https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/praha-ma-verejnou-satni-skrin-lide-do-ni-mohou-odkladat-vyrazene-kousky-a-jine-si-vzit
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha má veřejnou šatní skříň. Lidé do ní mohou odkládat vyřazené kousky a jiné si vzít

5.4.2016 16:08 | PRAHA (Ekolist.cz)
Slavnostní otevření veřejné šatní skříně
Slavnostní otevření veřejné šatní skříně
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Zdrojovna
Kromě veřejného freeshopu Zdrojovny, do kterého mohou lidé odnášet nepotřebný drobný nábytek a potřeby do domácnosti a zase si odtud jinou věc zdarma odnést, vznikla v Praze i veřejná šatní skříň. Minulý týden ji slavnostně otevřely iniciativy Zdrojovna a Architekti bez hranic.
 

Princip veřejné skříně je stejný jako v případě freeshopu. Lidé do ní mohou odnést oblečení, které jim v šatníku už překáží a nabídnout ho zdarma jiným.

Autoři by rádi kromě výměny oblečení vzbudili u lidí větší zájem o dění v textilním průmyslu. U prohlížení módních doplňků můžeme přemýšlet i nad jinými věcmi než je střih, barva a velikost, připomíná Blanka Havlíčková ze Zdrojovny.

O tom, že se pro výměnu sejde dost oblečení, organizátoři nepochybují. “Dle průzkumů si lidé dnes kupují 5krát více oblečení než třeba v roce 1980, a to máme pořád jedno tělo. Určitě nám toho doma všem přebývá víc než dost,” říkají.

Veřejná šatní skříň byla představena 30. března v prostorách Viničního domku v Chuchelské ulici na Praze 12. Tam zůstane až do 11. dubna. Zájemci si do ní mohou přebytečné oblečení odnést a zase si z ní cokoliv vzít od pondělí do čtvrtka mezi 12. a 18. hodinou. Poté se neobvyklý šatník přesune do centra města. O konkrétním místě autoři ještě jednají.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Vydání článku finančně podpořilo Hlavní město Praha v rámci projektu Ekoporadnypraha.cz.


Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist