https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/alexandra-mateaskova-proc-jsem-drzela-hladovku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Alexandra Mateásková: Proč jsem držela hladovku?

7.9.2020
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zvolila jsem ultimátní formu protestu - hladovku - v reakci na nečinnost vlády v situaci bezprecedentního ohrožení společnosti a globálních ekosystémů v důsledku klimatické a ekologické krize.
 

Živočišný průmysl a rybolov má na svědomí klimatickou krizi, které čelíme. Je zodpovědný za kácením v pralesích, mrtvé zóny v oceánech, znečištění vody, vzduchu i půdy, statisíce klimatických uprchlíků, vznik pandemií a nezměrné utrpení miliard suchozemských i vodních živočichů. Nemůžu nečinně sedět a přihlížet, jak veškerá krása planety, kde žiji, mizí kvůli bussinesu, který obchoduje se životy, které mu nepatří. Posiluje mě vědomí, že všechny velké změny paradigmat v minulosti začaly odvážnými činy jednotlivých lidí. Bylo by mi ctí, považovat se za takového člověka. Až historie ukáže, zda jsme byli úspěšní. Do té doby volíme rebélii.

Jsem jednou z rebelek Animal Rebellion, které minulý týden zaplavilo prahu rebelii Spolu za život. Žádáme vládu a média, aby začala informovat veřejnost pravdivě o klimatické krizi, které čelíme, a její souvislosti s živočišným průmyslem a rybolovem a přijala přechod na spravedlivý rostlinný stravovací systém jako svoji prioritu.

Hladovku jsem ukončila čtvrtý den, poté, kdy jsem vylila do fontány Propadliště času na Kinského náměstí v rámci akce "Blood on your hands" ekologicky neškodnou červenou barvu, jako symbol krve všech zvířat mučených v živočišném průmyslu a rybolovu. První jídlo bylo meloun, stejně jako kostým, který jsem po celou dobu hladovky měla na sobě.


reklama

 
foto - Mateásková Alexandra
Alexandra Mateásková
Autorka je jednou z rebelek Animal Rebellion.

Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist