V Děčíně bude možná monitorovat stav skalních útvarů skalní četa
S nápadem zřídit skalní četu se neztotožnil opoziční zastupitel Daniel Valko (SPD). Podle něj si mělo město nejprve zjistit, jestli externí subjekty nemohou poskytovat službu levněji, než případně do budoucna zřizovat skalní četu. Město by pak přijalo dva nové zaměstnance, kteří by spadali pod příspěvkovou organizaci Lesního úřadu Děčín.
"Ukázalo se jako nezbytné, abychom skalní četu měli. Je pro údržbu nezbytná," odkázala se na zkušenosti úřadu náměstkyně primátora Anna Lehká (Volba pro Děčín). Náměstek primátora Ondřej Smíšek (Náš Děčín) podotkl, že by četa monitorovala skalní útvary a dělala sanace. Četa by tak například odstraňovala uvolněné drobné kameny či stromy a nálety. V současnosti si radnice objednává na takové zásahy externí firmy.
reklama



V NP Podyjí je kvůli suchu zvýšené riziko požárů, v terénu je více strážců
V Českém Švýcarsku platí vysoký stupeň nebezpečí požáru, lidé mohou jen na stezky
V parku České Švýcarsko platí kvůli nebezpečí požáru zákaz vstupu do lesa v noci