https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pytlak-na-breclavsku-zastrelil-ctrnacteraka-skoda-az-300.000-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pytlák na Břeclavsku zastřelil čtrnácteráka, škoda až 300.000 Kč

22.5.2019 00:25 | BULHARY (ČTK)
Neznámý pytlák zastřelil v oboře u Bulhar na Břeclavsku trofejního jelena čtrnácteráka.
Neznámý pytlák zastřelil v oboře u Bulhar na Břeclavsku trofejního jelena čtrnácteráka.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Policie ČR
Neznámý pytlák zastřelil v oboře u Bulhar na Břeclavsku trofejního jelena čtrnácteráka. Škoda může být vyčíslena až na 300.000 korun. Pachateli hrozí až dva roky vězení. Včera to řekla mluvčí policie Kamila Haraštová. Na Břeclavsku se policie zabývá až pěti případy pytláctví ročně.
 

Policie přijala oznámení o nálezu usmrceného jelena od zaměstnance Lesů České republiky v pondělí. "Doposud neznámý pytlák jelena usmrtil střelnou zbraní a zanechal jej na místě. Jednalo se o trofejního jelena, takzvaného čtrnácteráka," uvedla mluvčí ve zprávě na policejním webu.

Proč si pytlák z místa zvěř neodvezl, policie dosud nezjistila. Pachatel ale státnímu podniku podle mluvčí způsobil vysokou škodu, která může dosáhnout až 300.000 korun.

Policie na Břeclavsku podle Haraštové vyšetřuje čtyři až pět případů pytláctví ročně. Například loni v červnu někdo zastřelil jelena u obce Sedlec. Pachatel tehdy ze zvířete odřezal asi 120 kilogramů masa.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (6)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

J

Josef Mozek

22.5.2019 12:52
"Policie na Břeclavsku.....vyšetřuje čtyři až pět případů pytláctví ročně". Kolik případů je odloženo kvůli nezjištění pachatele? Tipuji, že čtyři až pět.
Odpovědět
mr

22.5.2019 16:34
To jsem teda blázen. Kdo to ten pytlák asi tak může být? Že by někdo, kdo se rád trefuje olovem do živých zvířat??? Tak kam ho teda, sákryš, zařadit? Že by třeba hasič, zahrádkář, cyklista, šachysta, čtenář beletrie či matka na mateřské ...??? To asi nebude z těchto skupin nikdo. Fakt mě teda nenapadá, z jaké sorty lidí by tak mohl být. Jenom jsem kdysi zaznamenal, že u jakéhosi myslivce kdysi policie našla velké množství masa a trofejí, že by se za to nemuselo stydět jakékoliv muzeum. Ale museli mu všechno vrátit, prý "to dostal od dobrých lidí". A pak tu byl i myslivec, co jezdil kdesi za zvěřinou pohřebním vozem. Nevím, zda i s nebožtíky (to tvrdily zlé jazyky). Tak takový komfort ta upytlačená zvěř měla. Ale tento př. určitě nebyl z mysliveckých řad. Ty by myslivec prý nikdy neudělal, aspoň tak nějak to tvrdí ti jejich zástupci. Ještě bych uvěřil, že jelen padl omylem. Třeba kdosi střílel na lišku nebo vránu, ale dostali to ti jeleni a hned 5x za rok. Třeba nám to hunter nebo jiný kecal zase tady vodborně vysvětlí.
Odpovědět
Hu

Hunter

22.5.2019 20:39 Reaguje na
Milý náčelníku pevný kramfleku, za prvé šachista se píše s i, nikoliv s y, je vidět, že v mateřském jazyku jste asi tak stejně pevný v kramflecích, jako v myslivosti. Za druhé, nevím proč bych měl někomu něco vysvětlovat, ale jedna věc je jistá. V týhle době nebude myslivec střílet takovýhle jelena pro trofej, protože paroží je v bastu a jako trofej nemá žádnou cenu. Na maso to myslivec taky střílet nebude, protože to bude tvrdý, myslivec si na maso střelí koloucha. A flintu má dneska kde kdo. Zvěřina z takovýho kusu je dobrá tak leda pro pitomce, co si myslí, že o myslivosti něco vědí a pak si v hospodě dávaj levnej jelení guláš od pytláka. Ale spíš přemýšlím, kde se ve vás ta nenávist bere, nejspíš asi proto, že z vás nějaký mysliveček udělal parádního paroháče, kam se na vás nějaký čtrnácterák hrabe, tady to vypadá na nejmíň dvacateráka. Musí to být blbý procházet mezi futrama jenom bokem kvůli parohům na hlavě, to na náladě nepřidá.
Odpovědět
mr

24.5.2019 17:57 Reaguje na Hunter
Milý vodborníku na poznávání pohlaví zajíců běhajích po poli a na stoprocentní dohledávku postřílené uniklé zvěře. Díky za opravu hrubky, zase bych dostal dvojku z diktátu. Ale leda letmým proletěním tohoto posledního příspěvku byste asi dostal známku horší, tak se divím, že se pouštíte do srovnávání mateřjazyka. A to už nehodnotím ty předchozí. Je ale tímto i vidět, že vám dochází argumenty. Ty mnou vzpomenuté případy jsou skutečné a byli to lidé s lovlístkem. ČEKÁM, ŽE SE K TOMU LÉPE VYJÁDŘÍTE. Ano flintu má mnohý, ale přistižení byli většinou myslivci. Taky se zbytečně staráte o moji osobu, spíše byste se měl zajímat o reputaci myslivosti, jelikož to potřebuje "jak koza drbání".
Odpovědět
re

regis24

22.5.2019 18:07
Tak docent BEZMOZEK a mr vědí vždy vše první a nejlíp. Tady je to jasné - myslivci loví trofejovou zvěř (to je právě ten jelen) pro trofej - u jelena je to paroží. A jeleni se loví v říji (který to bude asi měsíc?) protože mají paroží plně vytlucene a kvalitní. Teď v květnu je paroží ještě v lyci, takže k ničemu. Další možnost je lov pro maso. Na fotce vidím jelena celého. Tak to je jasné, že tohle byl myslivec, že?!
Ještě nějaká čísla. V ČR je cca 100 tisíc držitelů loveckého lístku. A cca 300 tisíc držitelů zbrojního průkazu.
To asi není možné, že by ho střelil někdo z těch 200 tisíc lidí co nemají lovecký lístek, že? Proč by to dělal? Nevím.
Proč by to dělal myslivec? To jsem vysvětlil hned na začátku a dostatečně vyloučil. Jasně že bezmozci to nepochopí a budou tvrdit opak.
Odpovědět
mr

24.5.2019 18:11 Reaguje na regis24
Nesnažte se dělat z ostatních zase pitomce. Majitel té kulky nebude asi z dalekého cizího postředí. Ale zřejmě byl vyplašen ... Ty fotopasti a kamery ale mnohým z vás prostě v lese chybí.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist