Petici proti lanovce v Brně vnímá radní pro dopravu jako začátek dialogu
Signatáři petice považují výstavbu lanovky z dopravního hlediska za zbytečnou. Podle nich by také nevratně poškodila les na pravém břehu Svratky, ohrozila život desítek chráněných druhů ptáků a dalších živočichů a způsobila zánik jediného velkého nocoviště havranů a kavek na jižní Moravě. "Vliv na životní prostředí nebyl náležitě posouzen. Neznáme ani argumenty potvrzující ekonomický smysl lanovky," uvedl Sychra.
Kratochvíl poznamenal, že lanovky vznikaly a vznikají v mnoha chráněných oblastech. "Investoři se tam jistě museli setkat s ochranáři a splnit jejich požadavky. Věřím, že dokážeme najít cestu i v Brně. Vnímám to jako začátek dialogu, rád si sednu ke společnému stolu," řekl radní.
Opoziční zastupitelka Jasna Flamiková (Zelení) navrhla usnesení, na základě kterého by Kratochvíl zorganizoval veřejné projednání s představením analýz ohledně stavby. Zastupitelé jej ale nepřijali. Odhlasovali pouze, to, že petici berou na vědomí.
Přečtěte si také |
Protestní průvod proti lanovce prošel centrem Brna, lidé přespí na náměstíBrněnský dopravní podnik získal pravomocné stavební povolení letos na jaře. Obhájci lanovky argumentují v její prospěch obecně tím, že do kampusu a okolí přijíždí denně hodně lidí. Lanovku by mohli využívat ti, kteří budou přijíždět na akce do multifunkční haly vedle pisárecké vozovny. ČSO podala proti povolení stavby žalobu, které Městský soud v Praze přiznal odkladný účinek. Až do jeho rozhodnutí, jež by mohlo padnout v druhé polovině září, brněnský dopravní podnik nemůže v přípravě stavby pokračovat.
reklama
Dále čtěte |
Online diskuse
Všechny komentáře (4)
Pavel Hanzl
10.9.2024 12:27smějící se bestie
10.9.2024 16:43 Reaguje na Pavel Hanzla třeba nechce být Brno pozadu, že to někdo navrhnul.
Doufejme, že to dopadne jako v Praze - zruší to.