Bc. Adam Gavala: Dokážeme zachránit klima?
Klima nynějšími nástroji nezachráníme, divím se, že se vůbec o něčem bavíme, když se stejně nic neděje, EU může kterékoliv zemi cokoliv diktovat, když je to zbytečné (třeba naši sousedé z Rakouska nebo z Polska, těm se moc emise snižovat nedaří). Když EU nebo kdokoliv jiný sníží emise, tak stejně porostou (Indie, Čína, Brazílie, atd.). Kdyby člověk chtěl klima zachránit, tak musí činit a ne diskutovat.
Měli bychom začít stavět hromadně jaderné elektrárny a nahrazovat jimi uhelné, alespoň ty s mizernou účinností. Všichni se bojí, co s jaderným odpadem, ale to se musí vyřešit časem (a vyřeší), reaktory čtvrté generace nebo termojaderná fúze jsou další etapou jaderné energetiky, která musí přijít. A až přijde, tak bude energie na tisíce let.
Líbí se mi, jak elekologové všechno zavrhují, ale sami nepřijdou s žádnou rozumnou alternativou. A když už něčím argumentují, tak je to většinou názor neznalců. Celosvětově narustá poptávka po energii a nadále bude, jediná šance jak zadržet klimatické změny je začit činit a ne diskutovat.
Jediná šance dle mého názoru je v jaderné energetice, která jako jediná produkuje nejméně emisí skleníkových plynů.
reklama
Online diskuse
a dokážeme zachránit vodu - pralesy... - 6. 2. 2008 - Petr P.Jaderné zbraně byly použity pouze dvakrát a lidé se jich logicky bojí, podobně jak havárie jaderných elektráren, které nejsou imunní vůči havárii jako všechny technologie, které člověk používá.Před teroristy se nehlídají uhelky ani větrníky nebo solární panely, ale JE protože mají v sobě nejnebezpečnější potenciál ze všech zdrojů energie v případě havárie. Důsledky havárie JE njsou jen mrtví, ale i doživotně požkození, nebo narození mrzáci. Čím více se postaví JE, tím větší bude pravděpodobnost havárie. A co ten odpady JE, ten se uloží na 100 tisíc let do země ?. Kdo to bude hlídat ? |