https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/petr-palacky-kolotoce-s-zivymi-zviraty-uz-v-praze-6-nechceme
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Petr Palacký: Kolotoče s živými zvířaty už v Praze 6 nechceme

14.12.2023
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Se svolením Petra Palackého
V souvislosti s konáním Břevnovského posvícení jsme obdrželi několik podnětů k provozu tzv. hipodromů, tedy kolotočů s živými zvířaty.
 
Zvířata jsou nucena k dlouhodobému jednostrannému pohybu bez možnosti skutečného odpočinku a úlevy, jsou jim zkracovány otěže a jsou vystavována stresu z dlouhodobého hluku z atrakcí.

Někteří provozovatelé už provoz obdobných atrakcí zakázali, třeba na Matějské pouti už tyto hipodromy nenajdete.

A v budoucnu je nenajdete ani v Praze 6. Na základě jednání Komise pro životní prostředí a klima jsme se dnes na radnici dohodli, že zákaz hipodromů bude podmínkou souhlasu městské části s tzv. záborem veřejné zeleně.

Aby nedošlo k mýlce. Vážím si Břevnovského posvícení, cením si úsilí jeho pořadatelů obnovovat tradice a předávat je dál.

Nicméně takové tradice, které by jsou spojeny s takto necitlivým přístupem ke zvířatům, bychom podle mě ve 21. století udržovat neměli.


reklama

 
foto - Palacký Petr
Petr Palacký
Autor je radní pro životní prostředí a klima na Praze 6, je členem Strany zelených.

Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (7)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jaroslav Řezáč

14.12.2023 10:05
na to není jednoduchá odpověď, ale v poslední době bychom měli spozornět i nad těmi, kdo navštěvují psí salony a podobná zařízení, která nesouvisí se zdravotní službou. Lidi už jsou tak ujetý, že nechají ondulovat i psí kožichy. To, jakým způsobem si všeobecně přisvojujeme ke svému obrazu zvířata je špatně.
Příležitostný "zvířecí" kolotoč není špatně. Měli bychom si uvědomit, že tento krysí závod " kolotoče" ekonomiky je společný i homo sapiens a těm nikdo nepomůže... u zvířat se podivujete pane Palacký, ale že lidi dřou více než ta zvířata v tom kolotoči ve dne v noci 8, 12 hodin se podivuje kdo?
Odpovědět
PK

Pavel Karel

15.12.2023 08:59 Reaguje na Jaroslav Řezáč
1*
Odpovědět
PK

Pavel Karel

15.12.2023 09:21 Reaguje na Pavel Karel
Za 100(200) let moderní doby se toho zase tak nezměnilo https://youtu.be/6n9ESFJTnHs?si=BAeVpX6QMQxl1ng_
Existují data, že střídáním krátkého/dlouhého týdne+denní/odpolední/noční směny se dělníkům (alias operátorům) objektivně zkracuje naděje dožití o 5-7let. A nikdo to neřeší...přesně jak píše pan Řezáč.
Odpovědět
Hu

Hunter

14.12.2023 12:50
Proboha lidi vzpamatujte se z tý hysterie, fakt není nic špatnýho na tom, když se parchanti svezou na poníkovi
Odpovědět
PK

Pavel Karel

15.12.2023 09:01 Reaguje na Hunter
Byl by takový problém, aby se na tom poníkovi Tvoji parchanti svezly z bodu A do bodu B?!?
Odpovědět
MV

Martin Vlk

15.12.2023 13:04 Reaguje na Hunter
Tady nejde o vašeho parchanta, ale o toho poníka. Když se chce někdo svézt, nechť si zajede za nima někam, kde je chovají.

Bohužel je to tak, že poutě už jsou jiné, než bývaly, hluk je daleko větší, než před sto lety. Navíc je faktem, že podmínky mají mizerné a o tom, že by občas nějakého vyměnili a nechali odpočinout, to jsem nikdy neviděl.
Odpovědět
Hu

Hunter

15.12.2023 13:28 Reaguje na Martin Vlk
Takže se ty ponici pošlou na jatka, protože už pro ne nebude využití. Tak jste je zachránili naprosto dokonale :-).
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist