.3.2020 19:39 Reaguje na Pavel Hanzl
a to je prosím argument pro nebo proti?

mimochodem, dotovaný profesionální sport je pouze a jedině za účelem sociálního smíru, dát lidem, co mají život úplně nah.... aspoň nějaký smysl, a mimochodem taky dát šíbrům šanci hrát svůj byznys se sázkama (a taky je to pračka, v jižní americe na kokain, v evropě na karusely). smysluplný sport je stavět na sídlištích plácky s košem na basket.
Odpovědět
sv

31.3.2020 13:01 Reaguje na Lukas B.
Co to je za blábol. Proč by miliardy ze státního rozpočtu (a ještě na základě zákona) mělo jít na kšefty zlodějů a podvodníků typu Pelty. Pokud je něco "profesionální", tak je předpoklad, že se to uživí samo. Dotace do zhovadilostí typu fotbalová liga je lití peněz do korupčního kanálu. Dotován by měl být sport na úrovni juniorské, regionální, sport pro postižené, apod., a to ještě na základě přesně daných pravidel, a ne tak jak se to děje dosud, tedy že starosta z jedné obce dostane 20 milionů jen proto, že má známé na hradě, zatímco starosta vedlejší obce dostane 20 tisíc, nemluvě o dotacích třeba na ovarova podvodnického kancléře mynáře. Je evidentní, že komoušům jde především o to, aby nikdo neviděl na jejich zlodějské kšefty na regionální úrovni a nemohl nic namítat.
Odpovědět

Jan Šimůnek

31.3.2020 09:02 Reaguje na Pavel Hanzl
Jenže fotbalový svaz si neklade žádné politické cíle, nedožaduje se změny platných zákonů, ani toho, aby jeho členové byli při porušování platných zákonů nedotknutelní.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

31.3.2020 19:12 Reaguje na Jan Šimůnek
A která tohle dělá? Já nevím o žádné.
Odpovědět

Jan Šimůnek

1.4.2020 09:52 Reaguje na Pavel Hanzl
Zelené organizace zcela běžně. Celá "bezzásahovost" (např.) je výjimkou ze zákonů, regulujících správnou péči o les. Chov vlků ve volné přírodě je rovněž porušením platného práva (respektive výjimkou). I to, že chovatelé vlků za škody jimi způsobené nenesou žádnou právní ani ekonomickou odpovědnost (zkuste vystřílet část stáda ovcí kulometem, což je tak +- ekvivalent útoku vlčí smečky, a uvidíte, jakou to bude mít právní dohru - ale jen virtuálně, ne že jsem vás k něčemu nabádal - plně stačí expertíza následků takovéto činnosti od důvěryhodné právní firmy). A porovnejte chování policie a soudů vůči zeleným a vůči (třeba) neonacistům. Jak dlouho by byli "alternativci" ve známé pražské "Klinice", kdyby tam místo ekologie apod. hlásali neonacismus a vyvěsili na ní prapory s hakenkrajcem - den? týden? (ale rozhodně ne roky).
Odpovědět
DV

Daniel Vondrouš

2.4.2020 12:13 Reaguje na Jan Šimůnek
"Bezzásahovost" probíhá podle zákona o ochraně přírody a krajiny a příslušného Plánu péče, tedy platných legislativních dokumentů. Stejně jako ochrana druhů. Ekologické organizace tuto oficiální politiku státu podporují, vy, zdá se, proti státu protujete.
Odpovědět
DV

Daniel Vondrouš

2.4.2020 12:13 Reaguje na Daniel Vondrouš
protestujete.
Odpovědět

Jan Šimůnek

2.4.2020 14:40 Reaguje na Daniel Vondrouš
A kdo tuhle legislativu, znásilňující obecné principy zákonodárství, vyřval?
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

4.4.2020 13:43 Reaguje na Jan Šimůnek
A copak je to za vláda, když si u ní může kdokoliv cokoliv vyřvat? :D
Odpovědět

Jan Šimůnek

4.4.2020 14:50 Reaguje na Petr Eliáš
Demokratická. Diktatury mají mnoho nevýhod ale hlasu nějakého pouličního póvlu většinou nepodléhají.

MMCH i válku ve Vietnamu v podstatě USA prohrály protesty pouličního póvlu, placeného KGB (jak se po otevření archivů za Jelcina jasně prokázalo).
Odpovědět
MG

Milan G

31.3.2020 12:45 Reaguje na Pavel Hanzl
A opět nemluvíte pravdu. Už několikrát vás tady nabádalo několik lidí, než něco napíšete, ověřte si to. Takže FAČR, nikoliv Český fotbalový svaz, obdržel formou dotací od MŠMT v letech 2013-2017, 1,89 miliardy korun.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

31.3.2020 19:51 Reaguje na Milan G
No a co? Tak ty tři miliardy dostal třeba za 10 let. A jaký je to rozdíl? Každopádně každý trúba, který čumí na fotbal a nadává na neziskovky, by to měl vědět.
Odpovědět
MG

Milan G

31.3.2020 20:27 Reaguje na Pavel Hanzl
Co by měl vědět každý trúba? Že lžete?
Odpovědět
LB

Lukas B.

1.4.2020 17:34 Reaguje na Pavel Hanzl
pane Hanzle, tento Váš argument mi velmi připomněl hradního alkoholika, který (za frenetického potlesku davů) prohlásil, že československo je v procentuálním podílu vysokoškolsky vzdělaných hned za nepálem, a následně po deseti(?) letech, konfrontován "novinářskou žumpou" s tvrdými daty, přiznal, že si to na místě vymyslel a že mu to přišlo jaký dobrý bonmot.

mimochodem, v hodnocení fotbalu jako mimořádně prohnilé díry na peníze se s Vámi asi shoduji.
Odpovědět
MK

Majka Kletečková

2.4.2020 11:44 Reaguje na Pavel Hanzl
Která je druhá? Já to nevím. Děkuji předem za odpověď.
Odpovědět
VS

Vladimír Schejbal

3.4.2020 10:54 Reaguje na Pavel Hanzl
Čím mně prospěje:
Sdružení pro integraci a migraci
Organizace pro pomoc uprchlíkům
Multikulturní centrum Praha
Step by Step
Sdružení občanů zabývající se migranty
Sdružení pro integraci a migraci
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

6.4.2020 15:53 Reaguje na Vladimír Schejbal
Třeba vám nijak. Ale někomu jinému ano. Nebuďte sobec. :)
Odpovědět
VK

Václav Kain

30.3.2020 18:57
Víme kdo to jsou zelení a co dokážou a už dokázali pod vedením hlavního šamana Bursíka.Pokud chcete existovat tak si na to svoje řádění vydělávejte vlastníma oběma levýma pazourama.Proč vás mají živit daňoví poplatníci?Kdybych mohl,tak byste už nedostali ani haléř darmožrouti.
Odpovědět
Katka Pazderů

Katka Pazderů

31.3.2020 08:43 Reaguje na Václav Kain
Proč pořád zmiňujete pana Bursíka. Zelených zákonodárců bylo jen 6, pokud si dobře pamatuji tu dobu. A možnost ovlivňovat přímo naši státní politiku měli jen 4 roky. Že Vy budete zapšklej?
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

31.3.2020 09:15 Reaguje na Katka Pazderů
Bursík je pro Zelené guru, kdy za něj tato strana byla na vrcholu. Proč ho nezmiňovat v souvislost v vrcholem "slávy".
Bursík velmi dobře věděl, že ho Topolánek nutně potřebuje a dokázal toho bezezbytku využívat ve prospěch nechutného ekobyznysu. Byl tou myškou při tahání velké řepy.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

31.3.2020 19:14 Reaguje na Katka Pazderů
Ropáci mají pana Bursíka za univerzálního Zlobra, jako babiš má Kalouska nebo Orbán Sorose. Nic reálného v tom nehledejte, je to jen o pocitu a totality jsou na pocitech založey všechny.
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

31.3.2020 19:35 Reaguje na Pavel Hanzl
Já rozhodně nejsem ropák, ale Bursíka považuji za grázla, který když jde o peníze, tak se neštítí ničeho.
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

31.3.2020 19:52 Reaguje na Katka Pazderů
Již jsem to jednou napsal. Také jsem Zelené tenkrát volil. Už tu chybu neudělám. A jak je vidět nechtějí podobnou chybu udělat i jiní.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

30.3.2020 20:06
Selektovat neziskovky podle jejich zaměření je ubohé. Buď nechat všem, nebo sebrat všem.
Ale žádné výběrové a hodnotící komise,které budou posuzovat "kádrové profily" žadatelů. A podle jakých kritérií ?
Zrovna komunisti to za socialismu dotáhli k dokonalosti a asi se jim po těch dobách začalo stýskat.
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

30.3.2020 20:14 Reaguje na Miroslav Vinkler
Gratuluji pane Vinklere, vystihl jste to naprosto dokonale.
Odpovědět

Jan Šimůnek

31.3.2020 09:06 Reaguje na Miroslav Vinkler
Myslím si, že politická neziskovka je jasně definovaná jak tím, co dosud dělala, tak i cíli, které si oficiálně klade.

Opravdu nevidím důvod, proč nepodporovat ty, co čistí lesy a vodní toky od nelegálních skládek, nebo budují užitečná malá vodní díla (nebo provádějí jinou užitečnou činnost). Ale na druhou stranu nevidím důvod podporovat ty, co se pletou do legislativního procesu nebo proponují jiné politické cíle.
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

31.3.2020 09:25 Reaguje na Miroslav Vinkler
Neziskový sektor má ve společnosti jistě významnou roli a zastává spoustu práce, kterou nechce dělat stát ani podnikatelský sektor. Pokud by byla státem podporována právě jen tato činnost, tak to žádné kádrování není.
Odpovědět
VS

Vladimír Schejbal

3.4.2020 10:56 Reaguje na Miroslav Vinkler
Přečtěte si ten návrh a zapomeňte, kdo jej napsal. Řešte to, co v něm stojí. Pánové Berg a Davis se Vás snaží manipulovat.
https://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=8&CT=792&CT1=0
Odpovědět
SH

Stanislav Hrouzek

31.3.2020 03:38
Komunisti nikdy neměli demokratické a občanské vidění světa. Oni vidí svět jako svého osobního nepřítele, kterého potřebují porazit a to jakýmikoli prostředky. Svoboda v občanském smyslu slova pro ně neexistuje. Demokracie a pluralita názorů jim absolutně nic neříká. Ty využívají jen jako zástěrku k získání vlivu a zvrácení demokratického vývoje...
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

31.3.2020 09:19 Reaguje na Stanislav Hrouzek
A není toto velmi podobná šablona, jak uvažují některé "eko"neziskovky?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

31.3.2020 19:38 Reaguje na Jiří Svoboda
Není. Žádný totalitní systém nemá rád neziskovky. To je celý, právě totalitáři je pořád špiní.
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

1.4.2020 12:50 Reaguje na Pavel Hanzl
Ale to jste nijak nevysvětlil! Copak tady máme komunistickou totalitu? Nemáme. A přesto se cítí některé "eko"neziskovky ukřivděny. Nehledají chybu u sebe, ale v parlamentní demokracii, jejiž součástí jsou i komunisti.
Odpovědět
VS

Vladimír Schejbal

3.4.2020 10:57 Reaguje na Stanislav Hrouzek
Co je v tom návrh špatně? Konkrétně .... citáty v textu nejsou totiž kompletní.
Odpovědět

Jan Šimůnek

31.3.2020 09:01
Autor vysloveně blábolí nepravdu.
Má se jednat výlučně o politické neziskovky, které mají stejně vetšinu peněz ze zahraničí, takže by je to nijak neohrozilo. Maximálně by vyšlo jasněji najevo, že je platí naši nepřátelé (nebo alespoň konkurenti), a že jejich cílem je nás poškozovat.
Druhou věcí je, že politické neziskovky jsou v demokratickém státě jednoznačně cizorodým prvkem, vedoucím k jeho rozvracení.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

31.3.2020 19:20 Reaguje na Jan Šimůnek
Co je to "politická neziskovka"? Jmenujte jedinou.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

31.3.2020 19:22 Reaguje na Jan Šimůnek
Pardon, znal jsem jednu politickou neziskovku, jmenovala se "Ne základnám", vedl ji nějaký Tamáš a byla placena z Ruska. Její dosah byl tak gigantický, že nám zařídila tu hybridní válku v první lini.
Odpovědět
MG

Milan G

31.3.2020 20:56 Reaguje na Pavel Hanzl
Tak jsem si myslel, že se s vámi už nebudu zabývat. Ale co už. Takže co je politická neziskovka? Je to hybatel toho, aby se změnila vláda většiny na vládu menšin. Nebudu jmenovat jednu, řeknu vám jich víc. Člověk v tísni, Prague pride, Sdružení pro integraci a migraci, Open society Fund Praha/Soros/. Někdy váhám, že bych tam zařadil i Hnutí Duha. Stačí vám to takhle?
Samozřejmě termín ,,politická neziskovka,, oficiálně neexistuje.
Odpovědět

Jan Šimůnek

1.4.2020 09:54 Reaguje na Milan G
Samozřejmě i Děti země, Greenpeace, Jihočeské Matky a mnohé další. Minimálně část jejich agendy je politická.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

1.4.2020 10:57 Reaguje na Milan G
Zcela evidentně nemáte ujasněný pojem "politický".
Neziskovky dělají práci, kterou komerční sféra ani stát z různách důvodu nedělá, ale jsou potřebné.
Problém je, že nejsou pod státní kontrolou, což v demokracii nevadí, spíše naopak, vytváří to občanskou společnost nezávislou na politice.
Jenže v totalitě to problém je. Proto proti nim bojují hlavně komunisti a ne odsáci, vytváří proti nim špinavé kampaně právě totalitní síly.
Odpovědět

Jan Šimůnek

1.4.2020 16:43 Reaguje na Pavel Hanzl
1. Hlavně nejsou pod demokratickou kontrolou, naopak se u nich zcela zjevně objevují totalitní tendence.
Stojí zcela mimo demokratický systém, jako za Výmarské republiky SA a SS a jim odpovídající bojůvky německých komunistů.

2. Opravdu potřebujeme ekologický raketýryng a naprosto nesmyslné prodlužování výstavby kde čeho z měsíců na desítky let?

3. Opravdu potřebujeme výchovny vlků a pěstírny kůrovce?
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

3.4.2020 09:10 Reaguje na Jan Šimůnek
Pan Šimůnek a pan Milan G. Vy dva žijete totálně, ale opravdu totálně mimo realitu! Přestaňte číst dezinformační weby a propagandu rudého švába a zkuste zapojit mozek!
Odpovědět

Jan Šimůnek

3.4.2020 10:14 Reaguje na Petr Eliáš
Je mi líto, co vidím na vlastní oči, tak o tom mě o opaku nepřesvědčíte. Nezvládli to ani vojenští politrukové.
Odpovědět
MG

Milan G

3.4.2020 17:26 Reaguje na Petr Eliáš
Na rozdíl od vás přemýšlím. Chcete tvrdit, že devastace Šumavy je propaganda rudého švába? Ježiš já úplně zapomněl, za všechno může Putin. Pane Eliáš vy ten svět vidíte opravdu moc jednoduše.
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

4.4.2020 12:40 Reaguje na Milan G
Za devastaci Šumavy (pokud narážíte na kůrovce) opravdu nemůžou ,,zelení,,. To tu jen stále dokola a dokola opakují lidé jako Vy a Šimůnek. ;) Spíš za to musíte nadávat lidem, kteří kvůli prachům vysazují v celé ČR jeden druh stromu a pak se strašně diví, že jim ho sežere kůrove. ;) https://zpravy.aktualne.cz/domaci/podle-vedcu-kurovec-na-sumave-znicil-oblast-o-velikosti-45-f/r~7d716ee2cfd211e9ac760cc47ab5f122/
Odpovědět

Jan Šimůnek

4.4.2020 14:52 Reaguje na Petr Eliáš
Je zajímavé, že tam ty smrky rostly od doby před 30letou válkou a vydržely vše možné, je ne zelenými fanatiky vyřvanou bezzásahovost.
Odpovědět
MG

Milan G

31.3.2020 13:18
Jen tak mimochodem, Berg v jednom interview tvrdil, že ČR nemusí být soběstačná ve výrobě el. energie s argumentem, že elektřinu levně nakoupí od svých sousedů, od kterých to pro jistotu neřekl.
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

31.3.2020 13:52 Reaguje na Milan G
I když bychom vyváželi spoustu elektřiny, pořád budeme energeticky silně nesoběstační - dovážíme spoustu ropy a zemního plynu.
Odpovědět
MG

Milan G

31.3.2020 15:20 Reaguje na Jiří Svoboda
Právě proto, proč tedy ještě být navíc nesoběstační ve výrobě el. energie? A hlavně, kde potom nakoupíme tu zázračně levnou elektřinu, když už teď jsou státy, které jsou nesoběstační, viz třeba Rakousko.
Odpovědět

Jan Šimůnek

3.4.2020 10:16 Reaguje na Milan G
Krize s koronavirem názorně ukazuje, že nedovezeme v případě potřeby odnikud v EU nic. A pokud seženeme dodavatele za hranicemi EU, tak to bude cestou přes EU rozkradeno (jako roušky a respirátory).
Odpovědět
Jan  Knap

Jan Knap

31.3.2020 16:47
Bohužel,tento článek od dvou spolupředsedů strany zelených pouze ukázal v plné nahotě,jak je tato strana odtržená od reality a proč je pro naprostou většinu občanů této země stranou nevolitelnou. Je to podle mě špatně,protože podle mého názoru by jsme potřebovali politickou stranu,která se bude zabývat ekologii ale bude především řešit problémy, které trápí občany tohoto státu a bude nabízet řešení,které bude mít smysl a půjde realizovat.Neustálé dávání příkladů z jiných států zejména německa,které má tato strana za vzor většinu občanů tohoto státu pouze nase..... Občané této země dávají ročně různým nestátním organizacím a spolkům 8 až 12 miliard a pro mnoho představitelů a členů těchto nestátních organizací a spolků se tyto peníze stali velice výnosným,jednoduchým a laciným zdrojem příjmů od nás všech občanů této země a bohužel velice často není pro občany této země činnost těchto nevládních organizací a spolků žádným přínosem,právě naopak.Navíc bezpracné peníze od státu jsou živnou půdou pro korupci a ústupky,aby tyto organizace a spolky či spíše jejich představitelé nepřišli o peníze.Proto i já zastávám názor,že je čas udělat v této věci pořádek.Jako předseda spolku se zaměřením na ochranu přírody a krajiny vím,že můžeme fungovat bez jakýkoliv dotací pouze z členských příspěvků které jsou spíše symbolické a občasných malých finančních darů a i tak jsme schopni dohlížet na práci státních úředníků. Nevládní organizace a spolky by neměly nahrazovat práci státu a jeho placených zaměstnanců ale měly by především dohlížet na to,aby tuto práci státní zaměstnanci, za kterou je my všichni platíme, odváděli pořádně podle platných zákonů. Petrův Zdar
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

31.3.2020 18:05 Reaguje na Jan Knap
Hluboce smekám před Vašimi postoji a názory!
Odpovědět
MU

Michal Ukropec

31.3.2020 18:26 Reaguje na Jan Knap
Petrův Zdar! A také poděkování od předsedy zahrádkářů.
Odpovědět

Jan Šimůnek

1.4.2020 09:56 Reaguje na Jan Knap
Uvědomte si, že v Německu zelení v mnoha ohledech substituují druhdy velmi populární a oblíbenou NSDAP.
Odpovědět
Hu

Hunter

1.4.2020 15:06 Reaguje na Jan Knap
Petrův zdar!
Odpovědět
DV

Daniel Vondrouš

1.4.2020 19:31 Reaguje na Jan Knap
A nevadí vám tedy, že zrovna rybáři a zahrádkáři z výčtu organizací, které smějí pro stát pracovat, vypadli ?
Odpovědět
Jan  Knap

Jan Knap

2.4.2020 08:44 Reaguje na Daniel Vondrouš
Nevím jak zahrádkáři ale rybářů se to nedotkne,žádné peníze na provoz od státu nedostávají. Našeho spolku se to nedotkne v žádném případě,k tomu, aby jsme plnili to,proč jsme ho založili nepotřebujeme žádné státní peníze.Naopak třeba potom zůstane více prostředků na skutečně potřebné projekty. Nezlobte se ale jestli narazím na informaci,že si bývalý vysoký politik založí neziskovou organizaci,dostane roční dotaci 8 000 000 kč a z toho jde 6 000 000 kč na platy??? Na co takovou neziskovku. Trochu se podívejte na čísla,které neziskovky a spolky u nás čerpají čásky od milionů přes desítky až stovky milionů a jaké mají výsledky???Naprosto často zbytečně vyhozené peníze. Petrův Zdar
Odpovědět
DV

Daniel Vondrouš

2.4.2020 12:21 Reaguje na Jan Knap
Těžko posoudit informaci o neziskovce s roční dotací. Naštěstí v oblasti životního prostředí takové nejsou - stát jim neposkytuje dotace, ale umožňuje jim účast v některých grantových soutěžích (spolu s obcemi, vědeckými institucemi atp.). Dělají to proto, že je to pro stát levnější, než objednat si stejnou službu u podnikatelských subjektů. Projekty podává i rybářský svaz - např. osazování původními druhy ryb se děje s dotací. Komunisté to chtějí svým návrhem zakázat.
Odpovědět
MU

Michal Ukropec

31.3.2020 18:23
Zcela jasné a logické. KSČM je stranou seniorů. Pokud ekologistické organizace podporují a propagují šíření koronaviru mezi seniory za účelem jejich vyhubení, tak se staví na jejich ochranu. Nikdo jiný je už volit nebude. Mě bude zítra 55 a mám ještě oba rodiče, a jsem zásadně proti, aby byli koronavirováni! Takže jsem samozřejmě proti tomu, aby z veřejných prostředků byli dotováni potencionální vrazi mých rodičů!
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

31.3.2020 19:17 Reaguje na Michal Ukropec
Co to proboha melete? Rozšíření viru v seniorácích bylo způsobeno nemožností personálu zajistit si ochranné pomůcky, ničím jiným. A to šílené rozhodnutí bylo z vlády, od nikoho jiného.
Odpovědět
MU

Michal Ukropec

1.4.2020 07:29 Reaguje na Pavel Hanzl
Co to proboha melete? Vy jste neviděl v únoru pořad v Německé televizi? Vy jste nezaregistroval štvavou kampaň proti seniorům a jejich vozům SUV v posledních dvou letech, přestože podle TUV mají nejnižší nájezd kilometrů a tím pádem je to skupina obyvatel která se tím pádem chová k přírodě nejšetrněji? nejšetrněji?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

1.4.2020 10:59 Reaguje na Michal Ukropec
Skutečně pořady německé televize nesleduji, ale sleduji demagogii u nás na tom postavenou.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

1.4.2020 11:02 Reaguje na Michal Ukropec
Vůbec netuším, co to má společného s německou televizí, ale nakažení našich domovů důchodců bylo způsobeno tím zcela debilním zákazem NAŠÍ vády.
Odpovědět

Jan Šimůnek

1.4.2020 09:58 Reaguje na Pavel Hanzl
A kdo natáčel radostné klipy ve smyslu: "Staří dementi vychcípají a přestanou nám překážet." Byli to němečtí zelení.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

1.4.2020 11:05 Reaguje na Jan Šimůnek
Radostné i debilní a tragické a sprosté a jiné klipy natáčí ÚPLNĚ KAŽDÝ kdo má videokameru a baví ho to.
Pouze u nás se z toho vždy vytváří hyenizační kampaně cílené proti všemu, co pochází z EU, především z Německa. Cíleně a záměrně.
Odpovědět
pp

pavel peregrin

1.4.2020 11:22 Reaguje na Pavel Hanzl
Odpovědět
pp

pavel peregrin

1.4.2020 11:24 Reaguje na Pavel Hanzl
To máte pravdu, ale tento klip němečtí zelení natočili a to nelze okecat. Pokud vím, tak sviňárnu takovéto úrovně nikdo jiný netočil, nebo alespoň veřejně neprezentoval.
Odpovědět
MK

Majka Kletečková

1.4.2020 18:45 Reaguje na Jan Šimůnek
Pane Šimůnku, to mne zajímá. Mohl byste mi prosím poslat odkaz na některé z těchto klipů?
Odpovědět
MG

Milan G

1.4.2020 23:33 Reaguje na Majka Kletečková
Tak paní Kletečková, tady jsem vám to našel https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=g0CZuzZDGxg&feature=emb_logo a https://echo24.cz/a/SHVhL/moje-babicka-je-stare-prase-ji-kotletu-a-jezdi-v-suv-zpivaly-nemecke-deti-v-satire a další tady https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-koronavirus-video-satira-ekologie-kritika.A200320_111444_zahranicni_jhr
Odpovědět

Jan Šimůnek

2.4.2020 10:30 Reaguje na Milan G
Díky, musel bych to hledat složitěji, protože takovému svinstvu se vyhýbám.
Odpovědět
MG

Milan G

2.4.2020 10:35 Reaguje na Jan Šimůnek
Je mi z toho také špatně, ale na druhou stranu ať se paní Kletečková pokochá. Mám pocit, že vám nevěřila.
Odpovědět

Jan Šimůnek

2.4.2020 14:42 Reaguje na Milan G
Psali o tom i s odkazy na řadě relevantních webů.
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

3.4.2020 09:14 Reaguje na Jan Šimůnek
Jojo, youtube, ten snese všechno. :)
Odpovědět

Jan Šimůnek

3.4.2020 10:17 Reaguje na Petr Eliáš
Tedy i oficiální zelenou propagandu.
Odpovědět
Jan  Knap

Jan Knap

1.4.2020 13:13
Trochu mě připadá,že někteří si nepřečetli návrh zákona, na který je odkaz v článku . Nikdo nechce zakazovat neziskové organizace nebo spolky. Pouze se chce dát dopořádku jejich financování. Souhlasím s tím,aby například stát podporoval různé projekty,které tyto organizace předloží,budou doplńovat práci státu,aktivovat občanskou společnost a které budou alespoń částečně financovat ze svých zdrojů.Na druhou stranu nevidím nejmenší důvod,proč by měl stát z peněz svých občanů financovat platy a provoz těmto neziskovým organizacím a spolkům.A jen tak poznámka na závěr,kde je většina těchto organizací v této době,kdy je občané této země potřebují? Petrův Zdar
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

1.4.2020 14:55 Reaguje na Jan Knap
Když jste na nějaké "automatické" příjmy zvyklý, bouříte se proti jejich, byť oprávněnému, odnětí. To je ale problém nejen neziskovek! Kolik lidí bere spoustu peněz, aniž by cokoli užitečného nebo alespoň neškodného dělali?
Odpovědět
DV

Daniel Vondrouš

2.4.2020 12:23 Reaguje na Jan Knap
V těžkých časech nemáme, na rozdíl od premiéra, čas svou pomoc propagovat. Základní přehled se tvoří zde https://osf.cz/2020/03/18/neziskovky-a-dalsi-iniciativy-v-boji-proti-koronaviru/?fbclid=IwAR0d-pQga5rYRLblpNMM3UiawwxY9GIRoPJJ0NCLtvwkaE39OV-cPWKKxRI
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

4.4.2020 13:15 Reaguje na Jan Knap
Promiňte, ale jste velmi naivní. :)
Odpovědět
Jan  Knap

Jan Knap

4.4.2020 15:08 Reaguje na Petr Eliáš
Příroda se většinou snaží o rovnováhu,když je někdo naivní tak na druhou stranu musí být někdo blbec,aby se to srovnalo. Petrův Zdar
Odpovědět
MK

Majka Kletečková

1.4.2020 14:49
Zcela souhlasím s názorem pana Vinklera. Selektovat neziskovky podle jejich zaměření je ubohé. Buď nechat všem nebo sebrat všem. Také si myslím, že kádrování komunisti za socialismu dotáhli k dokonalosti a zřejmě se jim po době, kdy to mohli provádět, stýská.
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

1.4.2020 14:58 Reaguje na Majka Kletečková
Platit JEN za společensky užitečný výkon není žádné kádrování. To by měla být naopak samozřejmost.
Odpovědět

Jan Šimůnek

1.4.2020 16:48 Reaguje na Majka Kletečková
Buď ti lidé dělají něco užitečného, pak je má cenu podpořit. Pokud ovšem nic takového nedělají a naopak se hlásí k ideím typu "zrušme demokracii, abychom mohli lépe bojovat za klima", tak, je mi velice líto, to je jako kdybychom financovali bojůvky SA.
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

3.4.2020 09:15 Reaguje na Jan Šimůnek
A kdo bude posuzovat co je užitečné a co není? Komunisti? To by jeden zvracel. :D
Odpovědět

Jan Šimůnek

3.4.2020 10:18 Reaguje na Petr Eliáš
V podstatě asi stačí, pokud to bude agenda apolitická. A na tom se shodnou demokraté s komunisty a třeba i s nacisty.
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

4.4.2020 13:19 Reaguje na Jan Šimůnek
Jasně .. už to vidím, až jednou někdo z těchto ,,apolitických,, vyjádří svůj názor, nebo řekne něco co se nebude úplně tak líbit, tak lup ho ... banda aparátčíků ho označí za ,,politického,, a je vymalováno. :D
Odpovědět

Jan Šimůnek

7.4.2020 08:25 Reaguje na Petr Eliáš
Od toho je stát, aby hlídal "pravidla hry".
Odpovědět
MG

Milan G

1.4.2020 17:30 Reaguje na Majka Kletečková
V tomhle s panem Vinklerem a potažmo s vámi nesouhlasím. Když vidím co provádí Hnutí Duha na Šumavě, kde je zcela nezpochybnitelně odpovědné za rozšíření kůrovce do celé ČR, tak jim ani korunu od státu. Nevidím žádný důvod někomu platit za terorismus. Jednoduše řečeno, zeleným Khmerům, různým Gender studies prostě nic, ani korunu. Činnost můžou dál vyvíjet, ale jen za své. Jak už bylo řečeno existují také společensky prospěšné neziskovky a tam ano, jednoznačně podpořit, např. starost o nemocné, seniory atd.
Odpovědět
pp

pavel peregrin

1.4.2020 18:47 Reaguje na Milan G
No samozřejmě, na tohle přece stačí obyčejný rozum, jenže myšlení bolí a je to politicky neprůchodné. Velice rychle by to šlo oddělit, ale kde se nechce, je to horší, než když se nemůže.
Odpovědět
MK

Majka Kletečková

1.4.2020 18:54 Reaguje na Milan G
Opravdu Vám nevadí, že "O dotace by navíc mohly žádat jen organizace z oblasti kultury, vzdělávání a zdravotních a sociálních služeb."?
Odpovědět

Jan Šimůnek

2.4.2020 10:32 Reaguje na Majka Kletečková
Nevadí. Možná bych ještě zrušil tu kulturu a vzdělávání, které byly v minulých letech opakovaně zneužívány na ideologické vymývání mozků.
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

4.4.2020 13:20 Reaguje na Jan Šimůnek
Hlavně že o tom máte takový přehled. :D
Odpovědět

Jan Šimůnek

4.4.2020 14:53 Reaguje na Petr Eliáš
Sleduji zpravodajství.
Odpovědět
DV

Daniel Vondrouš

1.4.2020 19:28 Reaguje na Milan G
Představa, že by se ze Šumavy šířil kůrovec do Jeseníků - a to ještě zpětně v čase, je skutečně velmi legrační. Kůrovci se samozřejmě daří více tam, kde je smrk stresovanější tím, že je v nepřirozeném prostředí - tedy v nižších polohách, především ale tam, kde je více teplo a sucho - v nižších polohách. Tedy má tendenci se šířit z těchto nižších poloh do vyšších. Tož tak.
Odpovědět

1.4.2020 20:33 Reaguje na Daniel Vondrouš
Samozřejmě bylo to řečeno v jisté nadsázce, ten příměr s celou ČR. Avšak to, že kůrovec ten přítel lesa zlikvidoval podstatnou část lesů na Šumavě a okolí je fakt a že to bylo díky HD a díky Bláhovi, který prosazoval bezzásahovost i v 2 pásmu je taky fakt. A pokud se vlastník stará o les bez zásahů a rad ekoteroristů daří se kůrovce relativně dobře eliminovat. V mém okolí, cca 550m.n.m.je kůrovec minimálně a samozřejmě žádný ekoterorista omotaný řetězem kolem stromu.
Odpovědět
DV

Daniel Vondrouš

2.4.2020 12:25 Reaguje na
No, pokud by se to dařilo, neměli bychom v Jeseníkách, na Vysočině a dnes už vlastně všude kůrovcovou kalamitu. A správci lesa by nežádali stát a o miliardové dotace.
Odpovědět
MG

Milan G

2.4.2020 15:06 Reaguje na Daniel Vondrouš
No minimálně na té Šumavě se to dařit nemůže, protože tam ekoteroristi brání jakékoliv smysluplné práci. A v podstatě ve všech parcích. A z těch parků ten lýkožrout napadá i to okolí.
Odpovědět
MG

Milan G

1.4.2020 21:10 Reaguje na Daniel Vondrouš
Tady rostou smrky průběžně cca 180let, v nepřirozeném prostředí. To je s podivem, navzdory tomu co vy tvrdíte.Takže asi tak.
A jen tak mimochodem víte že Správa NPŠ za asistence HD nechala zlikvidovat 300 leté smrky u pramene Vltavy přítelem lesa kůrovcem. To vše ve výšce 1172 m.n.m. No já zapomněl asi nepřirozené prostředí. Víte vůbec, že existují např. v Kanadě vědecké práce, které popisují, že se kůrovec pomocí větru může šířit na vzdálenost až 100km !! za den a to v množství, které může tyto vzdálené lesy zničit. Takže tvrzení různých ekoteroristů o tom, že kůrovec doletí maximálně 500 metrů je z prominutím kravina. Takže asi tak.
Odpovědět
MK

Majka Kletečková

1.4.2020 21:30 Reaguje na Milan G
Opravdu Vám nevadí, že "O dotace by navíc mohly žádat jen organizace z oblasti kultury, vzdělávání a zdravotních a sociálních služeb."?
Odpovědět
MG

Milan G

1.4.2020 23:09 Reaguje na Majka Kletečková
Paní Kletečková, to vám tak záleží na mé odpovědi, že dvakrát opakujete otázku? Ale co vám můžu říct, že to vaše pozvání asi budu akceptovat a na tu Šumavu zase zajedu, v létě. I když si musím nechat zajít chuť vidět ty 300leté smrky, ale zas na druhou stranu uvidím jak se v těch holinách zachytil nálet. Uvidíme co koronavirus.
Odpovědět

Jan Šimůnek

2.4.2020 10:39 Reaguje na Milan G
Ten nálet tam jakýsi je, ale podle odborníků nemá mezi mrtvými stromy, neposkytujícími žádný stín (navíc průběžně ztrácejícími větve a padajícími) šanci. Chcípne to po dosažení výšky +- 1,5 m, kdy převáží nezastínění část rostliny a odpar na ní.
Muselo by se to přes léto zalévat (jde to jen tam, kam se dostane technika), což by bylo v rozporu s mantrou "bezzásahovosti" (nicméně právě tak vznikly zelenými zrůdami vyhubené lesy; existují historické prameny, které to potvrzují).

Druhou věcí je, že ty megatuny proschlého dřeva už jen čekají na vhodný úder blesku, aby vyrobily megapožár, proti němuž byly i nedávné požáry v Austrálii jen dětská prskavka.
Odpovědět
MG

Milan G

2.4.2020 11:04 Reaguje na Jan Šimůnek
Já vím pane Šimůnek, jsem v lese dost často a vím jak tyhle nálety dopadnou. Ale Šumavu bych rád ještě jednou viděl, než jí ekoteroristi zničí úplně.
Odpovědět
DV

Daniel Vondrouš

2.4.2020 12:28 Reaguje na Jan Šimůnek
Zajeďte si na německou stranu Šumavy, kde byla kalamita o nějakou dekádu dřív - a uvidíte, že stromy nechcípnou ve výšce 1,5 metru :) Fakt to není daleko.
Odpovědět

Jan Šimůnek

2.4.2020 14:44 Reaguje na Daniel Vondrouš
Jenže tam kůrovce likvidovali.
Odpovědět
MG

Milan G

2.4.2020 10:49 Reaguje na Majka Kletečková
Ale aspoň trochu vám odpovím. Do okruhu těch neziskovek jsem zapomněl zařadit také zelený kruh. Pro ZK samozřejmě také ani korunu. Je až s podivem, jak tyhle neziskovky inkasují různé granty od Hornorakouské vlády a pak se vyslovují k budoucnosti jaderné energetiky u nás v ČR, samozřejmě negativně. Viz Koželouh/HD/, ten pro jistotu nezmiňuje JE vůbec.
Odpovědět
MK

Majka Kletečková

2.4.2020 12:06 Reaguje na Milan G
Vy jste na mou otázku zatím vůbec neodpověděl. To byla odpověď na dotaz asi někoho jiného. Velice Vám ale děkuji za odkaz na klip německých Zelených ve smyslu "Staří dementi vychcípají a přestanou nám překážet"! Na to se ve svém volném čase co nejdříve určitě podívám.
Odpovědět
DV

Daniel Vondrouš

2.4.2020 12:35 Reaguje na Milan G
V Zeleném kruhu nemáme peníze od státu. Zvítězili jsme v grantové soutěži o grant z tzv. Norských fondů, umožňuje nám ve spolupráci s obcemi a odbornými institucemi připravit legislativní návrhy k usnadnění adaptace na změnu klimatu v českých obcích. Podle komunistického návrhu by něco takového ani vláda podporovat nesměla (i kdyby chtěla), je to "politická aktivita" a navíc v oblasti životního prostředí a přírody (kterou komunisté zákonem z dotací vyřazují úplně).
Odpovědět

Jan Šimůnek

2.4.2020 14:46 Reaguje na Daniel Vondrouš
V tomto ohledu bych ten návrh podpořil. Pokud nám něco platí totalitní norský stát, tak to zcela jistě stojí za exkrement a spíše škodí.
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

4.4.2020 13:23 Reaguje na Jan Šimůnek
Kruci chlape, už si s tím někam zajděte. Víte kulové akorát tu píšete ty vaše exkrementy. ;)
Odpovědět

Jan Šimůnek

4.4.2020 14:54 Reaguje na Petr Eliáš
Říká vám něco Barnevernet?
MMCH: Vychoval i Breivika (pokud to jméno znáte).
Odpovědět
MG

Milan G

2.4.2020 14:59 Reaguje na Daniel Vondrouš
Domnívám se, že vy a vám podobní by měli mít striktně zakázáno jakkoliv ovlivňovat zákonodárství v tomto státě. I kdyby ten zákon měl řešit pouze hloubku důlku v cvrnkané kuličkami.
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

4.4.2020 13:24 Reaguje na Milan G
Domnívám se, že lidé jako vy by měli mít zakázaný přístup k internetu a také by pro ně měl platit přísný zákaz vycházení z bytu pod trestem deportace za Ural! :)
Odpovědět

Jan Šimůnek

4.4.2020 14:55 Reaguje na Petr Eliáš
Díky. Perfektně předvádíte zelenou totalitu.
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

5.4.2020 07:29 Reaguje na Jan Šimůnek
Co se vám zase nelíbí? :D G nademnou může zakazovat co chce, ale já nemůžu? I vy jedna prostá duše. :D
Odpovědět

Jan Šimůnek

5.4.2020 07:42 Reaguje na Petr Eliáš
Uvědomte si laskavě, že tady nejde o žádné "zakazování". Tady jde o to, aby organizace, které zcela veřejně provádějí pro společnost a potažmo i stát škodlivé aktivity, na ně od státu nebudou dostávat žádné peníze.

Já jsem toho názoru, že je to zcela správné.
Nicméně bych šel i dál a přinejmenším nutil tyto organizace veřejně přiznávat, že jsou placeny ze zahraničí (jak to mají uzákoněno třeba v USA nebo v Rusku).
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

5.4.2020 08:52 Reaguje na Jan Šimůnek
Jasně, a ,,škodlivost,, bude posuzovat KSČM nebo nějací zainteresovaní šíbři. :D Mimochodem, sekta ANO také prokazatelně škodí veřjnosti ... zrušíme ji? :D
Odpovědět

Jan Šimůnek

5.4.2020 13:41 Reaguje na Petr Eliáš
Obávám se, že orientace neziskovky na politické cíle je naprosto jednoznačně prokazatelná. Sporné případy by se mohly vyskytnout jen výjimečně.

A jestliže jsme schopni prokázat a akceptovat škodlivost např. neonacistů ...
Odpovědět

Jan Šimůnek

2.4.2020 10:34 Reaguje na Daniel Vondrouš
Prakticky ano, protože se šířil v obrovských hejnech na Vysočinu a od ní dál západně ve směru převládajících větrů. Ta hejna byla opakovaně sledována z light letadel nebo rogal.
Odpovědět
DV

Daniel Vondrouš

2.4.2020 12:39 Reaguje na Jan Šimůnek
Ta hejna viděla spousta lidí normálně ze země. Kůrovci měli dlouhé krky, ozývali se hlasitým "káč, káč" a přistávali na vodní hladině.
Odpovědět

Jan Šimůnek

2.4.2020 14:45 Reaguje na Daniel Vondrouš
Budete se divit, ale hejno hmyzu je sledovatelné, bez ohledu že jedem kůrovec je výrazně menší než třeba kobylka stěhovavá.
Odpovědět
MG

Milan G

2.4.2020 14:54 Reaguje na Daniel Vondrouš
Ještě že blbost nebolí. Jak je vaším dobrým zvykem, všechno jste smetl ze stolu a v postatě jste se k ničemu nevyjádřil. Takže ještě jednou. Víte vůbec, že existují např. v Kanadě vědecké práce, které popisují, že se kůrovec pomocí větru může šířit na vzdálenost až 100km !! za den a to v množství, které může tyto vzdálené lesy zničit. Ale to se vám samozřejmě nehodí.
Odpovědět
Jan  Knap

Jan Knap

2.4.2020 19:16
Všem těm,kteří hájí neziskové organizace a spolky a napadají návrh zákona od komunistů,který by v tom měl udělat alespoń trochu pořádek,vřele doporučuji shlédnout na YouTube-XAVER live Jak fungují neziskovky: kam mizí naše peníze. Potom můžete psát svoje kritické poznámky k návrhu zákona. Mě se po shlédnutí tohoto dokumentu chtělo zvracet. Petrův Zdar
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

3.4.2020 09:18 Reaguje na Jan Knap
Xever? Kristova noho, přestaňte sledovat tahle média. :D
Odpovědět

Jan Šimůnek

3.4.2020 10:20 Reaguje na Petr Eliáš
Proč nesledovat média, přinášející pravdivé a zelenými necenzurované informace?
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

4.4.2020 12:29 Reaguje na Jan Šimůnek
Xaver, ten je asi tak stějně pravdivý jako Ovar na hradě. :D
Odpovědět
MG

Milan G

3.4.2020 18:18 Reaguje na Petr Eliáš
Xaver je taky propaganda rudého švába? Poslechl jste si ten odkaz o kterém mluví pan Knap? Kam se ztrácí desítky a desítky milionu korun, z našich daní. To vše v kolonce..ostatní náklady.. a nepřiměřené mzdové náklady. To je také bolševická propaganda? Plácněte si mokrý hadr na čelo, mohlo by vám to pomoct.
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

4.4.2020 13:40 Reaguje na Milan G
Xaver je hlásná trouba pro trouby, kteří potřebují aby jim někdo ukázal třídního nepřítele. Hraje si na výborného novináře, ale je to jen figura, která slouží bůhví komu.
Odpovědět
Jan  Knap

Jan Knap

4.4.2020 15:16 Reaguje na Petr Eliáš
Hlavně neslouží různým prospěchářům a vyžírkům z okruhu neziskových organizací a spolků včetně těch,které o sobě prohlašují že jsou ekologické a způsobily,že u nás probíhá nejhorší ekologická katastrofa za poslední stovky a tisíce roků.Podle vašich reakcí počítám,že se v nějaké této organizaci či spolku angažujete a schválení tohoto zákona by vás připravilo o koryto. Petrův Zdar
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

5.4.2020 07:33 Reaguje na Jan Knap
Jen slouží Zemanovi, Burešovi a podobné svoloči. :D Myslíte kůrovce? Za to opravdu ekologové nemohou. Můžou za to lidé, kteří se kvůli prachům nepoučili z historie a pořád a pořád dokola vysazují jeden druh stromu a pak se strašně diví, že přijde sucho, stromy zeslábnou a kůrovec jim ho sežere a ještě prstíkem ukazují, že za to mohou ekologové. :D Prosím nedělejte ze sebe šaška. :)
Odpovědět

Jan Šimůnek

5.4.2020 07:47 Reaguje na Petr Eliáš
Je zajímavé, že za posledních 400 let tyto stromy nikdy nezeslábly a neuhynuly, ačkoli panovaly vyšší teploty než v současnosti (např. vlna letních veder ve 30. letech, katastrofické sucho v roce 1947 a další). To ovšem neexistovala zelenými vyřvaná "bezzásahovost" a proti kůrovci se bojovalo standardními a účinnými lesnickými metodami.

A, mimochodem, v současné době, v souvislosti s masívním napadáním nijak neregulovaným kůrovcem, hynou smrky i v nadmořských výškách, kam jednoznačně patří.
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

5.4.2020 09:14 Reaguje na Jan Šimůnek
Tak určitě, během posledních 400 let se nic nestalo. :D Třeba před 100 lety žádná kalamita nebyla? Bekyně mniška neexistovala? Tu si také vyřvali zelení? (https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pred-100-lety-ceske-lesy-likvidovala-bekyne-mniska-na-pomoc-tehdy-prisli-vojaci-i-deti-71319)
Poučili se lidé z této kalamity? Ne. Znova vysázeli všude smrky. ... Vysoké teploty, nevhodná druhová a věková skladba lesa (na kterou vědci desítky let upozorňují) a dlouhodobé sucho, které stromy oslabují a současně díky nim se kůrovec rychleji množí jsou hlavní příčiny této kalamity. ;)
Odpovědět

Jan Šimůnek

5.4.2020 13:42 Reaguje na Petr Eliáš
Ano, ale tyto kalamity 400leté stromy v Trojmezném pralese přežily. Nepřežily moderní politické ekology.
Odpovědět
Jan  Knap

Jan Knap

5.4.2020 13:01 Reaguje na Petr Eliáš
Vůbec nemyslím kůrovce ale ty stovky kdysi běžných druhů rostlin,živočichů a hmyzu,kteří mizí v posledních 20-30 rocích,kdy kecá do ochrany přírody každý,kdo má do prd.... díru. Možná by to chtělo vylézt z paneláku do přírody a rozhlédnout se. Petrův Zdar
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

6.4.2020 08:16 Reaguje na Jan Knap
No ono to není v posledních 20-30 letech. Komanči tomu dali taky slušně na pr... ;)
Odpovědět
MG

Milan G

6.4.2020 12:18 Reaguje na Jan Knap
To je přesně ono, a nejenom kecá, ale navrch bez jakékoliv zodpovědnosti.
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

6.4.2020 15:46 Reaguje na Milan G
Kecám? V čem? Že životní prostředí se devastovalo i za komára? A jakou máte zodpovědnost vy?
Odpovědět
MG

Milan G

6.4.2020 18:31 Reaguje na Petr Eliáš
Trpíte senzitivní vztahovačností? Komplexy méněcennosti a sebelítost, no já nevim, ale měl by jste to léčit dokud je čas. Já jsem reagoval na p. Knapa..kdy kecá do ochrany přírody každý,kdo má do prd.... díru. Toť vše. S vámi to nemělo vůbec nic společného, ale dle vaší reakce se vás to dotklo, tak asi je pravda co psal p. Knap.
Odpovědět
Jan  Knap

Jan Knap

7.4.2020 17:55 Reaguje na Petr Eliáš
Pravda je,že za minulého režimu často řeky hrály různými barvami,na polích se běžně používali jedy proti hrabošům a tak by se dalo pokračovat.Na druhou stranu i tak ty řeky byli plné ryb,na každé louce poletovaly desítky druhů motýlů,nad každým kopcem se třepetalo káně nebo poštolka,na mezích se hemžili ještěrky,každá kaluž byla na jaře plná žab,v okolí jsem měl tři stálá hejna koroptví,když jsem jel autem,tak jsem měl karoserii a skla plné hmyzu. Kde to všechno je,když má v současné době každý plnou hubu keců o ochraně přírody a jsou u nás tisíce profesionálních ochránců přírody???? Petrův Zdar
Odpovědět

Jan Šimůnek

9.4.2020 13:05 Reaguje na Jan Knap
Souhlas. To, že ekologové dostali možnost prosazovat svou agendu, se jednoznačně ukazuje jako pohroma pro přírodu.
Odpovědět
MG

Milan G

6.4.2020 12:15 Reaguje na Petr Eliáš
Jediný kdo tady ze sebe dělá Kašpárka jste bohužel vy.
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

6.4.2020 12:29 Reaguje na Milan G
Promluvil člověk, který by nejraději zakázal vše čemu nerozumí a co neodpovídá jeho pohledu na svět. :)
Odpovědět
MG

Milan G

6.4.2020 14:55 Reaguje na Petr Eliáš
Jak říkám, kašpárek.
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

6.4.2020 15:17 Reaguje na Milan G
Těší mě, Eliáš. :)
Odpovědět
VS

Vladimír Schejbal

3.4.2020 10:52
Autor buď neumí číst, nebo se pokouší přihnout výklad podle toho, jak se mu hodí.

“Dotace lze poskytnout pouze na realizaci projektů příjemců, jež přispívají k naplňování cílů státní politiky, vyplývajících z hlavních oblastí státní dotační politiky schválených vládou“ vynechal záměrně konec věty......na příslušný rozpočtový rok a k zabezpečení všeobecně prospěšných služeb.
Dále .... klíčové je slovo zejména, které v článku není.
Dotace se poskytují nestátním neziskovým organizacím, jako jsou spolky, nadace
a nadační fondy, ústavy, obecně prospěšné společnosti či další právnické osoby, jejichž hlavním předmětem činnosti je poskytování zejména zdravotních, kulturních, vzdělávacích a sociálních služeb a sociálněprávní ochrana dětí.
Já jsem rodilý mluvčí v českém jazyce a rozhodně nevidím hrozby, vymyšlené autorem.
Odpovědět
AS

Aleš Svoboda

5.4.2020 22:49
"Návrh komunistických poslanců považuji za" naprosto oprávněný a spávný.
Je třena naprosto nekompromisně většinu neziskovek odstřihnout od zdroje peněz "z našich daní"
Jako gřeba Romodrom a stovky dalších.
Z neziskovek, které byly původně zakládány s dobrým úmyslem, se postupně stala žába na prameni, kdy si vyčůránkové zajšťují dobré osobné příjmy pod záminkou obecné prospěšnosti.
VŠEM - opakuji VŠEM je potřeba utáhnout kohoutky s našimi daněmi
- Lékaři bez hranic - chcete pomáhat v Ugandě ?? tak si pomáhejte - ale za svoje. . ..
- zakázat UNICEF
- Člověk v tísni
a další - nekompromisně ZRUŠIT financování. . . . nechť si dělají dobročinnost - ale se svými vlastními penězi. . . .
Vypokla pandemie - ale tihle příživníci se starají stále jen o své projekty, své výplaty, ale českým občanům nepomáhají
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

6.4.2020 15:28 Reaguje na Aleš Svoboda
Ach jo.

Lékaři bez hranic nedostávají z veřejného rozpočtu ani korunu, tak tu nešiřte bludy. (https://www.lekari-bez-hranic.cz/sites/master/files/vz_2018_web.pdf)

UNICEF - to samé. Navíc mají takovou mezinárodní kontrolu, že kdyby takovou dostal Bureš, tak už dávno sedí v teplákách!

Člověk v Tísni - co vám vadí na organizaci, která velmi obstojně supluje funkci státu, tam kde selhává?

To že se starají jen o sebe je akorát známkou vaší nevědomosti, zkuste si o nich něco zjistit.

----

Ok, utáhněte všem neziskovkám kohoutky. Pak se ale nedivte až vám jednou bude hořet barák, že ho nikdo nepřijede hasit, když jste zrušil/omezil dobrovolné hasiče.

Vy jeden příživníku!
Odpovědět

Jan Šimůnek

7.4.2020 08:35 Reaguje na Petr Eliáš
Člověk v tísni poskytuje "humanitární pomoc" teroristům z islámského státu, kteří si zaslouží akorát tak fyzickou likvidaci. Jednají stejně, nebo dokonce hůř, jako známé nacistické organizace ODESSA a Stille Hilfe, které po válce zajišťovaly (spolu s dalšími zločineckými organizacemi, jako jsou např. církve) útěk nacistických válečných zločinců před spravedlností.

UNICEF mj. podporoval tisk učebnic pro islámské děti, v nichž se psalo, že jsou Židé potomci prasat a opic, a je třeba je vyhubit. Přispívala na to i EU. Pár lidí tyhle knížky vytáhlo a přeložilo z arabštiny do obecně srozumitelných jazyků a byl z toho (před pár lety) pořádný skandál.

I Lékaři bez hranic už dávno podporují spíše teroristy a zločince než normální lidi. To události kolem ISIS ukázaly vcelku jasně.
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

7.4.2020 10:29 Reaguje na Jan Šimůnek
To je zase přehlídka ....

Lékaři bez hranic - nějaký důkaz, zdroj? Či jen ,,pocity,,? Ti lidé pracují a pomáhají v místech, kam by se zaprděný čecháček obával strčit nohu. A rouhodně je neplatíme, jak tu tvrdil váš kolega.

UNICEF - Nikde jsem o těch knihách (které doslovně píší o tom, že jsou židé potomci prasat a opic) nic nenašel, udejte zdroj.

Člověk v tísni - nevim co myslíte. Pomoc lidem v Mosulu? V Aleppu? Upozorním vás, že v oblastech okupovanými ISIS se nenaházeli jen teroristi, ale i běžní lidé, kteří s ISIS neměli nic společného.
Odpovědět

Jan Šimůnek

7.4.2020 13:18 Reaguje na Petr Eliáš
1. Lidé, kteří byli skutečně na území ISIS nevinně, nemají důvod prchat před Asadem a jeho bojovníky. Ten má opravdu jen džihádistický odpad. A jeho podpora je stejná, jako byla podpora "zasloužilým" nacistům.

2. UNICEF - sledujte stránky Faith Freedom, popř. jejich česká zrcadla. Něco se tu a tam najde i na stránkách českých ateistů.

3. Vystupování Lékařů bez hranic v souvislostí s ISIS bylo opravdu silně prodžihádistické a proteroristické. I vožení džihádistů (=teroristů a vrahů) přes Středozemní moře se účastnili.
Dělali sice i jiné věci, do jisté míry pokračující v původně pozitivním a humánním zaněření této organizace, ale těch je percentuálně stále méně.
Sorry, ale téhle organizaci je třeba důkladně namydlit schody a potom ji z nich skopnout.
Odpovědět
PE

Petr Eliáš

7.4.2020 13:52 Reaguje na Jan Šimůnek
1. Lidé (říká se jim civilisté) neutíkali před Asadem, ale před ISIS, kteří je vyhnali z domovů. Těmto lidem pomáhali. U vás je zřejmě asi každý muslim, nebo člověk žijící na blízkém východě džihádista.

2. Takovou žumpu jako je tato stránka opravdu sledovat nehodlám. ;) Odkaz na článek/knihu jste nedodal ... takže váš komentář řadím do kategorie: není to pravda, ale mohla by být ;)

3. Jasně, a proto ISIS doktory unášel a zabíjel. Hlavně že o jejich činnosti máte takový přehled. Podělíte se o zdroj?

Popravdě, upřímně doufám, že až někam pojedete a něco se vám přihodí, tak k vám ostatní lidé budou přistupovat stejným stylem jako vy k nim. Tedy namydlit a skopnout ze schodů. :)
Odpovědět

Jan Šimůnek

9.4.2020 13:14 Reaguje na Petr Eliáš
1. Lidé, kteří utíkali před ISIS, se mohou nyní vrátit domů. Pokud tak nečiní, tak nejspíš proto, že mají nějaké máslo na hlavě.

2. Tyhle stránky přinášejí nejkvalitnější a nejvěrohodnější informace o islámu jako takovém a dění v islámských zemích. Kdykoli jsem měl možnost konfrontovat údaje z nich s jinými věrohodnými zdroji, potvrdila se mi jejich pravdivost.

3. Unášel je opravdu ISIS jako takový? Nebyli to spíš nějací warlordi, vařící vlastní polívku?
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist