https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/jak-oslavit-den-deti-vyrobte-si-hracku-nebo-hudebni-nastroj-z-odpadu-a-nezapomente-jit-ven
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jak oslavit Den dětí? Vyrobte si hračku nebo hudební nástroj z odpadu. A nezapomeňte jít ven

27.5.2016 01:38 | PRAHA (Ekolist.cz)
Nejjednodušší je tvoření z kartonových krabic. A efekt je velký. Tím větší, čím je větší vysloužilá krabice
Nejjednodušší je tvoření z kartonových krabic. A efekt je velký. Tím větší, čím je větší vysloužilá krabice
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Den dětí si jistě zaslouží malou oslavu. Tvořivou a hravou. Čas společně strávený venku nebo třeba vytvářením hraček z odpadu. Inspirace je na internetu spousty. Najdete tam nápady na hračky do pokoje, na zahradu i na funkční hudební nástroje. Přijít zkrátka nemusí děti ani už trochu odrostlejší. Nebo i děti dávno přerostlé.
 

Nejjednodušší je tvoření z kartonových krabic. A efekt je velký. Tím větší, čím je větší vysloužilá krabice. Stačí barvy, nůžky nebo lepidlo a na světě je hrad, koráb nebo alespoň domeček pro panenky.

Nemáte v bytě tolik místa? Nevadí. Co třeba zkusit vyrobit nějakou drobnost z ruliček od toaletního papíru nebo plat od vajíček?

Pro odvážnější, kteří se nebojí říznout do plastu, nabízí internet mnoho nápadů na hračky a další drobnosti z nádob od nápojů nebo drogerie. A pro největší drsoně návody na prolézačky a houpačky z pneumatik.

Za málo hodně muziky

Ne, že by už při vytváření těchto hraček s dětmi bylo úplně ticho, ale pokud vám to nestačí, zde je několik tipů na hudební instrumenty: Někomu stačí převrátit hrnce, rozeznít staré kovové mísy, vyrobit si doma je ale možné i mnohem propracovanější nástroje.

Třeba harfu z krabice od bot:

Buben z kyblíku a obyčejné izolepy nebo tamburínu z papírové mísy a rolniček.

Šikovnější se mohou pustit do malé papírové flétničky nebo bzučivého nástroje kazoo z ruličky od toaletního papíru.

Pokud byste raději něco tiššího, nabízí se xylofon z papíru:

Starší jistě ocení pohled (a poslech) varhan z pivních lahví.

Jedna z mnoha houpaček vyrobených ze staré pneumatiky
Jedna z mnoha houpaček vyrobených ze staré pneumatiky
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora

Vyrazit ven

Tvoření neholdujete? Nevadí. Nejen na Den dětí může jít prostě ven. S Deníkem do přírody nebo bez.

Že máte starší děti, které už na společné rodinné tvoření a výlety neužije? Darujte jim prázdninový dobrovolnický tábor. Na letních akcích Hnutí Brontosaurus může zachraňovat orchideje, starat se o handicapovaná zvířata nebo značit turistické trasy na Ukrajině. Tyto tábory navíc nejsou zdaleka jen pro děti. Na některé akce mohou vyrazit dospěláci nebo celé rodiny.

Podobné aktivity nabízí i další organizace v Česku i v zahraničí. Procestovat díky nim je možné celý svět. Více informací v článků Užijte si prázdniny letos trochu jinak. Vyrazte na dobrovolnický tábor.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist