https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/princ-charles-vyzval-k-cinum-v-boji-s-klimatickymi-zmenami
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Princ Charles vyzval k činům v boji s klimatickými změnami

21.9.2020 13:52 | LONDÝN (ČTK)
Pandemie covidu-19 je podle 71letého prince budíčkem, který nelze ignorovat. Současného stavu by se mělo využít ke změně hospodářství, které by se mělo stát udržitelnějším. Klimatická krize se postupně mění podle Charlese v katastrofu, "která zcela zastíní dopady koronavirové pandemie"
Pandemie covidu-19 je podle 71letého prince budíčkem, který nelze ignorovat. Současného stavu by se mělo využít ke změně hospodářství, které by se mělo stát udržitelnějším. Klimatická krize se postupně mění podle Charlese v katastrofu, "která zcela zastíní dopady koronavirové pandemie"
Britský princ Charles vyzval ke zlepšení boje proti klimatickým změnám, jejichž dopad podle něj zastíní důsledky pandemie covidu-19. Následník britského trůnu to řekl ve videoposelství, které natočil u příležitosti zahájení Klimatického týdne v New Yorku.
 

"Miliardy lidí na celém světě čekají na činy, které obnoví rovnováhu planety, kterou jsme rozkolísali," uvedl Charles. Především mladí lidé podle něj touží po konkrétních skutcích, nejen slovech.

Pandemie covidu-19 je podle 71letého prince budíčkem, který nelze ignorovat. Současného stavu by se mělo využít ke změně hospodářství, které by se mělo stát udržitelnějším. Klimatická krize se postupně mění podle Charlese v katastrofu, "která zcela zastíní dopady koronavirové pandemie".

Charles dlouhodobě burcuje k lepšímu boji proti klimatickým změnám. Například letos v lednu vyzval na Světovém ekonomickém fóru v Davosu, aby političtí a hospodářští lídři přijali za svou myšlenku udržitelné budoucnosti. Na konferenci se setkal i se švédskou klimatickou aktivistkou Gretou Thunbergovou.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (6)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MR

Michael Rada

21.9.2020 14:35
Jen drobnou poznámku. K tomu samému vyzval i syn prince CHarlese, princ William v doprovodu své žeby a siry Davida Attenburough a to 31.12.2019, kdy vyhlásili THE EARTHSHOT PRIZE, tedy dekádu změn a novou "Nobelovu cenu udržitelnosti". Za těch 9 měsíců, celá medii sledovaná akce neměla ani jeden update a to včetně stránky, která visí v původní podobě na internetu. https://earthshotprize.org/
Odpovědět
JD

Jiří Daneš

21.9.2020 17:41 Reaguje na Michael Rada
Vy nedovedete ocenit tu "opravdovou" hodnotu princova avantgardního počinu.
Co by taky princ a spol, vlastně jiného dělali?
Odpovědět
RV

Richard Vacek

21.9.2020 17:53
Normálně se tomu říká "káže vodu a pije víno".
Nic mu nebrání, aby snížil zatěžování planety svou spotřebou třeba na průměrnou hodnotu.
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

22.9.2020 09:04 Reaguje na Richard Vacek
Výstižné a pravdivé. Takových mudralů je všude plno, kteří mají sami
máslo na hlavě a radí jiným.
Odpovědět
VN

Vilém N

22.9.2020 07:10
Dnes to již nestihnu. Vidím to spíš na sobotu. Hned ráno vylezu na nejbližší kopec, pevně se rozkročím a začnu točit rukama. Budu bojovat, jako lev.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

28.9.2020 08:42
"Současnost tak s vysokou pravděpodobností představuje období a nejyššími koncentracemi oxidu uhličitého za posledních 23 miliónů let."
Václav Cílek Vesmír 9/2020
To je dost děsivá představa a měla by nastat zcela razantní reakce, jinak nemáme šanci.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist