https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/kareln-makon-otevreny-dopis-panu-rylichovi-ke-kauze-capiho-hnizda-v-oseku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Karel Makoň: Otevřený dopis panu Rylichovi ke kauze čapího hnízda v Oseku

10.10.2021
Vážený pane Rylichu,
rád bych Vás informoval, že 4. 10. 2021 nabylo právní moci stanovisko (viz přiložený protokol o kontrole) České inspekce životního prostředí, oblastní inspektorát Plzeň, která prošetřovala Vámi podaný podnět na mou osobu a mnou vedenou organizaci (DES OP – Záchrannou stanici živočichů Plzeň).
 
ČIŽP OI Plzeň prošetřovala Vaše veřejné nařčení naší organizace z nečinnosti a porušení hned několika paragrafů zákona 114/1992 o ochraně přírody a krajiny Sb., přičemž ani ona neshledala z naší strany žádné pochybení, porušení zákona či přestupek.

Přesněji, výsledek kontroly a šetření ČIŽP se shoduje s výsledkem a šetřením všech předešlých institucí, úřadů a státních orgánů ochrany přírody, které rovněž Vámi vyřčená obvinění nepotvrdily, ba naopak shledaly náš postup jako jediný legální a správný!

Takže na základě všech výše uvedených a doložených informací očekávám, že k tomuto zaujmete své stanovisko a vyvodíte ze svého pochybení patřičné důsledky. Děkuji.

S pozdravem


reklama

 
Ekolist.cz nabízí v rubrice Názory a komentáře prostor pro otevřenou diskuzi. V žádném případě ale nejsou zde publikované texty názorem Ekolistu nebo jeho vydavatele, nýbrž jen a pouze názorem autora daného textu. Svůj názor nám můžete poslat na ekolist@ekolist.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (13)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Nakobyl

Karel Nakobyl

10.10.2021 09:26
Každý hlupák se chce Karle zviditelnit a škodí dobré věci. Fandím ti.
Ing. Makoň Jiří z Plzně , dnes Šumperk
Odpovědět
V

Vladimir Mertan

10.10.2021 09:42
Želám Vám veľa úspechov vo vašej práci. Dúfam že podobné kauzy Vás neodradia a Vaša záchranná stanica bude ďalej úspešne fungovať.
Odpovědět
ZW

Zdenek Wenzel

10.10.2021 12:39
Před 30 lety jsem se ptal svého otce a dědy, co jste udělali pro to, aby se 25 února 1948 tak lehce předala moc bolševikům. Dostal jsem odpověď: Chlapče, to bylo takové pomalé, lstivé, plánované a zákeřné myšlení. Všude tam, kde se svoboda a demokracie tvrdě a zásadově nedodržovala, tak tam se zaselo semínko nenávisti, dosadil se člověk, který pomalu škodil a cíleně diskreditoval osobnosti i spolky až do úplného úpadku. Ten únor už byl jen závěrečný tah pěšcem k převzetí moci. Dějiny se opakují a lidé jsou nepoučitelní. Skoro každý si to osobně prožil v normalizaci, po roce 1989 a dnes, co největší nepřátelé demokracie a svobody vlastní tisk, rozhlas a televizi se pomalu k tomu zase blížíme. Správní rada pro rozhlas a televizi, Český svaz bojovníků za svobodu a můžu psát další a další. Kdyby byl pan Makoň komunista, bývalý STBák a sympatizant Kremlu, nikdy by se nic takového nestalo a nikdo z Trollů by o něm nenapsal ani čárku.
Odpovědět
ZW

Zdenek Wenzel

10.10.2021 12:52
Je mi lehčeji, když jsem řekl aspoň tolik, třebaže to není vše; je mi, jako bych se vyzpovídal. Nestojím v žádném houfu a moje pře s komunismem není pře zásad, nýbrž osobního svědomí. A kdybych se mohl přít se svědomím a nikoli se zásadami, věřím, že by nebylo nemožno aspoň si rozumět, a už to by bylo mnoho. Karel Čapek 4. XII. 1924
Odpovědět
derek van voorst

derek van voorst

10.10.2021 13:50
stale jsem se jeste nedozvedel-duvod chovani samice na hnizde,stejne jako vysvetleni proc na jednom hnizde se zranena mladata zachranuji a na jine serete.stejne jako vysvetleni proc byla PISEMNE prislibena pomoc mladatum na hnizde.
Odpovědět
KP

Karel Pavelka

12.10.2021 09:27 Reaguje na derek van voorst
NO tak asi je to proto, že ani odborníci to vysvětlit neumí. Holt v přírodě se děje mnoho věcí, které zatím neumíme vysvětlit...
Odpovědět
Daniela Tina

Daniela Tina

10.10.2021 19:33
Nikdy na to nezapomenu a NIKDY vám to neodpustím. To na vždy zůstane v mé mysli a stále tu hrůzu budu mít před očima.
Napsat si můžete co chcete,nikdo vás nekontroluje. Bohužel pro vás,tento případ vidělo dost lidí a nesouhlasí s vašim vyjádřením ”eliminace”. Tady jen ruka ruku myje. A jestli ve vyšetřování bylo podáno jen vaše stanovisko a vyjádření,to osobně nepovažuji za 100% šetření. Není nikde psáno,proč se Olinka tak chovala,proč se nestarala a jedla dokonce donesené jídlo Oskárkem . A proč bylo písemně slíbeno,že se podniknou kroky k záchraně a nakonec se tak nestalo.
Ale co taky čekat,když označíte tak úžasné zvíře za kripla.
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

11.10.2021 07:45 Reaguje na Daniela Tina
Pokud rodičům chybí dostatečně velký rodičovský pud, není vhodné podporovat šíření této vlohy - u divokých zvířat. U slepic v péči člověka to může být i vhodné. V přírodě nikoli,(pokud se snad nejedná o druh, který je na okraji vyhynutí).
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

11.10.2021 07:46 Reaguje na Slavomil Vinkler
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

11.10.2021 07:47 Reaguje na Slavomil Vinkler
tomu se říká medvědí služba.
Odpovědět
KP

Karel Pavelka

12.10.2021 09:29 Reaguje na Daniela Tina
Dojemné, jeden by se rozplakal. Doporučuji ubrat citu a více zapojit rozum...
Odpovědět
Daniela Tina

Daniela Tina

13.10.2021 17:50 Reaguje na Karel Pavelka
Jestli se Vám to zdá dojemné,je to jen Váš osobní pohled. Dojemné to být rozhodně nemělo a rozumím tomu,čemu rozumí jen nepřitakávač k Makoňovi. Vím co jsem 16 dní intenzivně sledovala a viděla…
Hezký den.
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

16.10.2021 17:08 Reaguje na Daniela Tina
No a co jste čtrnást dní sledovala? Sledovala jste jak to chodí v přírodě bez toho aby člověk zasahoval. Sledovala jste denně milionkrát opakující se skutečnost. Že se událo něco, co člověk odtržený od přírody v přímém přenosu těžko snáší? No taková je totiž realita přírody. A pan Makoň a podobní prostě nyní sklízí to co si sami zaseli.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist