https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/karel-makon-vyzva-a-hledani-svedku-udalosti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Karel Makoň: Výzva a hledání svědků události, při které byla zraněna labuť

21.5.2024
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Hledáme svědky víkendové události a napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic.
 
V sobotu 18. 5. 2024 kolem 14. hodiny pozorovali místní lidé labutí pár, již druhý měsíc sedící na hnízdě s devíti vejci, ještě v pořádku.

Druhý den v neděli dopoledne zajistila kolegyně Gabriela Černá zmrzačenou labutí samici pod vrbou u mokřadu na pravém břehu Vejprnického potoka.

Labuť se zaživa ukousnutou prstovou částí pravé pánevní končetiny a poraněným pravým křídlem musela být na základě zjištěného kritického zdravotního stavu následně utracena.

Zranění nohy.
Zranění nohy.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora

Podle charakteru poranění musel labuť napadnout a nohu jí rozdrtit a ukousnout pravděpodobně středně velký pes s mimořádně silným stiskem čelistí. Noha byla rozdrcena a sežvýkána tak, že dva ze tří prstů chyběly úplně. Navíc to muselo být rychlé a předpokládáme, že i ve vodě.

Žádáme návštěvníky lokality, kteří se pohybovali v časovém intervalu od soboty 18. 5. 2024 - 14:00 do neděle 19. 5. 2024 - 10:00 na lokalitě u Pekelného rybníka nedaleko Vejprnic, o jakoukoliv informaci, která by mohla souviset s napadením a poraněním hnízdící samice labutě velké. (777 145 960)

Za jakoukoliv informaci předem děkujeme.


reklama

 
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ra

Radek

21.5.2024 12:13
Smutné . Volně pobíhající psi neukázněných páníčků jsou velký problém , v naší krajině . V chystané novele zákona o lesích a myslivosti , se to bohužel nijak neřeší . Co se bude dít se zjištěným pachatelem ?
Odpovědět
Pe

Pepa

21.5.2024 12:25 Reaguje na Radek
Nic, jako vždy. Tráví střílí se přísně chráněni živočichové a když se zjistí pachatel tak dostane maximálně pár měsíční podmínku.
Ve Španělsku a jiných zemích EU za takovéto trestné činy podmínka nepřipadá v úvahu.
Odpovědět

Viktor Šedivý

22.5.2024 18:02 Reaguje na Pepa
Nepřehánějte to. Pokud by za nedbalostní zranění zvířete měl být vždy nepodmíněný trest odnětí svobody, jak byste trestal ublížení na zdraví?
(Jo, já vím - pokutou, podle toho, co se objevilo za iniciativu...)
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist