Bc. Adam Gavala: Dokážeme zachránit klima?
Klima nynějšími nástroji nezachráníme, divím se, že se vůbec o něčem bavíme, když se stejně nic neděje, EU může kterékoliv zemi cokoliv diktovat, když je to zbytečné (třeba naši sousedé z Rakouska nebo z Polska, těm se moc emise snižovat nedaří). Když EU nebo kdokoliv jiný sníží emise, tak stejně porostou (Indie, Čína, Brazílie, atd.). Kdyby člověk chtěl klima zachránit, tak musí činit a ne diskutovat.
Měli bychom začít stavět hromadně jaderné elektrárny a nahrazovat jimi uhelné, alespoň ty s mizernou účinností. Všichni se bojí, co s jaderným odpadem, ale to se musí vyřešit časem (a vyřeší), reaktory čtvrté generace nebo termojaderná fúze jsou další etapou jaderné energetiky, která musí přijít. A až přijde, tak bude energie na tisíce let.
Líbí se mi, jak elekologové všechno zavrhují, ale sami nepřijdou s žádnou rozumnou alternativou. A když už něčím argumentují, tak je to většinou názor neznalců. Celosvětově narustá poptávka po energii a nadále bude, jediná šance jak zadržet klimatické změny je začit činit a ne diskutovat.
Jediná šance dle mého názoru je v jaderné energetice, která jako jediná produkuje nejméně emisí skleníkových plynů.
reklama
Online diskuse
a dokážeme zachránit vodu - pralesy... - 11. 2. 2008 - KloppPravdivá ty čísla jsou,uvědomme si,že např. na jeden nainstalovaný MW větrné elektrárny je potřeba asi 16x více betonu a oceli než na jaderný MW.čili 16x více smrtelných urazů v uhelných,rudných dolech,v průmyslu,dopravě,stavbě.A nejsou to malá čísla,jen v ČR je ročně asi 250 smrtelných pracovních urazů,především v hornictví,průmyslu a stavebnictví.Samozřejmně že se jaderná zařízení více hlídají,a že se v nich dodržuje větší bezpečnost,právě proto jsou tak bezpečná.Ostatně hlídají se i chemičky,je nad nima bezletoveý prostor.Ostrahu jaderek ovšem platí čez,teda vnitřní,leteckou bezpečnost samozřejmně ne,ale i ta nás stojí méně než dotace do v našich podmínkách nesmyslné fotovoltaiky. |