https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/konec-stresu-s-kupovanim-vanocniho-stromku-muzete-si-ho-vypujcit
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Konec stresu s kupováním vánočního stromku. Můžete si ho vypůjčit

10.12.2013 11:43 | PRAHA (Ekolist.cz)
A po Vánocích ten stromeček odstrojíme a vrátíme, jo?
A po Vánocích ten stromeček odstrojíme a vrátíme, jo?
Každý rok je to stejné? Rozhodování mezi stromkem umělým, nebo živým. Mezi stromkem uříznutým, nebo v květináči. Už, už to vypadá na stromek v květináči, když se ozve skeptik v naší hlavě a ptá se: ale co s ním po Vánocích? Tento problém řeší půjčovny stromků. Stromek v květináči si na dobu Vánoc vypůjčíte a v lednu ho zase vrátíte.
 

V Čechách fungují půjčovny dvě. Najdete je na www.pronajemstromku.cz a na www.pujcovna-stromku.cz. První je v Praze, druhá v Libochovicích na Ústecku. Obě nabízí různě velké smrky pichlavé a smrky omoriky. Právě tyto druhy nejlépe zvládají teplotní změnu, které jsou vánoční stromečky nutně vystaveny.

Výhodou zapůjčení stromku může být méně stresu při jeho shánění. Pokud nebydlíte daleko, stačí si ho objednat přes internet a zahradníci vám ho přivezou až do domu. A po Vánocích zase odvezou. Ceny za půjčení stromku, včetně jeho dopravy, se pohybují kolem pěti set korun.

Na druhou stranu se musíte o stromek více starat. Nedávat ho k topení a podle instrukcí ho i zalévat. A za 10 až 14 dní ho vrátit. Delší doba strávená ve vytopeném pokoji by stromku rozhodně neprospěla. Nemusel by přežít.

A to by byla škoda, protože další rok může udělat někomu jinému. Třeba o dalších Vánocích nebo i dřív, vysazený na soukromé zahradě.


reklama

 
Další informace |
foto - Vítková Zdeňka
Zdeňka Vítková
Autorka je redaktorkou serveru Ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PN

Pavlína Novinska

20.11.2020 18:45
To zní opravdu moc dobře, dříve jsme jezdili pro strom do lesa, pak jsme ho ale prodali a nezbývalo nám nic jiného než stát ve frontách před nákupními centry a čekat na nějaký pěkný kousek :-) Pak už nám od stresu s manželem pomáhalo pouze CBD, které si pravidelně objednáváme od https://www.cibdol.cz/cbd-olej a vždy se díky němu parádně uvolníme.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist