https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-londyna-se-vraceji-bobri.po-400-letech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do Londýna se vracejí bobři. Po 400 letech

18.3.2022 09:23 | LONDÝN (ČTK)
První pár bobrů bude žít v areálu farmy v Enfieldu na severu Londýna.
První pár bobrů bude žít v areálu farmy v Enfieldu na severu Londýna.
Do Londýna se po více než 400 letech vracejí bobři. První pár těchto vodních hlodavců bude žít v areálu farmy v Enfieldu na severu metropole a ochránci přírody doufají, že by se chov mohl postupně rozšířit a pomoci vrátit do Londýna divoká zvířata, která můžou být užitečná například i při prevenci povodní, napsal server BBC.
 

"Jsme rádi, že můžeme nechat bobry žít v takové blízkosti města... Zkušenosti z Evropy i Skotska ukazují, že bobři jsou přizpůsobivý druh, kterému stačí voda a dostatek potravy," uvedla Roisin Campbellová-Palmerová, která se na projektu podílí. Odborníci si slibují, že bobři, kteří v přírodě stavějí hráze na vodních tocích, by mohli být velmi užiteční při přirozené obnově mokřadů, které zpomalují průběh povodní.

Bobři se v Británii ocitli v 16. století na pokraji vyhubení, protože se často lovili kvůli kožešině, masu a výměškům pachových žláz, které se používaly při výrobě parfémů.

Londýnský bobří pár zatím nemá jména a nejspíš se o nich bude hlasovat online. "Máme tady návrhy Justin Beaver pro samce a Sigourney Beaver pro samici. Ale uvidíme, s čím ještě lidé přijdou," uvedla mluvčí farmy Andrea DeLuceová.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PP

Petr Pekařík

19.3.2022 07:05
Takže na farmě , to je OK. Až jim ale pár uprchlých jedinců zničí park a nahází stromy do Temže , situace se bude obracet.
Nepochopil jsem , jak jim mohou pomoci se záplavami. Jedině snad svojí nepřítomností a neucpáváním přítoků.
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

19.3.2022 08:27 Reaguje na Petr Pekařík
pomohou asi tak že pravděpodobně svými hrázemi zbrzdí povodňovou vlnu a při obnově mokřadů které lidé zničili a vysušili.ono by nemuselo být ani tolik škod kdyby tupci nestavěli v záplavových zónách !
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist